Storczyki Storczykowej

Zablokowany
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

podaję strone google z linkami o wysiewie nasion storczyków
http://www.google.pl/search?source=ig&h ... %7Clang_pl

http://www.orchids.org/conservation/in vitro.html

Najłatwiej w domowych warunkach, to chyba najstarsza metoda świata, wysiać koło rośliny matecznej w nadziei,że przy pomocy symbiotycznego grzybka uda się nielicznym z tysięcy nasionek wykiełkować...
Metoda asymbiotyczna wymaga bardzo dużej sterylności, którą trudno zapewnić w domu...Pożywka z cukrem i mikroelem. to pychotka dla różnych grzybów i bakterii ;:8
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

poczytam te linki. i tak torebka dojrzeje dopiero za kilka miesięcy, więc mam czas. może spróbuję z tym wysiewem na korzenie innego storczyka.
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Post »

Niestety ta Ascodenta rosła w ziemi zmieszanej z czymś co przypominało zielony styropian- pewnie taki rodzaj kermazytu. Dół doniczki był nim wyłożony. Póżniej widziałam w kwiaciarni, że powinna rosnąć w doniczce przypominającej mały koszyk co umożliwia moczenie jej w wodzie. Próbowałam nawet malutką doniczkę powycinać i zrobić coś na kształt takiego koszyka ale mo storczyk pozostał bez korzeni i nijak nie chciał utrzymać się w tym koszyku. Teraz po roku ma już krótkie korzonki i dlatego szukam informacji co dalej.
Izabela
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

a wyjełaś już ziemię z Ascocendy?
mogłabyś zrobić jej fotkę, bym zobaczyła, jak wygląda?
ja moje Vandy (one są podobne trochę do Ascocend), trzymam w dużych szklankach przeznaczonych dla Vandowatych. na parapecie nie ma jak za bardzo uprawiać w koszyku, bo wtedy roślina musiałaby wisieć, a na oknie muszą stać, więc dobre są te szklanki, umieszcza się w nich roślinę i sobie stoi. a korzonki jak mają zielone końcówki, to powinny urosnąć.
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Post »

Oczywiście, że wyjęłam ją z doniczki. Dostałam ją pod koniec kwietnia w zeszłym roku i już w maju byłą bez kwiatów, bez doniczki i bez korzeni bo wygniły. Myślę, że przelana była już zanim ją dostałam. Pewnie nawet nie w kwiaciarni a u dostawcy lub hodowcy, bo do kwiaciarni dowieziona była właśnie w doniczce z ziemią ( póżniej widziałam tam następną Ascodentę też w ziemi). Już ponad rok moczę ją codziennie i jakoś żyje. Nie mam zdjęcia z czasu gdy była w doniczce ani po wyjęciu. Została zupełnie bez korzeni, teraz coś już ma. Postaram się wstawić aktualną fotkę przy okazji. Jeśli możesz pokaż jak wygląda ta szklana donica. Pozdrawiam.
Izabela
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Post »

A tak przy okazji. Padły tu ceny Vandowatych- moja nie była przeceniona i kosztowała 46 zł. Widziałam tez w innej kwiaciarni przekwitniętą po.....120 zł. Ile kosztują u Was?
Izabela
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja w kwiaciarni nigdy nie widziałam Vandy. bardzo ciężko je spotkać, tylko na wystawach są (nigdzie indziej nie widzialam). a twoja pewnie była taka tania, bo podgnita. no i to Ascocenda, a one są zwykle tańsze niż Vandy. a za 120 zł można kupić porządną kwitnącą.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

moja kolekcja powiększyła się dzisiaj znowu.
kupiłam sobie dzisiaj Phalaenopsisy. 1 to taki miniaturowy, ma nakrapiane liście, drugi to taki trochę większy od miniaturki, lekko żyłkowany, trzeci to nakrapiano-żyłkowany ever spring, czwartty to prawie przekwitnięty taki czerwony z jakąś mozaiką (ale niestety ma wełnowce na kwiatku i musiałam go wynieść z pokoju). no i jest jeszcze 1 maleńka siewka jakiegoś Phalaenopsis, ale nie wiem, czy przeżyje. posadziłam go w podłożu z gąbki, przykryłam połówką butelki po coca-coli by miał imitację szklarni.
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Storczykowa - ale zaszalałaś. Wstawisz zdjęcia? Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

jutro może zrobię, bo dzisiajever spring ma oklapciałe trochę kwiatki, bo był w nagrzanym samochodzie i było gorąco. ale go podlałam, więc powinien się zabrać. ma nieduże kwiaty, ale za to 3 pędy.
Awatar użytkownika
jasminee1
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 lip 2008, o 11:49
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Już się nie mogę doczekać fotek!
Szczególnie tego everspringa! ;:8
jasminee1 :wit
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ever springów mam już w sumie 3, ale każdy jest inny. ten dzisiejszy to ever spring żyłkowano-nakrapiany, czyli ma i żyłeczki i kropki. kwiaty nieduże (5 cm), ale 3 pędy ma. jest też jeden przekwitający z liśćmi w kropki, ale te kropki nie takie, o jakie mi chodziło. ciekawa jestem, czy siewka się przyjmie...
Awatar użytkownika
jasminee1
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 lip 2008, o 11:49
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Trzymam kciuki za ;:86
A ever springa jestem strasznie ciekawa, bo zawsze w plamki widziałam, takiego żyłkowano-plamiastego jeszcze nie...
jasminee1 :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”