Paphiopedilum i inne

Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Też miałam z tym problem, bo niestety wymarzone rośliny w Polsce były nie na moją kieszeń, więc odważyłam się sprowadzać zza granicy - wbrew pozorom wysyłka z Anglii czy Niemiec nie jest dużo droższa niż na terenie Polski, a jak się kupuje 2-4 rośliny i wysyłają razem to już w ogóle się opłaca :) Tylko trzeba trafić na "swojego" sprzedawcę - uczciwego i z ładnymi roślinkami.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Już Masz piękne storczyki...a jeszcze jak dotrą nowe zakupy, to dopiero będzie naczym oko zawiesić ;:224 ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Witam.
Jestem pierwszy raz na Twoim wątku i jestem zauroczona Twoimi sobotkami i całą resztą! Ostatnie "zdjęcie rodzinne" jest przecudne... aż sobie wyobrażam ten "pokój storczykowy" ;:138 !! Gratuluję i z nieukrywaną zazdrością wracam do ślinienia się do Twoich storczykowych fotek!!
ps. Jak tam się trzymają Twoje malutkie vandziątka (juz pewnie nie takie malutkie :wink: )??
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Dwie padły, reszta żyje, ale jakoś bardzo szybko nie rosną - to chyba ma być szkoła cierpliwości dla mnie :lol: Teraz planuję zakup trzech dużych sztuk, pięknie kwitnących - tylko boję się, jak zniosą daleką podróż :? Jedna z nich kwitnie na piękny, ciemny fiolet: http://www.easyorchids.co.uk/shop/images/T/t_16781.jpg Mój ulubiony kolorek :) A druga w ciapki: http://www.orchidsiam.com/th/components ... image1.JPG
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Hmmm ja się na Vandach zbytnio nie znam (właściwie na reszcie storczykowatych też nie :wink: ) i nie wiem jakie jest ryzyko. Ale z tymi kwiatkami to może być różnie, pąki mogą opaść chyba tak samo jak u innych storczyków z wielu błahych powodów związanych ze zmianami w otoczeniu...
Ehhh, ale dla takich pięknych (fioletowa na prezydenta!!) kwiatów może warto zaryzykować... Tak sobie tylko myślę :P
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

A druga w ciapki: http://www.orchidsiam.com/th/components ... image1.JPG
O, ta Vanda podobna do mojej z wystawy :)).
A ty p;iszesz o tych siewkach które rok temu zamawialiśmy na forum? Ja sobie wtedy zamawiała 2, jak na razie żyją i mają się dobrze, choć ciągle tak małe jak były.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Tak, o nich. Niestety u mnie też jakby zastój, po jednym listku niektórym przybyło, co jakoś nie wpływa znacząco na wielkość :( Te, które chcę sobie sprowadzić to wielkie rośliny z pączkami - już pertraktowałam z miłym Panem sprzedawcą w kwestii upchania ich w jakiś solidny karton, i chyba - koniec końców - skuszę się na 5, bo jeszcze dwie wpadły mi w oko(m.in. taka: http://www.orchidsonline.com.au/files/i ... ire%27.jpg . ) Jedyny, ale za to ogromny problem, to miejsce :( Właśnie kombinuję nad jakąś półeczką do ich zawieszenia. Muszę też gdzieś upchać Bulbophyllum phalaenopsis - na razie nie jest wielkie, ale jak zacznie rosnąć, może być problem, ale jakoś dam radę ;:224 Jeszcze trochę miejsca zostało przy kociej kuwecie, a co tam, najwyżej moja kicia będzie miała wygódkę w storczykowym zagajniku :twisted:
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

No no, widzę, że jak już zakupy do konkretne i prawie hurtowe! :heja
Podziwiam gdzie Ty to wszystko upychasz, a ile się nalatasz w czasie podlewania!No ale, coś za coś - nie ma pięknych kwiatów na każdym kroku bez odpowiedniego wysiłku...
No to tylko pogratulować i życzyć udanej dostawy!
ps. a kicia to ta z avatara? mrrrrr ;:1
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Jak nie masz miejsca to Vandy możesz powiesić w oknie, na haczykach. Ale masz fajnie, że sobie możesz zamówić...
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Ana, masz rację - podlewanie to koszmar :evil: Mam nie tylko storczyki, ale jeszcze trochę skrętników, fiołków, roślin na balkonie i zanim oblecę całe towarzystwo, po prostu padam :( , ale czego się nie zrobi dla piękna roślin :) Kicia z avatara to mój domowy szkodnik - zeżarła dwie draceny (obgryzła liście do cna), za storczyki na razie się nie bierze, ale już zainteresowała się noliną ;:223 Dziwne to, bo na balkonie mam pojemniczek z trawką, ale na nią akurat nie ma ochoty :evil:
Obrazek
Zobaczyłam, zakochałam się ;:167 i...jest mój :tan
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Ale piękne, wzorzyste listki... Chciałabym mieć takie na jakimś Phal.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Mam nadzieję, że dotrze w dobrym stanie. Chciałam się skusić u tego sprzedawcy na hybrydę violacea, o pięknych pomarańczowo-różowo-brązowych kwiatach, ale ktoś mnie uprzedził. Grunt, że ten trafi do mnie :)
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Paphiopedilum i inne

Post »

Twój domowy szkodnik jest prześliczny!! Wszystko takiemu zostanie wybaczone (ok, mój dachowiec też wie jak wzbudzić litość i włączyć moje czułe serce - to parę wazonów, jedna Yucca i część gałęzi zamiokulkasa, parę podziurawionych liści storczyków też rozstało rozgrzeszone)... :wink:
A nowy nabytek bardzo ładnie się prezentuje, w takie paski to jeszcze nie widziałam... a jakie ma mieć kwiatuszki?
Pozdrawiam, Ania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”