Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Marteczko - chyba ściągnęłam Cię do swojego wątku telepatycznie :D Sporo ostatnio myślałam, co u Ciebie słychać zamiast po prostu zajrzeć na Twoje pole-nie pole, gdzie ( jak się przekonałam po wizycie) bardzo dużo się dzieje; widzę, że wśród Twoich ostatnich zakupów znalazła się odmiana hortensji bukietowej, która i mnie zachwyciła na ostatniej wystawie Zieleń to Życie :shock:
Stewartię posadź koniecznie; może nie kupuj od razu dużego drzewka - ona, jak się zadomowi ( u mnie to poszło w ciągu roku) to przyrasta bardzo szybko a jako maluch może łatwiej się zaaklimatyzuje (?) Sama nie wiem ;:224
U mnie też już pomarzło sporo roślin. Ale mogę powiedzieć, że prawie zdążyłam ze wszystkimi pracami, jakie sobie zaplanowałam na ten sezon. Wykorzystałam bardzo ciepły i pogodny wrzesień na modernizację kilku rabat : zlikwidowałam najstarszy, długoletni kompostownik i dzięki temu zyskałm miejsce na szczególnie wymagające żyznego podłoża roślinki, przesiany kompost zmieszałam ze żwirem i znacznie rozbudowałam skalniak, zmieniłam kształt rabaty liliowcowej ( a właściwie jednego jej boku) z prostego na bardziej wybrzuszony kosztem , oczywiście, trawnika ;:224 i oczyściłam z trudnych do wykarczowania traw zakatek, za który do tej pory bałam się zabrać. W międzyczasie utrudniałam życie krecikowi, który postanowił wprowadzić się do mojego ogrodu i bardzo aktywnie budował kolejne metry korytarzy przyprawiając mnie o czarną rozpacz, pomagałam mężowi remontującemu moją szklarenkę ( przynieś, podaj, pozamiataj ;:112 ) ,sadziłam nowe i przesadzałam stare rośliny, czyściłam stawik przed zimą itd, itp.
Nie zdążyłam tylko oczyślić rabatki z irysami pumila ze szczawików, które powrastały między kłącza ale zrobię to w przyszłym sezonie radykalnie.


Łano - robiłam zdjęcia całej kwitnącej Stewartii ale nie byłam z nich zadowolona i dlatego ich nie wklejałam do wątku. Rzecz w tym, że moja Stewartia jest posadzona między domem a ogrodzeniem po stronie południowej a jest tam dość wąsko i najładniejszy widok na drzewko ma moja sąsiadka bo widzi je właśnie od strony południowej. Muszę poprosić ją aby pozwoliła mi sfotografować je w pełni kwitnienia ze swego ogrodu. Ale to dopiero w przyszłym sezonie.
Poszukam tych zdjęć, które mi się nie podobały.

Beatko - zgadzam się z Tobą; nowo posadzone drzewko ( szczególnie duże) trzeba solidnie zabezpieczać przed naszymi nieprzewidywalnymi mrozami. Jeśli chodzi o kopiec zabezpieczający bryłę korzeniową i podstawę pnia, to zarówno puszysty torf jak i sucha kora będą dobre.
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Dzięki Aniu, M przywiózł mi dziś maty i dwa worki kory, więc w każdej chwili będę mogła osłonić rośliny :tan
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3297
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Adiantum pięknie Ci rośnie, w ogóle to super rarytasik - nie umiem na nie trafić :wink:
Ostatnio kupiłem 'Miss Sharples', też ciekawe, ale 'Laciniata' jednak bardziej wyraziście odróżnia się od zwykłego adiantum pedatum :wit
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3793
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, relacja z postępu prac imponująca! Ciepły wrzesień to jest to! Bo wrześniowe ciepło jest miłe przy pracy, podczas kiedy lipcowe wręcz przeciwnie! No może nie w tym roku :wink: Ale ja się już przekonałam, że najwięcej werwy ma się wiosną...Tylko wtedy jest tyle prac porządkowych, że zanim się już przystąpi do jakichś twórczych prac, nadchodzi lato, omdlewające upały...i dopiero jesienią można ruszyć z robotą :) Zwłaszcza jeśli nie posiada się cienia :wink:
A ja stewarcję kupiłam właśnie taką malutką...Opatuliłam słomą, miała kopczyk i nic z tego...Ale strasznie mi się podoba, więc jak trafi mi się niedroga sadzonka, to kto wie...
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu :wit

Przyszłam do Ciebie śladami piwonii...
Masz bardzo ciekawe rośliny w ogrodzie.
Tym razem chciałam zapytać czy jest sensowne okrywanie gałązkami posadzonych dzisiaj piwonii ?
Wczoraj dostałam paczkę, dzisiaj posadziłam (mam nadzieję ,ze na odpowiedniej głębokości :D )i dla świętego
spokoju przykryłam jeszcze sosnowymi gałązkami - dobrze to czy nie?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz muszę coś jeszcze dopisać... Wpadłam jak śliwka w kompot - właśnie jestem Aniu w połowie Twojego pierwszego wątku,
zadałam sobie jako lekturę obowiązkową! Potem oczywiście następne dwa :D
Jesteś niesamowitą ogrodniczką -wiesz tak dużo na temat swoich roślin !

Ktoś tu napisał ,że mógłby "nosić za Tobą haczkę" :D - to i ja pragnę dołączyć do Twoich wielbicieli ;:180
Wspaniały ogród!
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Magdo w moim ogrodzie . Bardzo mi miło, że podobają Ci się moje rośliny. Ja kocham ogród i rośliny od dzieciństwa i bardzo cieszę się, że w dzisiejszych czasach rynek roślin ozdobnych jest taki zasobny - oby tylko zasobność kieszeni była wystarczająca ;:108 .
Myślę, że gałązki sosny nie są konieczne na posadzonych piwoniach ale z pewnością im nie zaszkodzą.
Ktoś tu napisał ,że mógłby "nosić za Tobą haczkę" :D - to i ja pragnę dołączyć do Twoich wielbicieli ;:180
Wspaniały ogród!
Ten wpis umieściła Danusia-ktoś - niesamowita kolekcjonerka roślin ogrodów skalnych i bardzo życzliwa wszystkim fanom ogrodów osoba. Sama ma bardzo bogatą kolekcję roślin, którą wciąż poszerza. Do tej pory peszy mnie ten wpis :oops:
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu :D
To znowu ja... Czytam i czytam i jestem tak zauroczona Twoim wątkiem.
I nie dość ,że oczy "napasłam" obrazkami z ogrodu ,to jeszcze dowiedziałam się tylu praktycznych rzeczy!

W ogóle u Ciebie rośliny uznawane za kapryśne ,wręcz trudne w uprawie - zupełnie nie potwierdzają tych opinii o sobie :wink:
Glicynia -kwitnąca jakby gdzieś na południu Europy , Szachownice Perskie , które u mnie pokazują jedynie liście,
Rodgersje w pełnej krasie ...
Masz niesamowitą pasję oraz olbrzymią wiedzę - i jak widać po efektach -to działa!
------------------------------------------------------------------------------------------------

Chciałam też zapytać Cię o tę szachownicę-na Twoim zdjęciu ona ma na czubku takie kuleczki.
Moje cebule (mam je od zeszłej jesieni) ,wiosną wypuściły pędy i takich kuleczek (pączków?)
było mnóstwo ,ale nic więcej z nich się nie "wykluło".
Czy to rzeczywiście są pąki kwiatowe?

Obrazek
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, ślicznie kwitnie Twoja stewartia mam nadzieję, że moja też zakwitnie :wit
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Magdo. Bardzo dziękuję za przemiłe słowa i cieszę się, że oprócz zdjęć roślin, znalazłaś w moim wątku rady, które Ci się może przydadzą ;:31
To prawda, że ogród jest moją ogromną pasją od lat i nic tak mnie nie cieszy, jak jego życie, ciągłe zmiany i wprowadzanie w jego progi nowych roślinek. Wiele też nowych nabytków straciłam albo z przyczyn niezależnych ode mnie albo dlatego, że czegoś nie doczytałam, nie wiedziałam. Dlatego teraz, zanim zdecyduję się na zakup jakiegoś rarytasika, staram się zasięgnąć maksymalnie dużo wiedzy o nim i jego wymaganiach z sieci, książek czy od znajomych kolekcjonerów ( sporo jest na forum ludzi znających się na rzeczy ;:108 ).

Niestety - z szachownic perskich i tzw koron cesarskich już zrezygnowałam bo też przestały mi kwitnąć; cebule, zamiast rosnąć, ciągle się dzieliły.
Przypuszczam, że mam zbyt ubogą glebę a i klimat, jak wspominasz, niezbyt im odpowiada.
Te kuleczki na szczycie kwitnącego pędu ze zjęcia to pąki kwiatowe, których nie zdołała roślina rozwinąć. Z jakiegoś powodu nie starczyło jej siły; pewnie zbyt mało nazbierała substancji zapasowych ale dlaczego dokładnie, nie wiem .

Maju - twoja Stewartia z pewnością Cię zauroczy swoimi kwiatami. U mnie rośnie gatunek ale Ty, jak Cię znam :D :D :D , pewnie posadziłaś jaką wypasioną odmianę ;:113 Ach, jak ja Ci zazdroszczę tego pobliskiego źródła wspaniałych krzewów i drzew ozdobnych :wink:
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Andowan, jestem tu po raz pierwszy i oczy wyszły mi z orbit :shock: :shock: :shock: .
Niewiele ogrodów (na wet na tym forum) może równać się z Twoją wspaniałą kolekcją :roll: .
Wiele roślin widzę w ogóle po raz pierwszy. Musze przyznać, że na kolana powaliły mnie Twoje piwonie, liliowce, trójlisty, jeżówki i wiele, wiele innych. Jak ochłonę toi muszę przejrzeć twój ogród raz jeszcze, bo za dużo tego było by móc ogarnąć za pierwszym razem. Będę musiała pomęczyć Cię o adresy sklepów i na Twoje nieszczęście mieszkam niedaleko, więc nie zdziw się jak którego dnia ktoś Ci wlezie do ogródka ;:224 :;230 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Edyto :wit Serdecznie zapraszam do dokładniejszego zapoznania się z moimi wątkami i bardzo dziękuję za miłe słowa. Rzeczywiście w moim ogrodzie udało mi się zgromadzić sporo roślin a ciągle staram się poszerzać kolekcje moich ulubieńców choć już brakuje mi miejsca na sadzenie nowych nabytków.
Z pewnością nie przestraszysz mnie swoją osobistą wizytą ;:112 ; mój ogród już gościł niejednego członka tego forum ;:31 i wszystkie wizyty wspominam bardzo miło. Z chęcią podzielę się także wiadomościami na temat źródeł pozyskiwanych roślin.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Poczytałam troszkę i znalazłam informację, że te cudne ciemierniki (na które choruję 2 lata) kupiłaś w OBI i to za żadne pieniądze ;:223 . Ale w tym roku już nie przepuszczę ;:152 .
Czy możesz napisać mi coś o piwoniach drzewiastych? Chodzi mi o to, jak długo kwitną? Ostatnio zachorowałam na te śliczności, ale niewiele wiem o nich i ich wymaganiach :oops: . Wyczytałam, że część kupiłaś na Baletowej. Czy zaopatrywałaś się jeszcze gdzieś?
Dlaczego piszesz, że 'Green Halo' nie ma zbytnich walorów dekoracyjnych. Bardzo podoba mi się kwiat. Czy w całości słabo się prezentuje?
I jeszcze pytanie: jak sprawuje się u Ciebie Stewartia? Czy nie ma problemów z zimowaniem? I czy faktycznie kwitnie tak długo jak zachwalają niektórzy sprzedawcy?
I na koniec chcę jeszcze zapytać, gdzie kupowałaś pełne prymulki? Nigdzie dotychczas nie spotkałam takich.
Wybacz, że tak zasypałam Cię pytaniami, ale przy Twoim ogrodzie ciężko się powstrzymać :oops: .
P.S. Znalazłam u Ciebie wątek nadwyżkowy. Czy masz jeszcze do sprzedaży jakieś roślinki ze swojego ogródka? Np. wypatrzyłam sporą kępę jeżówki 'Coconut Lime' ;:224 . Albo coś innego by się znalazło ;:224 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

pozwoliłam sobie pospacerować po Twoim ogrodzie .Nie ma takiej rośliny która by nie zaiskrzyła w oku.Jaką powierzchnię obejmuje Twój ogród ;:88
Gdzie zaopatrywałaś się w" cordyliaski '' masz kilkanaście kolorków. nie omijając piwonii , jeżówek itp. Ja uwiodłam się kwiatem róż okrywowej o nazwie "STAR Profusion'. gdzie ją kupowałaś też pytanie ???? pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”