Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Aj waj...ale sypnęłaś późnym latem, naprawdę to robi wrażenie oglądane w listopadzie. Hortensjowe królestwo w pełni....Zatrwian wrębny, zawsze mnie śmieszyła ta nazwa :;230

Z Grahamkiem to jednak nigdy nic nie wiadomo...ja się mojego pozbyłam niedawno, wiesz, co mu sie stało - jedno miejsce szczepienia przemarzło, obumarło i pojawiły się na nim jakieś grzyby. Nie wiem, czy to typowe...w każdym razie, kupiłam sobie drugiego :-) Ale Twojemu wróżę dużą karierę. Prezentuje się obiecująco :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Witaj:) pozwoliłam sobie rozgościć się u Ciebie , Pozwiedzam teraz wszystkie części wątków.
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

100-krociu - no własnie, nigdy nie wiadomo co z tymi naszymi lalkami wyniknie - mam nadzieję, ze Grahamek zagości u mnie na dłużej, a jak nie - to znaczy... że taka była wola Nieba, a z nią się zawsze zgadzać trzeba ... ;:224 :;230 i będę dalej szukała jakiejś terminatorki...

Moniko-Moniakwiaty - witaj :wit zagladaj kiedy tylko zechcesz ;:196

Basiu-Barabello - ja też lubię takie opisane fotki (a sama rzadko to robię ;:14 ) - nie trzeba dopytywać i mozna po jakims czasie przypomniec sobie - jak się ta, czy inna, roślinka nazywa :uszy wiec korzystaj do woli .


Byłam dzisiaj na działce - rano kropiło, więc nic nie mogłam zrobić... ale potem nawet słonko wyszło, więc namówiłam Połówka i wsadzilismy 10 brzózek. Dołki wykopałam juz tydzień temu, ale ten śnieg pokrzyżował mi plany. I dzisiaj się udało... mam nadzieję, że się przyjmą. Kolejne 10 szt. zadołowalam - muszą poczekać na wiosenny przypływ energii, no chyba, że zrobi się jeszcze naprawdę ciepło i dam rade z kolejnymi wykopkami...
W sumie tej jesieni posadziłam 10 jarząbów szwedzkich, 10 brzóz, 3 bzy, 2 wierzby Nishiki, 5 tui, 3 cyprysy, przesadziłam forsycję... było tego kopania... ;:172 a plany na przyszły rok tez mam takie... kopane - chyba zwariowałam... :;230
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Ewuniu czyżbyś starała się o jakieś dopłaty unijne i sadzisz las?!
Żarty żartami, ale tyle drzewek to wyzwanie. Lubię brzozy. Czy to będzie zagajnik brzozowy? Czy tylko liściasty parawan?
Kompozycja z hortensjami bardzo udana. Gratuluję!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Ewa, ja w tym roku miałam nic nie sadzić. A wyszło, że przerabiam i przerabiam. To chyba nigdy się nie skończy. Ale ja to uwielbiam. Przede wszystkim kocham kupowanie roslinek
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Po przeczytaniu liczby drzewek musiałam wrócić do samego początku i teraz już rozumiem ,przy 5000m można poszaleć. Powoli uzupełniam sobie tyły jednak niecierpliwość nie popłaca :) zaczęłam się cofać do poprzedniego wątku ,jednak najlepiej jak czyniłam to dotąd zaczynać od pierwszego.
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Izuś - Tu.ja - po wielu latach mam po prostu dość tej wielkiej trawiastej przestrzeni, którą parę razy w sezonie muszę kosić ... no ewentualnie wiatr tam hula... :D Drzewka będą tam wyglądały o wiele lepiej - taki brzozowy zagajniczek marzył mi sie od dawna... no to teraz będę miała.
Szkoda, ze nie dopłacają do takich mini lasków ;:224

Moniko - Monikawiaty - moja działka też jest wąska, może nie tak jak Twoja Wstążeczka - ale jest dłuuuga i wąska - choć swoje metry ma...

Margolciu - ja też uwielbiam kupowac roslinki - mój Połówek jakoś tej pasji nie podziela :uszy :;230 , bo jak każę mu sie zatrzymywać przy jakiejś szkółce to słyszę "znowu będzie kopanie... po co ci tyle tej zieleniny..." ... no syty głodnego nie zrozumie - on sobie chałupkę już zbudował, a mój ogródek ciagle powstaje (i oby powstawał jak najdłużej ;:215 )
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

No własnie, a jak tam chałupka. Zbudowana już całkiem?
Z tym niezrozumieniem mam to samo. I tak się porawiło, bo już nie muszę przemycać roslinek do domu. Ale za żadne skarby nie chce ze mną do szkółki jechac. Wszystko robię sama. :roll:
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Ewo przeczytałam dokładnie dopiero cały pierwszy wątek ,bo i na bieżąco w zaprzyjaźnionych chcę być. Jestem pod dużym wrażeniem. Wierzby z obwodem po 2m to taki swojsko sielski klimat. Własny strumyk -jakie to szczęście:)Pokój w stylu japońskim rewelacja. Na przepisy pyszności i ich zdjęcia ślinka mi leciała,ale założyłam śliniak i dałam radę. Opisana impreza urodzinowa jak z filmu.Dynie szczerzące zęby zawsze mi się podobały a jakoś nigdy nie posiadałam. Zdolności tez Wam nie brak,sami wybudowaliście piękny kominek. Z niecierpliwością czekam na to jak odkryje w kolejnych watkach etapy i rezultat budowy kaskady. Pozdrawiam i powoli ale sukcesywnie będę zwiedzała dalej:)
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Moniko - podziwiam Twój zapał ;:oj jesteś niesamowita ;:180
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Ewo bardzo dziękuję za rady,nie będę się upierała wciskać tam tej róży:)
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

Ewo dzisiaj zakończyłam część drugą i z niej najbardziej pamiętam że wertykulator bardzo by mi się przydał:) generalnie równie sympatyczna część jak pierwsza ,pozdrawiam.
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Miejsce na ziemi Ave- cz. 6

Post »

;:219 ;:180 chyba sama wróce sobie do tych moich zapisków... taka podróz wstecz może być nawet ciekawa ...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”