Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

U mnie na razie bazylia i tymianek kiełkują radośnie, majeranek się buntuje. Kiedyś już miałam z sadzonek, trzymałam na parapecie, więc tym bardziej jestem ciekawa jak wyjdzie ten wysiew. Podejrzewam, że gotowe sadzonki mają po prostu lepszy szklarniowy start? :)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Hmmmm czas na rozplanowanie miejsca i doniczek :) Znalazłam sklep internetowy, w którym mają wszystko co widzę u siebie w tym sezonie, nic tylko robić zakupy :) Dlatego też jutro muszę zrobić rozeznanie. Z tego co analizuję wynika, że zapotrzebowanie na ten sezon nie zmienia mi się od początku roku, więc droga wolna...kupujemy - raczej nie ma ryzyka, że zmienię zdanie :) A na tapecie:
- aksamitka wąskolistna Gold Medal
- Asteriscus nadmorski
- calibrachoa Calita Trio yellow-pink-blue
- czubatka (daruję sobie już jej wysiewy)
- goździki sunflor Bianka i Esta
- lantana Calippo Tutti Frutti
- Pelargonie:
Grandeur Classic White Splash
Grandeur Classic Violet Splash
Grandeur Classic Light Pink Splash
Grandeur Power Blush
Grandeur Power Rose Splash
Flower Fair White Splash
(Splash podoba mi się od tamtego roku)
- smagliczka
- szałwia omszona
- Tunbergia
- lawenda
- złocień (jeśli te z wysiewu nie wyjdą).
Poza tym do kupienia zioła, ale to już w innym sklepie internetowym specjalizującym się tylko w tym zakresie :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Oho, aż sobie posprawdzałam, jak te wszystkie rośliny wyglądają, bo nazwy mają zupełnie egzotyczne. 8-) I ta egzotyka to było dobry trop - zapowiada Ci się istna feeria barw! No Tutti Frutti to już w ogóle się tylko z Karaibami kojarzy!

Podziwiam rozmach i już czekam na zdjęcia. :wink:
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Podaj proszę strony, chyba to dozwolone ;:224

Jeśli ta lantana tak wygląda w rzeczywistości jak na zdjęciach to tylko pozazdrościć :) Uwielbiam takie kolory kwiatów :)
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Witaj, :wit
twój balkon będzie piękny jak zakwitną kwiaty, choć sam już jest w sobie ładny. :uszy
Zapraszam do siebie na balkon. :wink:
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Piękny balkon :-) i duży ogrom pracy. Gratuluję

Gozdziki tez kupię, śliczne kwiatki.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Mały rekonesans:
- przycięłam ostro wierzbę i trzmielinę i już się cieszę młodymi listkami.
- w pt. wysiałam ponownie pietruszkę i koperek, ponieważ poprzednia próba skończyła się niewypałem - wzeszło mało co, a i tak potem się położyło. Zobaczymy czy tym razem będzie lepiej.
- rozsadziłam miętę z melisą. Bryła korzeniowa obu ziół jest nieporównywalna! Melisa zmieściła się do doniczki o średnicy 18 cm, mięta zaś weszła do donicy o średnicy 30 cm ale PO przycięciu!
- popikowałam złocienie, dorobiłam się 5 szt. siewek. Czy takie złocienie się uszczykuje np.?
- tydzień temu posiałam trzy rodzaje bazylii (sałatowa, właściwa, grecka), wszystkie rosną w równym tempie :)
- dzisiaj posiałam dmuszka jajowatego. Niestety nasion starczyło na jedną donicę a w planach były dwie. Nie pozostało nic innego jak poszukać nasion w marketach.
- przesadziłam do większych doniczek goździki, jeszcze nie wiem z czym je skomponuję.
- wydaje mi się, że sadzonki pelargonii z jesieni potrzebują już przesadzenia do nowej ziemi/większych doniczek? Tylko i doniczek i miejsca brak :? Dzisiaj udało mi się przesadzić tylko Richards Hodgson. Muszę się pozbyć ok. 10 sadzonek moich łososiowych pelasiek bo w tym sezonie nie ma dla nich wszystkich miejsca (zostawię sobie ze dwie).
- do wysiania pozostała tylko smagliczka, ale skoro na opakowaniu jest napisane koniec IV - początek V to tego się będę trzymała.

Pozdrawiam :wit
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Ze smagliczką uważaj, jak pisałam już u siebie - później peeeełno białych płatków z niej leci, są dosłownie wszędzie! Wystarczy byle wiaterek i lata jak oszalała :)
Pozdrawiam, Kamila :)
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

No właśnie czytałam, ale jak już to wysieję ją do jednej donicy "na próbę". W tamtym roku niestety nie dała rady na moim balkonie, chyba jednak za gorąco dla niej. Jak już w ogóle wysieję to znajdę dla niej odpowiednie miejsce tak aby miała więcej cienia...się zobaczy. Czyli brudzi jak pelargonie :) a tych u mnie będzie sporo, to jak na razie najlepsze kwiaty jakie się u mnie sprawdzają.
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

hugomir_a pisze:przycięłam ostro wierzbę i trzmielinę i już się cieszę młodymi listkami
A mogłabyś zrobić zdjęcie i pokazać jak przycięłaś? Bo przycinałam właśnie moją hakuro po raz pierwszy i się zastanawiam czy nie za mało... :)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Pokaż trzmieline, jak wyglądała przed strzyżeniem i teraz po.
Miałam w zeszłym roku smagliczke z własnego siewu, w dwóch donicach. Nie była tak zwarta i ładna jak ta kupna. Jedna donica wylądowała w koszu, bo zalęgły się na niej gąsienice. Najpierw mąż wywalał je po kolei za balustrade. Ale tego było tyle, że nie dało rady mechanicznie. Widać było gołym okiem jak zjadają roślinę.
Nie było czego ratować.
W drugiej donicy co prawda mdlala smagliczka przy dużych upalach, ale po przycieęciu zakwitla ponownie.
Nie kojarze żeby mi brudzila.

Szybko wysialas trawke.
Też mam jej nasionka :)

Natkę siałam i nic na razie nie wzeszlo, nie wiem czy coś z tego będzie. Koper planuję :)
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Hejka :wit

Smagliczkę wysieję z ciekawości, nasiona mam więc nic nie tracę. Najwyżej się przekonam, ze w sezonie 2015 nie warto jej sadzić :)
Beatriceee na opakowaniu dmuszka napisano, zeby wysiewać IV,V a więc wysiałam 01 kwietnia...w terminie :)

Troszkę fot :wink:

Trzmielina, zastanawiam się czy jeszcze bardziej jej nie przyciąć bo bardzo szybko i ładnie odbija, ale szkoda mi młodych liści :)
Obrazek

Hakuro
Obrazek

trzy_koty kilka stron wcześniej pokazywałam zdjęcie mojej hakuro jak budziła się do życia po zimie. Możesz porównać jak dużo ją podciełam

Mięta w donicy o śr. 30 cm...już widać, ze zajmie całą!
Obrazek

Złocienie :) Czy trzeba je uszczykiwać?
Obrazek

Pamiętacie mojego białego goździka? Dzisiaj wygląda tak :D
Obrazek

Bazylie
Obrazek

Budzący się szczypiorek :)
Obrazek
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”