Lobelia cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Lobelia cz.3

Post »

Moje lobelie były wysiane 26 lutego. Co do pikowania to jak się nic złego nie dzieje czekać jak najdłużej. Co najwyżej jak bledną rozpocząć nawożenie np. Florowitem. Lobelie bardzo łatwo się ukorzeniają więc nawet jak się zbytnio wyciągną to posadzone głębiej przy przesadzaniu wytworzą na łodyżce korzenie. Teoretycznie pikuje się 2 razy. Za pierwszym razem kępkami a za drugim po 1-3 roślinkach. Ja omijam pierwsze pikowanie siejąc do multiplatu. A i tak w niektórych minidoniczkach sypnęło mi się za dużo nasionek. Mógłbym nadmiar usunąć ale poczekam jeszcze ze 2-3 tygodnie i porozrywam na mniejsze kępki i porozsadzam już wtedy do doniczek.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Mi tak głupio nasionka się sypnely w jednym miejscu za dużo w innym wcale. Słabo rosną tam gdzie ich najwięcej.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Lobelia cz.3

Post »

Podobno dobrze jest nasionka lobelii wymieszać z piaskiem i wtedy siać. Będzie posiane równomiernie. Ja nasionka przenosiłam pęsetą ;:124 i uważam, że tak też można. A to moje lobelie z dnia dzisiejszego. W jednej doniczce mam problem. Robi się brązowy nalot przypuszczam, że to jakaś odmiana grzyba i nie wiem czym to potraktować.Załączam zdjęcie-mam nadzieję, że coś widać :) Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lobelia cz.3

Post »

Aloz a ten grzyb to jakieś biało-brązowe grudki? Bo mam podobne w doniczkach i one z reguły nie przeszkadzają roślinom.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Lobelia cz.3

Post »

Tak, takie biało-beżowe. Wygląda to jak jakiś osad. Dawniej jak były gliniane doniczki to często na nich były takie osady.
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lobelia cz.3

Post »

A to się nie przejmuj mam takie w doniczkach i ogólnie do kogo nie pójdę gdzie mają rośliny to to jest. :D
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Lobelia cz.3

Post »

Dzięki za informację :) , ale brzydko to wygląda ;:219
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Lobelia cz.3

Post »

Teraz doczytałam w internecie że: "Tak też się dzieje kiedy podlewa się kwiaty wodą prosto z kranu-chlorowaną i z dużą ilością żelaza.". A ja podlewam właśnie wodą bezpośrednio z kranu . ;:14
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja też mam taki osad w doniczkach, to normalne przy podlewaniu wodą chlorowaną. W doniczkowych ziemię mam wysypaną grysem więc nic nie widać, ale niestety w jednorocznych hodowanych na parapetach trochę się rzuca w oczy.
Moje lobelie nabierają ciałka, będę je pikować w sobotę (a przynajmniej takie mam plany :wink: )

Obrazek
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 234
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lobelia cz.3

Post »

A ja swoje dopiero posiałam ;:oj No cóż, w tamtym roku dały radę szybko dogonić, to i w tym się postarają...wierzę w nie :D
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Bogusiu zdrowe i tłuściutkie Miłego pikowania :)
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

A to moje zwisające, dziś na cały dzień poszły na dworek, jak i inne wysiewy :) Obrazek
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Lobelia cz.3

Post »

Moje jakieś takie wybujałe :roll: Zaczynają lekko marnieć, nie wiem czy nie powinnam je więcej podlewać. Macie piękne roślinki ;:63 ;:63 ;:63 Doczytałam gdzieś , że na ten osad dobrze jest dać do wody (do podlewania) parę kropli z grapefruita. Ale to chyba do dużych kwiatków. Te nasze siewki są za małe :)
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”