Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2032
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Odwilż u mnie zapowiadają od jutra i w dzień, i w nocy. I szaleństwo pogodowe, bo za parę dni ma być +11/+12 st. C.
Niedziela była słoneczna i z mrozem do -3/-4 st. C. Noc mija przy temperaturze -11/-12 st. C.

-- 27 gru 2021, o 07:58 --
dziad_Jag pisze:Mam wrażenie, że im bardziej meteorolodzy polegają na komputerach, tym bardziej prognozy są " do luftu ". Ostatnio prognozy trzydniowe nie przedstawiają żadnej wartości. Bardziej praktyczne jest sprawdzenie prognozy, po czym uznanie, że będzie pogoda akurat na odwrót od tej wysmażonej przez komputery. Sprawdza się częściej!
Miała być plucha, a tu za oknem mróz, śnieg i piękne słońce.
Dlatego słucham i polegam na prognozie radiowej na bieżący dzień i następny. Zawsze się sprawdza.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9629
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

:wit Teraz u mnie minus 15 , nawet na Ventuski tego nie przewidzieli .
Oby nas takie i większe mrozy omijały , wszystkim życzę .
To były pierwsze święta od wielu lat tak zimne .
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dolnoslonzok. Przypuszczam, że masz czas ustawiony na forum o godzinę do przodu, a co do pogody u mnie przed kilkunastoma minutami było -22,4°C, teraz zaczyna się ocieplać i jest półtora stopnia wyżej.
Ja bardziej co do prognozy pogody sugeruję się położeniem księżyca i dla mnie jest wiarygodniejsza od tej prognozowanej przez synoptyków, w połowie stycznia znowu jest tendencja dużego ochłodzenia, a dokładniej potem zależy od kierunku wiatru.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2032
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Poniedziałek był słoneczny z temperaturą -3 st. C. Noc już cieplejsza od dwóch poprzednich, bo z temperaturą -6 st.C.
Ekopom, ano tak. Czas forumowy i mój jakoś nie są zsynchronizowane ;). Odnośnie Księżyca to nie mówisz o pełni, bo teraz go ubywa? Mógłbyś mi wyjaśnić, bo mnie to zaciekawiło.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Na przykładzie maja: pełnia- 16 maj, to tydzień przed pełnią tendencja ochłodzenia. dalej opadanie księżyca od 3 maja aż do 16 maja, tendencja ocieplania, więc to się wyrównuje, jeśli zdarzą się przymrozki, to nie powinny być takie duże. Gdyby zamiast opadania się księżyca, byłoby wznoszenie się księżyca, to można byłoby w tym czasie spodziewać się dość znacznych przymrozków. Księżyc zachowuje się jak agregat w lodówce, im wyżej, wysysa ciepło, reszta to z skąd wieje wiatr i jaką ma temperaturę. Jak z tego wynika w przyszłym roku, to co miesiąc księżyc ma coraz większy wpływ na tonowanie temperatury.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2032
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dziękuję Ci za odpowiedź. Dotychczas zajmowałem się tylko tym, że jak pełnia to będą przymrozki lub mróz Nie zwracałem uwagi na jego położenie. Teraz będę.
Wczoraj dzień był słoneczny z lekkim zachmurzeniem , a temperatura wyniosła 0. Delikatny, wiejący od Sudetów fen dawał przyjemne odczucie ciepła na twarzy. Noc mija z deszczem i temperaturą powyżej 0.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2032
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Środa była przyjemna. I chmury, i nieco słonecznych chwil, a temperatura wyniosła +5, +6 st. C. Noc mija z temperatura +2 st. C.
Zaobserwowałem wczoraj na granicy ogrodu, nad potokiem, czaple białe, które zimują wraz z czaplami siwymi w naszej części Doliny Nysy Kłodzkiej. Zazwyczaj widzę je dopiero w pierwszej dekadzie stycznia.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7811
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Paskudnie, brzydko, pada i pada +7,6*C ;:223
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2032
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie czwartek był pochmurny z przelotnym deszczem i temperaturą +8 st. C. W nocy temperatura wyniosła +10,+11 st. C. Ostatni dzień roku był pochmurny i ciepły, z temperaturą +13, +14 st. C. Taką zimę bardzo lubię. :) Trochę kopałem w ogrodzie i pracowałem glebogryzarką.
Nie strzelajcie fajerwerkami. Pamiętajcie o zwierzętach.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3164
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie cały dzień przelotne deszcze 4 stopnie C. Większość śniegu wytopniała.
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2032
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Noc noworoczna deszczowa i z temperaturą +11 st. C.

U nas w pasie Przedgórza Sudeckiego śniegu nie ma już od wtorku (akurat byłem w Nysie), ale Sudety Wschodnie, które widać od nas znad Odry, są dalej pokryte śniegiem (Pradziad, Keprnik, Śnieżnik).
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3164
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Nowy rok przyniósł 9 stopni, silne wiatry i deszcz. Szkoda, że ziemia jest zamarznięta i cała woda spływa do potoków i rzek, a nie wsiąka w grunt :|
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2345
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dzisiaj pogoda bardzo przyjemna. 9 C, chmurki ale i gdzieniegdzie przebłyski błękitu. Pobieliłam drzewka :wink: W tygodniu najniżej temperatura spadła do -16 C
Pozdrawiam Lucyna
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”