Cukinia,kabaczek uprawa,wymagania,choroby,szkodniki cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cukinia - uprawa

Post »

U mnie dwie malutkie się pojawiły. Krzaczki miały bardzo dużo kwiatów, ale po tych wichurach i deszczach (które też paliki i pomidory mi połamały) kwiaty poodpadały. Mam nadzieję, że jeszcze zaczną kwitnąć jak wyjdzie słoneczko...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 555
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Cukinia - uprawa

Post »

U mnie cukiniowy szał nie do opanowania, zbieram co 3 dni i rozdaję w pracy (już brać nie chcą). Prawda, że część zawiązków gnije (jakiś szał z tym deszczem) ale czyszczę krzaczki i rosną następne. W tym roku posadziłam dość gęsto cukinię a dodatkowo "włdowała" się na grządkę dynia Hokkaido jest gąszcz dużych liści. Po normalnym (bo ulewy to standard) deszczu ziemia jest jedynie lekko mokra. Może to pomaga???
Aśka
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Cukinia - uprawa

Post »

To jakies braki, czy ta odmiana tak ma? Niestety nie znam nazwy odmiany ( nasiona z akcji).

Obrazek
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
dariotka
100p
100p
Posty: 131
Od: 4 lip 2009, o 11:57
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Cukinia - uprawa

Post »

to raczej nie zalezy od odmiany. Też tak miałam, gdy przyszły deszcze. Zerwałam te cukinie, a nowe były już normalne. No chyba, że podczas wzrostu kolejnych będą deszcze. Może też tak być przezspadek temperatury w dni i noce deszczowe.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Nastepne tez takie rosna :( Fakt, ze temperatura i opady daja niezle popalic, to jest koncowka lipca, czy moze wrzesnia? :evil:
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Obrazek

Cukinie mają się dobrze.
Kasencja

Re: Cukinia - uprawa

Post »

przemek1136 pisze:Cukinie mają się dobrze.
Śliczne :) , a jak tak strasznie chciałam mieć żółte. W przyszłym roku będę miała.
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 628
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Moje też się rozpędziły, już rozdaję, bo chwilowo mam dość leczo i innych cukiniowych pyszności...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia - uprawa

Post »

... hi hi - a ja tam będę wiedziała co robić z cukiniami jak już mi wyrosną ... na razie jest kilka małych "pipków" a liści i kwiatów mnóstwo. Nie wiem czy nie nafaszerować kwiatów i upiec w cieście.... mniami mniami - kilka dni temu smażyliśmy frytki, zerwałam kilka kwiatków, posoliłam, obtoczyłam w mące - i dawaj na ten olej po frytach :) bardzo mi podpasował smak kwiatów cukinii... a ja mam właśnie te żółte... :)
Alembik

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Tak korzystając z okazji chciałbym przed czymś przestrzec. Lepiej samemu leczo robić, niż kupować fix. A to dlatego, że w fixie jest oregano, które zasadniczo można dodać dopiero pod koniec przyrządzania lecza, inaczej cukinia gorzknieje i takie danie ma nieprzyjemny smak. Może to się komuś przyda.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

:wit Ja też mam dużo cukinii ,zastanawiam się do kiedy zbiera się cukinie?Kiedy kończy się sezon?
Asia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Cukinie trzeba systematycznie zrywać młode to wtedy wyrastają następne, jeżeli cukinia urośnie do dużych rozmiarów to automatycznie roślina hamuje wytwarzanie następnych do czau jak nie usuniemy gigantów. U mnie porosły giganty, już po usunięciu, teraz czekam czy będzie jeszcze coś młodego.

1 krzak cukinii to jest wystarczająco dla 1 rodziny. ;:224
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Zgadzam się,że 1 krzak wystarcza, a i tak mam zawsze 3-4 sztuki - tak na wszelki wypadek. Optymalnie byłyby 3 krzaki na 3 rodziny, można wtedy na raz zebrać ile trzeba młodych owoców.
Pelasiu cukinia przy dobrej pogodzie może owocować długo. U mnie zwykle kończy się sezon, gdy we wrześniu mączniak ją zaatakuje. Nie pryskam jej bo to bez sensu rodzina jest szczęśliwa, że wreszczie koniec cukiniowych specjałów.
Dorota
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”