Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja też mam wystawę południową i na ten rok planuje "śmierdzący" zestaw pelargonia + komarzyca. W zeszłym roku dostałam brutalną prawdą po oczach... Otóż nasturcja i wilec nie przeżyją na południowym balkonie, nawet jeśli bardzo się tego chce i podlewa się je kilka razy dziennie.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Hmmm, wilec (pnący) co roku rośnie u mojej mamy w malutkiej skrzynce gęsto sadzony. Wystawa zachodnia, mury w okładzinie z piaskowca - bardzo sie nagrzewają. Daje radę. Mialam go tez na oknie kuchennym (wystawa południowa, miejsce osłonięte), ale zamienilam na kobeę.
Czy chodziło o wilec ziemniaczany?
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Mój wilec był oblężony przez przędziorki i to było zdaje się główną przyczyną mojego niepowodzenia. Opryski domowe nie pomogły a na chemię nie mogłam sobie pozwolić, bo pod balkonem dzieci mają "domek" i piaskownicę. Ale ogólnie wilce w innych miejscach ( północny taras) prezentowały się fajnie posadzone z domową zielistka. Jak znajdę zdjęcie to dodam.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie na południowym komarzyca zdychała, ale ja nie miałam czasu z konewka latać dwa razy dziennie. Pelargonie dały radę zwykłe, bluszczolistne nie specjalnie, fajnie rosły i długo kwitły goździki szabo, smagliczka nadmorska super, po ostrzyżeniu w lipcu bardzo szybko znów dała czadu i kwitła do jesieni. Lobelię wciąż trzeba było skubać - nigdy więcej! Begonie, cynie, nawet aksamitki - nie wyglądały dobrze.
Ale podlewanie mnie znudziło i posadziłam w końcu rozchodnik okazały. Super rośnie, kwitnie, zimę przezywa bez problemu, nie trzeba kupować co roku na nowo, tylko wczesna wiosną trzeba pilnować bo gołębie lubią młodą "kapustkę" podjeść. :;230
Pozdrawiam
Magda
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Agrestowa pisze: Czy chodziło o wilec ziemniaczany?
Tak. Nie wiem czy moje obserwacje są słuszne, ale u mnie ten bordowy jest trwalszy.
A taki pnacy wilec też był kiedyś na balkonie ale on kwitnie wcześnie rano i rzadko udało mi się to zobaczyć.

A komarzyca będzie eksperymentem, bo pierwszy raz tam.
Zdjecie z północnej strony, niestety tylko takie świeżo po posadzeniu. Później były bujniejsze i przewieszały się z donicy.

Obrazek
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Magda, u mnie na południowo zachodniej patelni też królują teraz rozchodniki...
Smagliczka również się sprawdziła. Ale i nasturcja.
Natomiast wilec purpurowy nie przetrwał upałów choć na początku wyglądał super.
Petunie, begonie bulwiaste, lobelia też nie dały rady.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

W tym roku zmądrzałem nauczony doświadczeniem żeby nigdy nie sadzić wilca od południa.Tym razem pójdzie od zachodu i dam go do ogrodu przy ratce na której wspina się wiciokrzew odmiany Gold Flame a wilec piękny niebieski i duże kwiaty odmiana Heavenly Blue więc liczę na te kwiaty.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

piszecie że na południowym balkonie sprawdziły się smagliczka i rozchodnik, jednak mam pytanie czy te rozchodniki to macie w skrzynkach, bo wg mnie są one dobrze w ogródkach, na balkonie jeszcze nie spotkałam stąd moje pytanie?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Bobinka u mnie w donicach i skrzynkach. Zobacz wątek byliny i krzewy na balkon, tam są zdjęcia.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Asik1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 lut 2016, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Bobinko, smagliczka na pewno sobie poradzi na południowej wystawie. Tak wyglądała u mnie w lipcu ubiegłego roku (razem z werbeną) :D


Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
"Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu." (Arre Dahl)
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Mania pisze:A co tu opisywać, lepiej pokażę (foto jeszcze ciepłe):
Od lewej: Rh (biały), potem azalia (nie wiem, czy nie przemarzła), następnie Rh, pieris japoński i od prawej jakiś iglak na dopełnienie (najprawdopodobniej będzie mu za ciemno, więc zamierzam wysadzić go do gruntu i zastąpić również RH albo azalią karłowatą). Skrzynia ma wym. 150cmx 60cmx50 cm, są spore przestrzenie, gdzieniegdzie rosną małe żurawki i bluszcz (zanim się rozrośnie, minie kilka lat) a przydałoby się coś zwisającego, coś w zieleni, bieli, bez tęczowych szaleństw ;-)
Obrazek
Otóż do mojej zacienionej donicy jdnak jakieś promienie docierają i o dziwo, nawet cebulowe rosną ;-) Muszę je po przkwitnięciu wykopać i dosadzić coś letniego, zwisającego i kwitnącego.

Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

lipss :wit
Co roku sadzę w skrzynki o długości 80cm 2 pelargonie bluszczolistne, 2 lobelie i jedną sadzonkę wilczomlecza diamond frost. W środku sezonu lobelię usuwam, pozostałe rośliny rozrastają się bardzo silnie.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

:wit
Takie kompozycje miałam zarówno na południowej patelni jak i na ścianie zacienionej do południa. Zdjęć niestety nie mam.
Wg mnie obie rośliny są bezproblemowe. Podlewać, nawozić i w przypadku pelargonii usuwać kwiatostany po przekwitnięciu. W tym sezonie powtórzę zestaw.
Pozdrawiam
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”