Cukinia,kabaczek uprawa,wymagania,choroby,szkodniki cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Ja tam nie mam dosc, placki z cukini w roznych kombinacjach moglabym jesc codziennie ;:137
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6136
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

:wit Nie wiem ,ale my jak na razie jemy specjały z cukinii bardzo chętnie ;:137 Zrywam raczej małe cukinie ,nie czekam aż przerosną .Zawsze zrywana cukinia pozwala w siebie wbić paznokieć....wczoraj zjadłam faszerowane z mięskiem i serem typu feta.Pycha.
Ja też nie pryskam cukinii.
Asia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Mnie przerosły cukinie bo już nikt nie miał ochoty jeść.Placki z cukinii na wzór placków ziemniaczanych owszem smakują.
Natomiast cukinia pieczona na grilu nie jest rewelacyjna natomiast owalona w bułkę i smażona już dobra, no ale ile to tłuszczu, bez ograniczeń nie będzie tego jadło.
Do lecza dałam za dużo cukinii i zdominowała w potrawie. :(
69adrien69
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 10 lut 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cukinia - uprawa

Post »

polecam pokroić w kosteczke i zamrozić, w zimie do lecza jak znalazł :D
C18H27NO3 my love.

Pozdrawiam, Adrian.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Cukinia - uprawa

Post »

suzana pisze:Mnie przerosły cukinie bo już nikt nie miał ochoty jeść.Placki z cukinii na wzór placków ziemniaczanych owszem smakują.
Natomiast cukinia pieczona na grilu nie jest rewelacyjna natomiast owalona w bułkę i smażona już dobra, no ale ile to tłuszczu, bez ograniczeń nie będzie tego jadło.
Do lecza dałam za dużo cukinii i zdominowała w potrawie. :(

Cukinia ma taki charakterystyczny posmak i mi w leczo nie za bardzo odpowiada. Zdecydowanie wolę tu kabaczka (daję go dużo) - sieję go właśnie na na ten użytek.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Witamy Dominikę -winoroślarkę :D ! Miło znów widzieć na Forum . A co do cukini , to u mnie zupełnie już w niełasce i odstawce ... Nijak nie ma zejścia w kuchni . Wyparta została do szczętu przez dyńki , odkąd się zaprzyjaźniliśmy łońskiego roku :wink:
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Cukinia - uprawa

Post »

ja tam cukinii nigdy nie mam dość :) dodaje ją do jajecznicy, lecza, robię ciasto czekoladowe z cukinii i keczup na zimę :)
No i tak jak Wy smażę jak ziemniaczane, bądź grilluje. Dołączam się pytania Rybki czy cukinie trzeba blanszować przed mrożeniem?
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Cukinia - uprawa

Post »

No a ja to dopiero w tym roku "odkryłam" cukinie i dynie. Z cukinii robiłam placki "ziemniaczane", makaron z cukinią, leczo, okrągłe cukinie faszerowane (z forum zmałpowałam). Zrobiłam też wczoraj cukinię w oleju do słoików, pierwszy raz w życiu, zobaczymy w grudniu jak wyszło. Mam 3 krzaki, ale mi za mało, przymusowo dzielę się ze złodziejem. Za rok posadzę więcej no i poszaleję w odmianach. Nie wiedziałam, że jest ich tyle. Żółte wpadły mi w oko. No i okrągłe na bank posadzę.

Bardzo proszę o przepis na to ciasto czekoladowe.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Cukinia - uprawa

Post »

http://www.beawkuchni.com/2010/10/jesie ... kinia.html

Czekam na nastepne cukinie i bedzie ciacho ;:65
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
nataliaada
200p
200p
Posty: 222
Od: 27 sty 2009, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Moja rodzina bardzo lubi cukinię, no może brat zbytnio nie lubi, ale ja i rodzice owszem. I ogólnie nam schodzi. W tym roku posiałam odmianę, chyba Astrę z Biedronki. Mam 8 krzaczków i sporo owocków na nich. Kilka już było zjedzonych/przerobionych i ze 2 czy 3 rozdane. Używamy jej do lecza do spożycia na bieżąco, do lecza do słoików na zimę, do smażenia w plastrach, do placków, do zup jarzynowych, do sałatek jarzynowych na zimę. Raz też mama robiła cukinie faszerowane a ja kiedyś robiłam zupę cukiniową. W najbliższym czasie mam zamiar zrobić takie warzywa zapiekane na grillu, w folii aluminiowej, oczywiście z dodatkiem cukinii. Ogólnie rośnie mi bardzo dobrze, szybko, ładnie, nie ma żadnych chorób, nie zajmuje dużo miejsca (posiałam 'ciaśniej' niż powinnam). Takie bardzo pocieszne warzywko :)))

Kiedyś jadłam tę odmianę z żółtą skórą, ale stwierdziłam, że jest mniej smaczna od tej z zieloną i raczej w następnym roku będę siać tę samą co teraz lub inną zieloną.
Kasencja

Re: Cukinia - uprawa

Post »

U mnie najbardziej schodzi taka całkiem młodziutka, nie obrana, krojona w plasterki i smażona z solą, pieprzem i tymiankiem na masełku, albo oliwie. Jako dodatek do pieczonego mięsa, a nawet schabowych jest wyśmienita. Ostatnio do takiej podsmażonej dodałam pod koniec smażenia słodkiej śmietany. Była przepyszna :D . Z jajecznicą tez się sprawdza.
Do mrożenia również używam takiej. Po wyjęciu od razu na patelnię. Szybko, łatwo i pysznie.
dariotka
100p
100p
Posty: 131
Od: 4 lip 2009, o 11:57
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Proszę Was o pomoc.
Podczas lipcowych deszczy na kabaczku pojawiła się pleśń. Oberwałam chore liście, ale po jakimś czasie na nowych znów się pojawiła. Teraz przeniosła się na cukinie.
Pryskałam Topsinem (bo to na szarą pleśń, a to też pleśn, tylko że biała), nie pomogło. Przenosi się na kolejne rośliny.
Czym mam opryskac i co to jest?

Obrazek

Obrazek
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Dariotka , to nie szara pleśń , to jest mączniak prawdziwy . Zwalczać można środkami siarkowymi , np. Siarkol . Albo sodą oczyszczoną , taką zwykłą z kuchni , w stężeniu 0,5% ,tzn. 50g/10L wody .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”