Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Nieźle musiałam się nagimnastykować, by móc pokazać moje nowości. Sprzęt się buntuje, ale główka kombinuje. I oto efekty...
Wszyscy, którzy nabyli Piccolo Red u Aneczki (a-maroso) ;:196 już się nim pewnie pochwalili, ja czynię to po tygodniu.
U mnie (trochę przez przypadek) - są za to dwa (chciałam dobrze - mam nauczkę). Ale jak wiadomo, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... nie kupię sobie co najwyżej kolejnego storczyka ;:306


Obrazek

Obrazek

Te też mam dwa. Powód? Czytaj wyżej ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak bardzo o nich marzyłam, że w końcu była kumulacja :;230

Zakupiłam też u Aneczki kolejną Philadelphię. Wcześniejsza trochę się ociąga z kwitnieniem, no to jej pokaże, jak ma się zachowywać...

Obrazek

W efekcie moich niecnych planów... ;:306

Obrazek

Nieszczęścia chodzą parami, prawda? Kochani, szczęście też!!! Zresztą oceńcie sami. To są upominki, które otrzymałam od przyjaciół ;:167

Dendrobium Nobile, cudownie pachnace, obsypane kwiatami na całej długości pseudobulwy

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Vienna

Obrazek

Obrazek



Phal Sanghai zaczyna rozwijać dziś pąki na pędach wypuszczonych ze śpiących oczek

Obrazek



A teraz moja wielka radość - Phalaenopsis reanimek :tan
jeszcze NN, ale pewnie za kilka tygodni już się dowiem jaki będzie jego kolor. Serce mi podpowiada, że będzie różowy (?)
Kasiu (kachim), dla Ciebie w odpowiedzi na pytanie.

16.04.2013
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Dwie miniaturki wkrótce rozwiną pąki, tylko nie wiem, kiedy uda mi się je pokazać.

Miłego wieczoru :wit
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko! Pięknie, kolorowo i letnio u Ciebie ;:138 Jaki pięknie kwitnący Phal.Vienna ;:oj
Gratuluję pięknych Piccolo Red ;:215 Mój powoli zaczyna kończyć kwitnienie :(

Janeczko, czy aby na pewno Twoje Liodoro to Liodoro? Wydaje mi się, że Liodoro wygląda odrobinkę inaczej :cry:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
wiolamanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4139
Od: 16 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko ile się u Ciebie dzieje ;:oj
Blizniaki super ;:138
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Pati, nie mam pojęcia. Liście ma normalne takie, kwiatki minimalnie pachnące, toteż miałam trochę wątpliwości... Ale ja mam małe doświadczenie. Aneczka zapewne ma większe.To są roślinki, które chyba pierwszy raz kwitną, nie dostrzegam przyciętych starych pędów. Może z czasem im się coś zmieni ;:306

Chyba muszę edytować wpis :;230

Wiolu, dzieje się, dzieje.... i fajnie, bo nudno jakoś tak było.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko, no doczekałam się! ;:138 Ależ Ci się roślinki podublowały ;:306 może ktoś będzie chętny je odkupić od Ciebie? Np. zbliża się ślub Kasi (Kahim) więc może podobnie jak ja będzie chciała sobie zrobić z tej okazji prezent? ;:224 Druga roślinka to raczej nie jest Liodoro :roll: Bynajmniej mój ma zupełnie inny kształt płatków a i kolorek inny... Liodoro ma też duże listki, ale jeśli mówisz, że to młoda roślinka to może akurat?

Pięknie poradziłaś sobie z reanimkiem, masz złote rączki ;:138 i serce też, ale o tym dowiedziałam się sporo wcześniej :D Twoja philadelphia ma piękny pęd, czemu na nią narzekasz? Oj Janeczko.. ludziom miejsca w domu już brakuje na nowe okazy a Ty widzę musisz sobie dobrze radzić, skoro pozwalasz sobie na dwie identyczne roślinki :D jak to zrobić? ;:204
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko, same piękności... :D Bliźniaki z drugiego zdjecia przypominają mi troszkę mojego phal. peabody, tyle że Twoje mają przy warżce więcej różowego kolorku :D Gdyby nie fakt, że sama ostatnio nabyłam nową roślinkę, chętnie bym coś od Ciebie odkupiła, ale pewnie i tak znajdziesz na forum wiele chętnych, bo roślinki są prześliczne :D
Pozdrawiam,
Marta
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Te tęczowe to prawdopodobnie Phal. Brother Pepride :D
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dinda
50p
50p
Posty: 56
Od: 8 sie 2012, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Dwa pierwsze storczyki czyli czerwony i pomarańczowy są moim marzeniem ;:167 . Och szkoda, że mam szlaban na storczyki (niedawno znowu dwa przytargałam) bo od Ciebie kupiła ;:98 . Chociaż masz piękne nowości i naprawdę miło na nie popatrzeć to jestem zła, że tu zajrzałam bo będą mnie się te nadwyżki prześladować ;:223 .
A chciałam Ci pogratulować udanej reanimacji. Czy mi się wydaję czy ten storczyk ma piegi na pączkach?
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Ten Piccolo Red jest obłędny ;:138 . W sumie nie mam żadnego w takim kolorze :lol: .
Chcesz się go jeszcze pozbyć ?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Wpadam tylko na uno momento, bom zalatana. Bardzo się cieszę, że pojawił się pędzik na NN ;:138 Janeczko, a może będzie żółciutki...? ;:204
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Piękności i niektóre to nawet podwójne ;:167
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Ale u Ciebie "bliźniaczo" Janeczko ;:306 . Ale takie piękne widoki podwójnie piękne - robią jeszcze większe wrażenie ;:oj . Chyba bym posadziła je we wspólnej doniczce, żeby zyskać obfite kwitnienia.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Odwiedzającym wątek serdecznie dziękuję ;:168
Zainteresowanym moim zdublowanym Piccolo Red odpowiem, że zaraz po nacieszeniu się ich widokiem w osobnych doniczkach, powędrowały do wspólnej. To samo zamierzałam uczynić z tym "niby Liodoro", ale zabrakło mi dużej doniczki...
Tym samym odsprzedaż już nie wchodzi w grę ;:185

Pati, jeszcze nie mam konkretnej odpowiedzi, ale wszystko wskazuje na to, że nie jest to Phal. Liodoro ;:145 Czym się okaże? Zobaczymy...

Wiolu, gdyby się działo więcej, też bym się nie smuciła ;:306

Michał, dziękuję ;:168 jak tylko uzyskam możliwość podłączenia aparatu do komputera, pokaże więcej fotek, również z innych kwitnień.

Aniu, (Dufin) roślinki pewnie zostaną u mnie. Piccolo Red zdecydowanie!

Kasiu (oxalis) - Piccolo Red jeszcze wczoraj były na al..., polecam, z tego samego źródła co moje ;:108

Martuś, dziękuję. Nie ukrywam, że wszystkie mi się podobają, ale Liodoro nadal pozostaje w sferze marzeń.

Kasiu (kahim) - reanimek zaczyna kształtować pąki. No, gdyby był żółciutki, to wiesz... ;:167

Dinda, teraz masz szlaban, ale chyba nie zawsze tak będzie. A okazja jeszcze nie jedna się trafi. Coraz częściej można je spotkać.
Reanimacja się powiodła, z czego jestem bardzo dumna. Niestety, nie mogę się podzielić moją radością z jego poprzednią właścicielką... ;:185 Bardzo mi przykro z tego powodu.

Mais, okazuje się, że trochę tych podwójnych już się u mnie zebrało. Wkrótce pochwalę się, co z tego wyniknie.

Aniu (ajania) część już we wspólnej doniczce. Też wpadłam na taki pomysł... Trochę miejsca na parapetach wówczas zaoszczędzę.

:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”