Petunia z nasion cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Mariola54 pisze: Z tego co pamiętam to moje nie miały być kaskadowe jedynie pełne.
Moje miały być kaskadowe pełne-Double Cascade F1 mix.
Dziunia dawała link do zdjęć,wyglądały na prawdę pięknie,burza kwiatów.
Wiadomo,że w praktyce wygląda to trochę inaczej i trudno wyhodować takie rośliny jak na zdjęciach,ale żeby choć w połowie tak wyglądały to będę zadowolona :D
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

U mnie z tych mizerotek jedna ma już pączek to z tych pełnych, co z nich wyrośnie niebawem się okaże.
Obrazek
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Hmmmm tak czytam i patrze, że właściwością zwisajacych sa podłużne liście.. Moje maja byc kaskada, a takowych nie mają.. Sama juz nie wiem co z tego będzie :D
No ale kochane - czy przesadzać je juz do docelowych?? mam wrażenie, że te w wielopalecie się duszą, nawet mniej się krzewią niz te w pojemniczkach.. Dla porównania:

Obrazek

Obrazek

czy może te w wielodoniczce uszczyknąć??

Poza tym na tych w pojemniczkach, albo mam przewidzenia - POJAWIAJĄ SIĘ PĄCZKI!!!!

Obrazek

A to te w wielo.. co nie wiem czy im nie za ciasno...

Obrazek


EDIT: poszłam za ciosem - uszczyknęłam wszystkie! Chyba wole mieć bardziej rozkrzewione roślinki niż na każdej po kwiacie :D choć nie powiem, chciałam zobaczyć kolor, ale jeszcze się doczekam :D
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Hej. Kamilo ja dzisiaj przesadzilam część swoich do docelowych bo ewidentnie miały już za mało miejsca. Poza tym takie małe doniczki trzeba ciągle podlewać bo szybko ziemia wysycha. Przesadz je i z pewnością wyjdzie im to na lepsze. aha i jeszcze jedno ja też mam mieć kaskadowe a jedne sadzonki mają liście podłużne a inne bardziej okrągłe haha ciekawa jestem co z tego będzie. Ładne masz te petunie takie równe a moje jakby każda inna . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Ewelina w takim razie posadze, ale najpierw czekam na transport ziemi - 4x100cm doniczki wymagaja hahahha :D
Sama nie wiem czemu takie rowne są :D Ale dziękuję bardzo za komplement :)))
Pozdrawiam, Kamila :)
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Kamilo. Ale urosły od ostatnich zdjęć. Jeśli masz kaskadę Lux od Legutko to biała u koleżanki w tamtym roku nie była kaskadą. Ale wiem że czerwona była udana, łososiowej i żółtej nie widziałam. Te z wydłużonymi listkami to bardziej surfinia i dają zamierzony efekt. Przesadzić już powinnaś i dobrze że je pouszczykiwałaś. Teraz powinny mieć więcej miejsca na rozrastające się pędy i korzenie.
Awatar użytkownika
natalia88q
50p
50p
Posty: 74
Od: 30 mar 2015, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chmielno/pomorskie

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Mój debiut z petuniami raczej się nie uda ;:145 listki im sie podwijają i wyglądają jakby więdły ;:223
Zapraszam do mojego miejsca na ziemi:))

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=85629" onclick="window.open(this.href);return false;
you1
50p
50p
Posty: 88
Od: 10 sty 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Jolu w moim przypadku to raczej nie przez nawóz bo podlewam raz w tygodniu obwódki liści zaczynają brązowieć dzisiaj pourywałam te listki. Chyba ze może słonko je popaliło jak podlewałam były mokre sama nie wiem będę je obserwować dalej pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Przypomniało mi się - wysiałam petunię kaskadową firmy Lux o której mówicie kolor różowy jasny. Tylko nie rozumiem dlaczego z nasion z jednej paczki , niektóre ewidentnie mają inne liście :shock: . Zobaczymy co z tego będzie , jeśli nie będą kaskadą no to trudno byle tylko kwitły obficie . Pokażę jak tylko zechcą kwitnąć. Pozdrawiam :wit
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Natalko. Kasiu. Może to jest problem w ziemi. Ja przesadziłam sadzonki pomidorów do ziemi z Lidla. W jeden dzień klapły a na drugi zaczęły im zasychać końcówki liści. Jakieś makabryczne było pH. Przesadziłam w podłoże do siewu i po reanimacji czują się dobrze. Może warto jeszcze przesadzić. Może nie wszystkie ale tyle ile trzeba. Po przesadzeniu przez dwa tygodnie nie zasilać.

Kasiu. U mnie jedna tak wygląda jak piszesz. Zsiniały jej końce liści, korzenie niewielkie i prawie nie rośnie. Spróbuj może spryskać topsinem lub amistarem i przesadzić. Mnie na tej mojej jednej nie zależy bo w skrzynkach już mam te najładniejsze.

Ewelinko. Wiem taka jasnoróżowiutka jak truskawki ze śmietaną. Obawiam się, że będzie ciemniejsza. Chyba ta też się w miarę udawała. Pewnie te z podłużnymi listkami będ? miały bardziej płożące się pędy.
Moje pączki coraz większe. Najlepiej widzę wyszły mi fioletowe-strzępiaste.
Awatar użytkownika
natalia88q
50p
50p
Posty: 74
Od: 30 mar 2015, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chmielno/pomorskie

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Ziemia z biedronki zapas na całe lato :heja werbena w niej rośnie ok i kilka sztuk petuni też nieźle sobie radzi.. Poczekam tydzień i podleje z nawozem może coś sie zmieni.. :?
Zapraszam do mojego miejsca na ziemi:))

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=85629" onclick="window.open(this.href);return false;
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Natalko nie rób tego. Ziemia z biedronki ma bardzo dużo nawozu w sobie. Daj im chociaż miesiąc. Czytałam w wątkach pomidorowych. A tam są fachowcy. To ziemia dla dorosłych roślin. Maj? zbyt dużo nawozu jak na tak małe siewki i nie mogą tego przejeść.
Awatar użytkownika
natalia88q
50p
50p
Posty: 74
Od: 30 mar 2015, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chmielno/pomorskie

Re: Petunia z nasion cz.4

Post »

Dziękuje za podpowiedź ;:196 czyli moge je tak zostawić i podlewać tylko wodą?
Zapraszam do mojego miejsca na ziemi:))

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=85629" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”