Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Foxowej urosło ...

Post »

plocczanka
Pani Lucynko pięknie powiedziane !!! Brawo :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Pozwól, Majeczko, że odpowiem Piotrkowi. ;:180 ;:180

Piotrusiu, ja Ciebie bardzo proszę, ;:180 nie zwracaj się do mnie per 'pani', ;:185 bo czuję się jeszcze bardziej stara niż nią jestem. ;:108
Zwracaj się do mnie po imieniu, bardzo proszę i cieplutko pozdrawiam. :D :D
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Dobrze Lucynko :)
Tak będę się zwracać :) ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Jak to w jednym kabarecie było " Proszę Pana, bo tak będę się do Pana zwracać..." :lol:
( Kto nie wie o co chodzi to polecam wrzucić w jutub hasło Paranienormalni - strawa dla reportera. Oglądam po sto razy. No i Makłowicza - Olimpijskie Medaliony- absolutna rewelacja. Jak mnie kabarety nie bawią tak tu zaśmiewam się jak głupia. )


Wiecie co... chciałam być sprytna, pójść na skróty...
Jak zakładałam wątek to sobie zrobiłam screena z google maps i kto zaglądał ten wie, że na mojej pierwszej stronie jest coś na kształt planu działki ściągnięty z map. Dziś chciałam z niego skorzystać przy planowaniu nowego sezonu , a tu niespodzianka, aktualizacja map. I już nic nie wygląda tak samo, teraz jest jedna wielka zielona plama... Chyba obraz z lata.
Żeby nie zaginąć to aż obrysowałam na czerwono moją działkę, choć sama nie wiem czy dobrze to zrobiłam :D
Dobrze, że choć ścieżkę pośrodku widać, bo bym nawet nie wiedziała która jest moja ;:306

Obrazek

Nie zmienia to jednak faktu, że planuję dalej.
Zdradzę się i może zabrzmię śmiesznie, ale... założyłam sobie zeszyt ogrodniczy.
W sumie to mam go już od tamtego roku i w nim notowałam przeróżne plany i instrukcje, ale jakoś opuściłam się w systematyczności prowadzenia go.
Teraz mam zamiar się odnowić i faktycznie dopiąć swoich planów. Zrobiłam sobie tabelę, kalendarz prac i staram się tam wpisywać wszystko co mam przed sobą, co trzeba dokupić, różne pomysły na samoróbki i instrukcje wykonania znalezione w necie. I jak tak patrzę w rok ubiegły to żałuję, że nie zrobiłam na czas, bo miałam w ręce gotowca.
Nie zrealizowałam się z wieloma rzeczami.
;:222
Po pierwsze nie wymieniliśmy tej diabelnej siatki .
Nie pomalowałam ławki, metalowych elementów, huśtawki, szkieletów po których wspinają się rośliny.
Nie przesadziłam roślin wg schematów które sobie wypisałam . Nie przesadziłam ich wcale.
Nie urządziłam pełnej dobrej grządki pod warzywa. Szykowałam dwie a na każdej zostały jakieś rośliny do przerzucenia.
Nie zrobiłam sobie planowanego zakątka z konwaliami, które dostaliśmy, poszły w ziemię byle gdzie.
Nie przesadziłam pierwiosnków i prymulek i ich siewek, znów będzie mi się to plątać między roślinami, aż szkoda.
Nie zrobiłam sobie grządki z trawami, którą tak bardzo chciałam.

Za to zrealizowałam drobne plany jak np ogarnięcie dwóch wielkich stert kompostu, pocięcia w kawałeczki tony gałęzi, skopałam kompost nie tykany od lat i podsypałam nową ziemią grządki. Trochę roślin przesadziłam, ale nie dużo, usunęłam pnie z orzecha, wreszcie oczyściłam daszek budy na narzędzia i można będzie ją pomalować. Podcięłam też winogrono i poprowadziłam je na nowo, zobaczymy jak mi odrośnie.

Mam zamiar też wziąć się w tym roku ostrzej za trawnik, trochę w tamtym roku poczytałam i naszła mnie wena do większego zadbania o to.
No i kwiaty, chcę ich więcej. W ruch pójdą nasionka, chcę zapełnić działkę kolorem na cały rok prostymi roślinami, jakieś groszki, aksamitki, nastrucje, orliki, powoje, łubin, malwa, naparstnica, słoneczniki. W tamtym roku zdecydowanie było na mojej działce zbyt ponuro.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2485
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju widzę że w wzeszłym roku wysoko podniosłaś sobie poprzeczkę duzo miałaś planów, ale i duzo zrobiłaś coś trzeba zostawić na inne lata by się nie nudziło. Co do kwiatów to będzie się działo u Ciebie i już dziś powiem że czekam na te kolorki. Sprawdziłam swoja działkę i powiem Ci, że u mnie też się zmieniło w mapach google, ale ja się ciesze teraz pokazuje mi od momentu gdzie mam już zrobiony chodnik i taras więc u mnie na plus. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Majeczko, nie od razu Kraków...itd. :lol:
Nie zrobiłaś jednego, ale zrobiłaś drugie i nie możesz na siebie narzekać. ;:185 ;:185
Gdybyś wykonała wszystko, co sobie zaplanowałaś, to co robiłabyś w tym sezonie? :roll:
Prawda jest taka, że choćbyś nie wiem jak się starała, to i tak każdego roku znajdziesz sobie nowe zajęcia ogrodowe i na każdy kolejny sezon będziesz snuła kolejne plany. ;:108 I to jest piękne! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

No tak,robota zawsze jest,ale trzeba się odrabiać na bieżąco,a nie wpadać po 10 latach i usiłować wszystko od razu ogarnąć. Ale to już taka moja cecha ;)

Jak na m?j czas wolny to faktycznie poprzeczka za wysoko, ale znieść nie mogę że ta działka taka zaniedbana.
Niestety działkowanie zaczęłam dopiero w tamtym roku i to z nawarstwionymi błędami wcześniejszymi,miałam też p?źny start, przerywała mi to dziwna pogoda. Wierzę,że w tym roku będzie inaczej. Oczywiście lepiej ;:333
No i mam nadzieję że nie przysnę sobie z pracami.

A co do wszelkich widok?w z satelit itd to super sprawa,bardzo często sobie podglądam. Mamy nawet dokumentację rozbudowy wsiowej działki,tak od łąki do budowy domu i dalej.
Miło powspominać,szczeg?lnie,że po jakimś czasie się już zwyczajnie nie pamięta jak to wyglądało wcześniej :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Kochana :shock: To Ty chciałaś w jednym sezonie ogarnąć wszystko na raz? ;:111
Ja swoją działkę dopiero w trzecim roku po zakupie określiłam jako doprowadzoną do jakiego takiego porządku, ;:108 a zadowolona do tej pory nie jestem. ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju i ja co roku mówię, że nie zrobiłem tego czy owego. Bo zawsze miedzy czasie coś nowego wyskoczy i człowiek poświęci czas na to, co nie planował. Ja np. miałem dosadzić jesienią hiacynty i krokusy. Oczywiście zapomniałem. Zrobiłem to dziś, bo kupiłem tzn "spreparowane" i niby mają zakwitnąć na wiosnę. Zobaczymy. I takich rzeczy jest wiele. Teraz planuje przesadzić dwie hortensje w inne miejsce. Na pewno pogoda będzie ciulowa, później brak czasu i nie zrobię tego :D Ale plan jest :;230
Najlepiej jest przeglądać zdjęcia i wtedy widać zmiany :) jak tak robię i od razu mi lepiej ;:333
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Lucynko
No może nie wszystko, ale choć część,bo mam takie odczucie jakbym osiadła na laurach i zmarnowała rok.

A po pierwsze to siatkę, bo nie wytrzymam jak w tym roku zadbam o działeczkę, a mi wskoczy jakaś świnia owocami nienażarta i porwie cały mój dorobek. Nie wytrzymam ;:163 :pogon .
Co jak co, ale siatkę mi obiecał tato w zeszłym roku i bardzo jestem zawiedziona, że jej nie zrobiliśmy. Tu akurat lekki problem, bo ja bez męskiej ręki jestem, więc z ciężkimi pracami jestem sama i totalnie sobie nie radzę. A jakbym tak choć wspomniała o ekipie to mój tato się oburza, że przecież on to zrobi sam, najlepiej, najdokładniej i najtaniej.
No to czekam. Mogę nawet doły kopać i betonować jak mi kto powie co mam robić, ale niech to będzie. Już nawet słupki mamy,a paneli ogrodzeniowych oglądnęliśmy miliony, więc chyba przygotowani jesteśmy.

Pewnie gdybym miała jakiego chłopa pod ręką to by to zupełnie inaczej wyglądało, bo wziął i by zrobił,może nawet sam z siebie ;:224 Ale nie ma, muszę jakiś casting chyba ogłosić " żona szuka rolnika" czy " Działkowiczka szuka działkowca" ;:306 to może się coś znajdzie. Póki co to jednak jestem z dzieckiem sama i mam tyle czasu ile ona jest w przedszkolu, bo jak nie jest to ją zabieram ze sobą, a wtedy to robota żadna, bo co zacznę to się odrywam.
W każdym bądź razie pomalutku się uczę tych tzw "męskich prac" i majsterkowania, dobrze, że w czasach internetu żyjemy i się można naoglądać i naczytać jak się wkręca gwoździe itd :;230
Co mi wyjdzie - zobaczymy, póki co przeglądam internety w temacie malowania i odnawiania metalowych elementów i jak już potrzebną wiedzę zdobędę to się rzucam do malowania blaszaka na narzędzia i wszelkich kratek, siatek, pierdoletów. No i ławki, bo sobie już w tamtym roku trochę oczyściłam i kupiliśmy zamienny szczebelek.
Nawet farbę mam i przeróżne szczotki i papiery ścierne, teraz jeszcze gruntu czy czegoś innego muszę dokupić bo wyczytałam , że potrzeba i mogę robić. Mam nadzieję, że nie polegnę na zakupach jak mnie znów pan w jakimś ogrodniczo-budowlanym zapyta " a jaki metal chce pani malować?"...



Piotrku
No właśnie, robota jest zawsze. Coś się poknoci, spadnie, zepsuje i już jest co robić - drzewo się przewróci to już cięcie,utylizowanie patyków itd itd. U mnie spadło winogrono i też zrobiłam choć nie planowałam. Mam tylko nadzieję, że przeżyje ten mój poryw pracy i odrośnie takie jakie było...
A ze zdjęciami to fakt. Też przeglądam i widzę sporą różnicę, staram się robić w tym samym miejscu i jak się tego nie widzi od razu tak patrząc na dwa zdjęcia obok siebie jednak widzi się wielką zmianę :)
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju, spokojnie zrobisz wszystko sama. Te "męskie" prace nie są wcale trudne. Też robię wszystko sama i uwielbiam to. Kladlam nawet cekol w mieszkaniu i zrobiłam to lepiej niż "znajomy fachowiec". Tak jak zwróciłas uwagę, wszystko można znaleźć w internecie. Ja ze swojego doświadczenia wiem tylko, że dobrze mieć zaprzyjaźniony sklep budowlany i miłych panów w nim. Zawsze wtedy pomogą, doradzą.
Trzymam kciuki za Twoje działania i życzę powodzenia :D
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witam.
Śledzę wszystkie Twoje wątki od jakiegoś czasu i bardzo się wyciągnęłam i czekam na wiecej. Zaczęło się od przeczytania Twojego postu w wątku ,, zrób to sam " na temat papierowej wikliny. Sama też trochę zwijamy i wyplatam, a i w ogrodzie złapałam bakcyla od 2 lat się bawię w ogrodnika. Ledwo trochę udało mi się zorganizować i byłam na etapie ulepszania to nabyliśmy młodego psa który mi przez zimę skutecznie wiele zniszczył i w efekcie mam mnóstwo pracy na wiosnę a piesek myślę że zmeznieje do tej pory choć i tak musimy mu zorganizować jakiś kacik. A co do prac to nie wiem jak to z nimi będzie bo spodziewam się dziecka ;:3 więc moje możliwości są ograniczone. Ale poczytam sobie chociaż o Twoich osiagnieciach. Życzę powodzenia w realizacji planów na ten rok.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

:wit Majeczko, współczuję Ci i rozumiem, ;:168 bo ja mam dwie lew ręce do tzw. męskich robótek. ;:108 Nawet gwoździa porządnie wbić nie potrafię. ;:306
Skoro tato obiecał Ci zrobić ogrodzenie, to musisz mu przypominać. ;:108 Mężczyźni tak mają. ;:7 Trzeba im marudzić, by wreszcie załapali i zabrali się do roboty. ;:224
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”