Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Elu, azalie wielkokwiatowe radzą sobie u mnie całkiem nieźle, za to rodki i azalie japońskie do tej pory padały po zimie.
Mam tylko 3 roku, które są ze mną od zawsze prawie.
Nie wiedziałam dlaczego te mogą a inne nie.
Dlatego w zeszłym roku kupiłam kilka na próbę. Ostatnią. I chyba się na tyle przyjęły, że przetrwały ekstra zimę
2 lata temu kupiłam po kilku latach przerwy 2 azalie japońskie podobno bardzo wytrzymałe. Wytrzymały 2 zimy, więc stwierdziłam, że jeśli rodki dały radę to trzeba też spróbować z azaliami.
Kupiłam w tym roku 5. Zobaczymy czy przetrwają
Trzymaj kciuki za warzywka. na razie za bardzo nie widać, ale może jutro zrobię zdjęcie moich warzywek ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu jakie warzywa będą w skrzyniach? Ostatnio widziałam u Marty nowalijki w skrzyniach :D świetnie sobie radziły i rosły blisko domu pod ręką ;:333
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Teraz, żeby sobie wyrwać marchewkę nie będziesz nawet musiała się schylać ;:63 Pomysł miałaś świetny. Czy tę ziemię będziesz wymieniać co jakiś czas, czy wystarczy zasilanie?
Oczęta cudne ;:oj Moje średnio przeżyły zimę, ale są. Pączka chyba jeszcze nie mają, nie mówiąc o kwiatach.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Marysiu, Iwonko, w skrzynach posadziłam pomidory, pory, selera naciowego, sałatę rzodkiewkę, cebulę, szczypior, rukolę.
Nawet nie wiedziałam, że tyle się zmieści, ale chcę jeszcze postawić 5 takich skrzyń.
Ziemię będe od czasu do czasu wymieniała. Na razie nie wypełniałam skrzyń do samego końca, żeby co roku dodać trochę kompostu wiosną.
Tak to wygląda w tej chwili


Obrazek

Zobaczymy jak warzywka będą rosły. Na razie jest już pozytywny aspekt, bo ziemia jest mokra po deszczu. W doniczkach deszcz niestety nie dochodził, bo wszystko stoi pod lekkim okapem.

Dzisiaj kolejny dzień w ogrodzie. Stwierdziłam, że ja już niczego kupować nie mogę, bo nie mam gdzie sadzić ;:223
Wszędzie za gęsto i za dużo. Teraz powinnam wszystko porozsadzać, czyli albo rabaty powiększyć, albo powyrzucać. Tak się kończy zachłanność.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu,świetny kącik ze stołem ,ogród super wygląda, jakoś nie widać ,ze za gęsto,skrzynie to fajna rzecz,mnie też służą pod ręką ,bo warzywnik mam dość daleko a teraz wylecę z domu i mam pietruszkę i sałatkę za progiem ,ja mam tylko 3 skrzynie przed domem ,bo na więcej to chyba nie mam miejsca ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosia, ja już nauczona złym doświadczeniem postanowiłam nie ciąć bukszpanów ani w złych warunkach pogodowych, ani przed zdrewnieniem młodych pędów, a więc najwcześniej w czerwcu. Nie wiem, czy to ślimaki są winowajcą gorszego stanu bukszpanów u Ciebie. Moje zostały zaatakowane przez miodówkę bukszpanową. Najprawdopodobniej przez suszę. Wczoraj dostały Mospilan.
Zainrygowały mnie te Twoje skrzynie. W sumie to trochę mi brakuje tej możliwości skubnięcia czegoś swojego, bez chemii.
Bardzo mi się podoba ten kącik wypoczynkowy pod drzewem ;:215
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ogród ogarnięty ... zewsząd porządeczek i ład wygląda..Kącik biesiadny ładnie zaaranżowany! ;:138 ;:138 Warzywka pod ręką...czego chcieć więcej! ;:333 Tak trzymaj Gosiu! ;:173

;:97
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Martuś, jeszcze nie widać, bo wiele roślin dopiero rośnie :D
Już widzę co się będzie działo w sierpniu. Teraz mam problem z postawieniem stopy, żeby wypielić.
Moje skrzynie są niewielkie 80/60 cm. Muszą zmieścić się na opasce wokół domu. Mam miejsce jeszcze na 5 :D

Aniu, czyli za obcięłam za wczesnie. Ale cięłam bardzo dużo, do zdrewniałych pędów, bo w zeszłym roku w ogóle nie cięłam.
Na razie opryskałam je przeciw przędziorkowi, bo zauważyłam pajęczynę.
Podejrzewałam ślimaki, bo to dziwne, że zaraz na drugi dzień po cięciu zaczęły marnieć, a ślimaki prawie je oblepiły. Może ta maź na słońcu została przypalona?
Teraz ślimaków już nie ma, żółknięcie nie postępuje
Własnie to skubanie bardzo mi pasowało. Miałam do tej pory pomidory w donicach, ale po pierwsze podczas wiatru wywracały się, po drugie zachciało mi się czegoś więcej. :D
Polecam

Maryniu, to tylko pozory z tym ładem. Wczoraj i dzisiaj spędziłam kilka godzin na pieleniu. Ale przyznaję, że trawnik robi wrażenie, że wszędzie jest porządek
Jestem z niego bardzo zadowolona.


Dzisiaj w dużej mierze odpoczywałam, bo inaczej nie mogłam. Od rana miałam gości, dopiero w po południu zajęłam się ogrodem. Nie zrobiłam wszystkiego co chciałam, ale i tak jestem zadowolona.

Zdjęcia lekko nieaktualne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11774
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu wyjątkowo miło spacerować tą alejką. ;:oj Co to za roslina z białymi kłoskami? Nie zakodowałam. :oops:

Obrazek

Nie ma takiego ogrodu, w którym nie dało by się coś dosadzić. :D
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiusuper pomysł na warzywnik w skrzyniach ;:108

Będą kwitły jakieś wysokie irysy ?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Soniu, to tiarella, ale nie mam pojęcia jaka odmiana.
Bardzo się cieszę, że ścieżka przypadła do gustu.
Też lubię nią chodzić ;:173

Geniu, wysokie iryski też już kwitną ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze nie wszystkie zakwitły, część w ogóle nie zakwitnie w tym roku, ale jeszcze na kilka jeszcze czekam
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Irysy wspaniałe, ja już się z nich wyleczyłam coś je pogryzło, czekam może gdzieś się coś zapodziało i będzie.
Nie będę odstawać ale mnie też ścieżka bardzo się podoba.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu śliczne irysy! widzę że masz sporo trawki w ogrodzie, a ona z czasem dziwnie zarasta kwiatkami :;230
Co jest na tym zdjęciu https://www.fotosik.pl/zdjecie/c4b43b0296d13fca :?:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”