Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu, w szklarni cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1010
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

gienia1230 pisze:Szklarenka ma 3 x 5 m, jak gęsto sadzone - nie wiem, przy bocznej ścianie zmieściło się 12 szt. W środkowej części to nawet nie wiem, trzeba by policzyć.
Pytałem się o wymiar, bo sam mam zamiar zrobić tunel o wymiarach 2x5m i teraz się zastanawiam ile krzaków mogę wcisnąć.....
Sadząc w dwóch rzędach odstęp miedzy pomidorami 60cm, a odstęp miedzy rzędami 1,20m to zmieszczę 18 krzaków,
I tak myślę czy nie zagęścić, doradźcie. :oops:
Piotr
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Przy odległości 60 cm sadziłam po dwie sadzonki obok siebie. Tylko trzeba pilnować żeby rosły na jeden pęd. Moim zdaniem było ok.
Pozdrawiam. Sławka
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7652
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Darek, pomidorki wysiane były 26 albo 28 lutego (qrczę, zdarłam już kartkę).
Aliwar, uprawą pomidorów pod folią bawię się od połowy lat 70 -tych i zawsze sadziłam również ogórki. pierwszy rok pod lewą ściana, drugi rok - rządek pośrodku, trzeci rok pod prawą ścianą. I apiać od nowa. Oczywiście , te ogórki to na mizerię. Do kiszenia idą do gruntu.
Rolnik, w tunelu o szerokości 2 metry, zrobisz ścieżkę pośrodku o szerokości powiedzmy 0,5 metra- zupełnie wystarczy (zależy ile masz obwodu w talii i gdzie indziej też?) i po bokach masz zagoniki o szerokości 0,75 metra. U mnie zmieściło się w jednym rzędzie przy ścianie 12 szt. Gdybyś sadził zygzakiem upchałbyś po jednej stronie więcej i po drugiej stronie tak samo- ale byłby problem z poruszaniem się. A przy roślinach zawsze jest coś do zrobienia. I wg mnie lepiej nie upychać, zemści się to potem.. Spróbuj sobie na kratkowanej kartce rozrysować. Jeżeli jest tylko jeden rząd to mogą być troszkę ciaśniej, ale wtedy puszczasz na jeden pęd.
Pozdrawiam! Gienia.
Darek26
200p
200p
Posty: 294
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Patrzyłem pogode na najbliższe 2 tygodnie i niestety będą u mnie w regionie noce z temperaturą nawet -7 :? . Coś mi się wydaje że pomidory tego nie przeżyją nawet pod folią. Nie wiem teraz czy jeszcze dosadzać czy przeczekać te mroźne noce?
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1010
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Posadzę co 50cm, jeden rząd i puszczę na dwa pędy, nie będę upychał na siłe, jak mi się uprawa uda to w przyszłym roku zainwestuje w normalny tunel. :wink:
Piotr
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7652
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

I koniecznie zrób wietrzenie na przestrzał, Opłaci się.
Pozdrawiam! Gienia.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2982
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Na próbę wsadziłem 4 krzaki pomidorów do folii dziś rano było tam 0* :roll: Koralik, bez strat, jakiś samokończący okrągły, bez strat, wysoki w kształcie śliwki też bez strat, a bawole serce zmarzło :roll: Chyba jeszcze poczekam aż te przyszło tygodniowe mrozy miną i dopiero wsadzę resztę. A tym co nie zmarzły pozostaje świeczki palić.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

massur pisze:
luis90 pisze:Zrobiłam pomidorów dodatkowy tunel z pianki w tunelu, liczę na to że w nocy temperatura w nim będzie już dla nich znośna.
Obrazek
Do folii nie za odważnie przy obecnych temperaturach w nocy? Odchorują to...
Już nocują w pomieszczeniu, niestety dodatkowe okrycie nie dawało tyle na ile liczyłam, temperatura była za niska. Wnoszone na noc mają się świetnie :)
Pozdrawiam, Ewa
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2982
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Dziś wykopałem z tunelu tego jednego pomidora , który przetrwał ostatnie przymrozki, :roll: , gdyż nad ranem może być -2* a w najbliższy poniedziałek wg mojego telefonu może być -5*. :evil: :?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9141
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

U mnie teraz minus jeden , na krzakach rosnących pod osłonami już zawiązane pomidorki .
Opatulone , byle czym dogrzewane .
Na przyszły rok kupię dłuższy kabel grzewczy .
Na wypadek wypadnięcia mam zapasową rozsadę .
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Witam.
U mnie niestety w foliaku z piątku na sobotę zmarzło aż 19 krzaków. :( . Były przykryte agrowłókniną ale niestety nie dało to zbyt wiele.Zastanawiałam się czy może nie posiać nowych ale doszłam do wniosku że jest za póxno. Niestety zostałam bez sadzonek :(
Pozdrawiam.
Agnieszka.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9141
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

:wit Balbina72 , siej , ja jesiennych pomidorów jeszcze nie wysiałam . Polecę Ci Rumbę
Ożarowską to wczesny i smaczny pomidor , ewentualnie wybierz inne wczesne .
Moje żyją , pod dodatkowymi osłonami miałam termometr i sprawdziłam rano to miały
11 stopni . Na dworze był szron na trawie .
Lekko złapał mróz rozsadę kapusty pekińskiej , ale jakoś żyje . Stała w kartonie przykryta
włókniną . Najważniejsze starannie , wielowarstwowo opatulić . Kominki się sprawdziły .
Na przyszły rok kupię dłuższy przewód grzewczy .
Sąsiadka mówiła mi , że też stracili rozsadę , kupną . Zastanawiam się po co tak ryzykować
z kupną rozsadą ?
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

anulab :wit
Posiałam , zobaczę co z tego będzie.Ja miałam własne sadzonki....tym bardziej mi szkoda bo wysiałam takie których nie mam szans kupić....
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”