Kawon (arbuz) - część 14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9605
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Kasia , cieszę się , że uprawa w workach się sprawdza . W przyszłym sezonie i ja spróbuję takiego sposobu .
Krety nie raz zniszczyły mi uprawę arbuzów . Niby nie zjadają korzeni , ale tak ryły , że cała uprawa wisiała w powietrzu .
W tym sezonie na arbuzy nacierają ślimaki i mrówki . W workach łatwiej kontrolować zagrożenie .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Jakim nawozem można zasilać arbuzy -co proponujecie?
Pozdrawiam Andrzej.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Ja podlewam kristalonem czerwonym gdy zaczęły mi się wiązać pierwsze arbuzy
Piotr
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Czarne znikło... ;:oj
Arbuzowisko --> Obrazek

Widziałem że się ukrywa... w gąszczu... Dziś wpadł. :D
Niuniuś --> Obrazek

Mniejszy, do większego już się nie dostanę bez deptania po pędach ;:172
Congo --> Obrazek
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 640
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Ech, te Twoje zdjęcia to by się do jakiegoś ilustrowanego przewodnika po uprawie arbuzów nadawały - przepiękne, jak i sama uprawa, jak każdego roku zresztą ;:180
Z oczywistych względów kibicuję Congo i Niuniusiowi - niechaj mają po 20 kg każdy i smakują jak sama ambrozja :D

PS. U mnie znów leje i leje, Georgia zaraz zajmie pół ogrodu, ale nie zamierza iść w macierzyństwo, na jednym z ogonków liściowych znalazłam wyciek bursztynowej substancji, więc czas zdeptać ostatnią iskierkę nadziei - zaraza żyje i ma się dobrze, pozostało mi liczyć na to, że Red Stary zdążą dojrzeć, a zaczęły wiązać jak głupie - jeden krzak nadrobi za lenistwo dwóch innych :wink:
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 788
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Odkryłem dzisiaj białą agrowłókninę. Minęły 23 dni od wysadzenia. Analizuję zeszłoroczne zdjęcia i stwierdzam, że tempo wzrostu jest dwukrotnie szybsze. Masy zielonej jest dwa razu więcej. W tym roku zaszczepiłem wszystkie. Przy każdej butelce rośnie jedna roślina. Do tej pory żadnych zawiązek nie obrywałem. Nie było takiej potrzeby bo pod agro i tak się nic nie zapyliło. Myślę, że czas już na owocowanie. Czekam na pierwsze zawiązki. :D

Carolina Cross - to te dwie na pierwszym planie. Przeznaczyłem dla nich więcej miejsca, a one się ociągały. Coś zaczyna się w końcu ruszać, ale czy zdąży ?


Obrazek


ps. Na butelkach leżała agrowłóknina. Chodziło o to żeby nie uszkodzić małych sadzonek. Na początku wbiłem same patki to mi dziury porobiło w tkaninie. Zrobiłem prowizorkę i pozakładałem butelki na patyki.
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 640
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Może po tych trzech tygodniach pod włókniną lepiej było je odkryć w pochmurny dzień...? Ale nie wiem, nie znam się, nigdy tego nie przerabiałam. Generalnie widać, że ta tymczasowa cieplarnia im służyła, wyglądają elegancko, tylko wydaje mi się, że czas dołożyć po pasie agro z każdej strony, bo niektóre pędy już się wybierają na trawnik :)
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 788
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Dzisiaj pierwsza połowa dnia była słoneczna, a druga pochmurna bez jakichś ekstremalnie wysokich temperatur. Ogólnie to nawet nie przyszło mi do głowy, że mógłbym coś popalić.

Włókniny dokładał nie będę. Pędy będę układał wzdłuż krawędzi. Mam wrażenie, że mi się arbuzowisko zmniejszyło parę centymetrów. Widzę to po tym, że mi wąż nie do końca pasował tak jak w zeszłym roku. Na wiosnę trzeba będzie poszerzyć bo najwyraźniej zarasta.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2281
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

leszkat76 pisze: 1 kwie 2024, o 11:01 Dzięki ;:138
Myślałam że jest 3 odmiany ale żeczywiście chyba 4. Też stawiam na Orangeglo i Janosika, pierwsze i drugie od lewej a reszta to nie wiem. Ostatnie mają taki połysk starego złota. Zdjęcie nie całkiem oddaje.

Obrazek
Jeden arbuzik całkiem spory już wyrósł może da się rozpoznać odmianę, z nasion małych, najciemniejszych , 3 od lewej.

Obrazek

Obrazek
Może to być Janosik?
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 788
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Na Janosika mi to nie wygląda. Moje nieco inaczej wyglądały. Ciekawe linie ma ten arbuz - jakby ołówkiem zrobione. :)
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

http://foto-hosting.pl/img/a0/eb/16/a0e ... a6866.jpeg

Arbuzy pięknie rosną ;)
@Wokan przypomnij mi jakie podkładki kupowaliśmy na spółkę? Pamiętam że była to shintoza I jeszcze jakaś? Kończą mi się i chyba trzeba rozglądać się za nowymi 😉
Piotr
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 788
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

Ładne Asahi. Już się nie mogę doczekać swojego. :)

Jaka waszym zdaniem powinna być minimalna odległość arbuza od korzenia ? Jakich minimalnych odległości się trzymacie ? Wydaje mi się, że około metra już jest w porządku. Jak jest u was ?
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 14

Post »

rolnik90 pisze: 9 lip 2024, o 12:56 @Wokan przypomnij mi jakie podkładki kupowaliśmy na spółkę? Pamiętam że była to shintoza I jeszcze jakaś? Kończą mi się i chyba trzeba rozglądać się za nowymi 😉
Pierwsza była Shintoza, poźniej Cobalt, teraz od kilku lat jadę na Flexiforcie.
Rowerzysta pisze: 9 lip 2024, o 15:36 Jaka waszym zdaniem powinna być minimalna odległość arbuza od korzenia ? Jakich minimalnych odległości się trzymacie ? Wydaje mi się, że około metra już jest w porządku. Jak jest u was ?
Właśnie dziś miałem zrobić zdjęcie jednego z pierwszych zawiązanych Asahi jako przykład, że nie zawsze pierwsze i najbliżej serca rośliny są najgorsze. Zawiązał około 12 czerwca, tak wcześnie i blisko (na pewno bliżej niż metr), że miałem go uszczknąć, ale zostawiłem. Dziś jest jednym z największych arbuzów na uprawie i myślę, że kolo 10 kg finalnie pęknie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”