Borówka amerykańska - 2cz

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

maria.k55 pisze:Przeglądam i czytam ten dział ale nie mogę znależć dla siebie podpowiedzi, chodzi o to, że moje borówki posadzone w tym roku w kwietniu nie były ani razu niczym nawożone, posadzone tylko w kwasnej ziemi i w tej chwili od tygodnia bardzo zmieniły kolor na bordowy, prawdopodobnie coś im jest, tylko co?
Siarczan Amonu = Azot + zakwaszenie gleby.

Taki zabieg wykonuje wczesną wiosną, zaraz po ruszeniu wegetacji. Podsypuje pod krzewy zalecaną dawką a następnie rozpuszczam go w wodzie i podlewam co 7 dni do 15 czerwca.
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Dzięki za odzew - ale czy w tej chwili ja mogę podsypać siarczanem amonu, nie będzie za póżno, a może użyć magicznej siły "Substrala", naprawdę jestem w tym temacie zielona.
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Awatar użytkownika
Grzsiu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 maja 2011, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Czesi Wszystkim
Chciał bym się dowiedzieć co sadzicie o moich krzakach borówki i poprosił bym o informacje jak sie rozmnaża borówkę Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Grzsiu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 maja 2011, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

A jakieś informacje o rozmnażaniu
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2548
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

A stronkę wcześniej przeczytać nie łaska? Że o wyszukiwarce nie wspomnę :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=364
Awatar użytkownika
Grzsiu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 maja 2011, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

A czy komos się już udało rozmnożyć tak borówkę??
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Grzsiu bardzo ładne borówki. Są pełne wigoru i mają dużo przyrostów.

Jeżeli chodzi o rozmnażanie, to w tym roku postanowiłem spróbować rozmnożyć moje i nie tylko borówki z sadzonek zielnych. Kilka dni temu oderwałem jednoroczne przyrosty wraz z kawałkiem zeszłorocznego drewna (piętka). Ważne żeby sadzonka miała już rozwinięte liście i zakończyła wzrost. Koniec czerwca to najlepszy moment na pobieranie sadzonek większości odmian.
Następnie zanurzyłem końcówki w ukorzeniaczu i wsadziłem do wielodoniczek wypełnionych kwaśnym torfem. Podłoże do ukorzeniania musi mieć temperaturę 23-25 st. C. Dwa dni przed sadzeniem umieściłem doniczki w takiej temperaturze aby sadzonki trafiły w optymalne warunki. Z powodu chłodów muszę je trzymać w domu.
Doniczki trzeba przykryć szczelnie folią, a sadzonki codziennie spryskiwać żeby liście były wilgotne. Trzeba unikać bezpośredniego słońca. Ja będę trzymał na północnym parapecie.
Po dwóch tygodniach zaczną rosnąć korzenie i wtedy można zacząć wietrzyć sadzonki. Pod koniec sierpnia można wynieść roślinki na zewnątrz (informacje z książki "Borówka wysoka" PWRiL).

Obrazek
xenar pisze:Witam!
Otóz przypadło mi w udziale zajmowanie się małą uprawą Borówki [...] Szukałem artykułów dotyczących rozmnażania. Znalazłem trochę informacji ale tak naprawdę niewiele konkretów. Chodzi mi o szczegółowe informacje na temat rozmnażania typu: jakiego ukorzeniacza używać.

Przy minimalnych nakładach finansowych, a relatywnie dużym czasie pracy chciałbym naprawić to co się da i maksymalnie ją powiększyć.

Pozdrawiam i liczę na pomoc;)
Czytałem, że ukorzeniacz A jest polecany. Ja dostałem tylko ukorzeniacz w płynie (taki nawóz startowy dla intensywnego rozwoju korzeni).
Tomek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Już zaczyna dojrzewać

Obrazek
a to pozostałe krzaki Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Ładne zbiory się zapowiadają :)
Jakie to odmiany? Widzę lekkie przebarwienia na brzegach liści, czy to może odmiana 'Spartan', czy objawy niedoboru pierwiastków?
Tomek
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2459
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

I znów przyszła pora przykryć borówki siatką co by ptaszyska nie były szybsze

Obrazek


Obrazek

Obrazek
mimik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 lip 2011, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Grzsiu pisze:A czy komos się już udało rozmnożyć tak borówkę??
Na początek witam wszystkich.
Nie jestem specjalnym znawcą ani rozmnażania ani w ogóle uprawy borówki.
Mam podstawowe informacje, jednak udało mi się w tym roku rozmnożyć borówkę.
Pobrałem wierzchołki jagody ok 10-15cm, włożyłem w ukorzeniacz uniwersalny bio. Takie "krzaczki" włożyłem do małych doniczek w ziemię pobraną z lasu. Ziemi specjalnie nie przygotowałem. Troszkę (ok. 1 łyżka stołowa) ukorzeniacza wsypałem do dziurki w doniczce.
Tak przygotowane postawiłem na oknie od strony zachodniej w kuchni letniej.
Podlewane prawie 8-) codziennie.
Wszystko to działo się 17 maja. Dziś z 12 ukorzeniły się 4 sadzonki reszta się nie przyjęła.
Na zdjęciu pierwsza sadzonka z prawej -w czerwonym kółku- to jedna z ukorzenionych, pozostałe to dorzucone wczoraj nowe "krzaczki" do ukorzenienia.
Nic nowego pewnie tym postem nie wniosłem, jednak myślę, że warto próbować rozmnażać w ten sposób jagodę-borówkę amerykańską. Aha i nie wiem jakie to są odmiany :lol:
Obrazek
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Obrazek

Obrazek

Nie wiedziałem jak mieć własne sadzonki z borówek a z wypowiedzi wynika,że można je samemu wyprodukować.Nie wiem tylko czy jeszcze o tej porze można to zrobić.Ma dwa krzaki już owocujące a dwa dopiero niedawno posadzone z których jeden został skoszony kosiarką i wątpię czy odrośnie.
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 658
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Mam spory problem zamierzam przesadzić moje borówki mają trzeci rok ,cudnie owocują i wobec tego pytanie ?
Kiedy to zrobić ,aby szkody były jak najmniejsze ,oczywiście poczekam do końca owocowania .
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”