Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Wysiewane 3 marca, na powierzchni ziemi, bez przykrycia, żeniszki zaczęły kiełkować po 3 dniach ale karminowy dopiero zaczyna kiełkować. Przykryte perlitem kiełkujące nasiona już dzisiaj (po jednym dniu) pojawiły się na powierzchni. Wczoraj wysiałem też goździki i gazanię. Dzisiaj przepłukałem Previcur Energy nasiona sasanek. Trwa w najlepsze przenoszenie do multipalet kiełkujących nasion cebuli.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Nasiona szalotki niestety zgniły.Niepotrzebnie wymieszałem ze starymi nasionami i tak to się skończyło. Ailsa Craig, której nasiona są większe od nasion cebuli Exhibition zaczynają kiełkować (54 skiełkowanych nasion trafiło do multipalety).Ciągle kiełkują też nasiona wysianej 23.02,2014r cebuli Exhibition. Zaniedbałem troszeczkę heliotropy a one nie lubią przesuszenia. Za bardzo też się cieniują więc jutro czeka je kolejna przeprowadzka, tym razem już do doniczek. Seler Zagłoba rośnie dzielnie ale z Edwardem coś się dzieje niedobrego. Skończyłem też zabawę z podkiełkowywaniem goździków Szabo. Wszystkie nasionka trafiły do dużej doniczki. Dzisiaj w końcu pokazało się słoneczko więc jest nadzieja, że na działce rozwinie się sporo kwiatków. Za to ranek przywitał nas lekkim mrozkiem -5*C.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnie słoneczne dni sprawiły, że na działce robi się prawdziwie wiosennie.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Szałwie jak na razie nie za piękne, na heliotropy nie mogę narzekać, do tuneliku trafiła rozsada cebuli i porów, zaczynają kwitnąć iryski. W domu dzisiaj posiałem 4 odmiany sasanek bo wolę ich już dłużej nie męczyć na kiełkowniku. Do ziemi trafiły też skiełkowane nasionka rabarbaru.
Awatar użytkownika
ona1234
200p
200p
Posty: 334
Od: 25 mar 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuszczów/Lublin
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku a czy te heliotropy rosną w rolkach po papierze toaletowym??
Zapraszam do mojego wątku ogrodowego
Niby nic a tak to się zaczęło
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Nie. Heliotropy rosną w plastikowych pierścieniach czyli w spinanych doniczkach bez dna.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ranniki przekwitają ale w ich miejsce pojawiają się nowe gatunki. Niestety musiałem usunąć z działki zawirusowane krokusy. Z weselszych informacji-ładnie przezimowały ukorzenione forsycje. Zaczynają kwitnąć przylaszczki i co ciekawsze pojawiły się kwitnące samosiejki przylaszczki.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

No i zaczęły się problemy z heliotropami. Dzisiaj już wszystkie zostały przesadzone do pierścieni 8x8cm. Jeden heliotropek ma dziwne, regularne, małe ciemnobrązowe plamy, wcale nie wyglądające na problemy z przesuszeniem/przelaniem podłoża. Trafił do izolatki i został opryskany środkiem chemicznym-fungicydem. Będzie obserwowany dodatkowo. Jakby tego było mało zaczęły kiełkować wysiane 15 marca pomidory a nawet i papryka. Najlepiej wykiełkowały: Corazon F1, Noire de Crime ("Czarny Książe") i Cornabel F1. Pojedyńcze wschody Follia F1 i San Marzano. Tylko VP1 nie pokazał nawet kiełka. Popisała się papryka Aleksander a Kasia na razie się nie spieszy.
Awatar użytkownika
Nikus
200p
200p
Posty: 380
Od: 15 sty 2013, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku tak ładnie u Ciebie. Co kwiatek to inny kolor, odcień. :) Życzę Ci aby ukorzenione forsycje pięknie zakwitły i rosły. Pozdrawiam i ślę dużo słoneczka;)
Iść ciągle iść w stronę słońca...

viewtopic.php?f=2&t=106522
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tradycyjnie najwcześniej z narcyzów zakwita odmiana Tete-a-tete. Z liliowców najwcześniejsza Stella d' Oro już ma spore liście. Zaczyna kiełkować szczypiorek czosnkowy, pojawiają się też zimowity.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciągle kwitną krokusy. Odnalazły się zaginione cebulice. W doniczce szykują się do kwitnięcia ocalałe w środku zimy szafirki. Marchewka potrzebuje czasu by wykiełkować ale iryski kwitną i pojawia się ich coraz więcej. Cebula i pory w tunelu rosną przyzwoicie.
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku podglądam po cichutku Twoje roślinki i podziwiam ;:138
Mam sporo sadzonek warzyw i kwiatów,no i upragnione heliotropy .Radość byla ogromna bo ladnie wykielkowaly ,są trochę mniejsze od Twoich i na pierwszych listkach od dolu też czarne plamki.Proszę podpowiedz czy to jakiś grzyb czym opryskać ?
pozdrawiam Malgosia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Małgosiu! Dobrze by było gdybyś mogła wkleić zdjęcie tych liści. Jeżeli te ciemne plamy dotyczą tylko dolnych liści i zaczynają się od brzegu blaszki liściowej (mogą potem zamierać całe liście) to nie ma jeszcze powodu do niepokoju. Tak roślina reaguje na przesuszenie/przelanie i w zasadzie po podlaniu a czasami po przesadzeniu i ewentualnie dodatkowym rozstawieniu roślin wszystko wraca do normy. Jeżeli rośliny mają zbyt zimno reagują fioletowieniem liści. Jest to związane z niepobieraniem fosforu, którego te rośliny dużo potrzebują. Pomaga wtedy oprysk jakimś nawozem z dużą ilością fosforu. Przy braku światła (brak słońca lub wzajemne cieniowanie się roślin), przerośnięciu korzeni, dużej wilgotności może dojść do porażenia grzybami (najczęściej szara pleśń) lub jakieś plamistości liści. Wtedy mógłby pomóc np. Rovral Aquaflo 500 SC (0,1%).
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”