Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moje, każdy krzaczek inna odmiana- Black Cherry, Malinowe krzaczaste, Podłużne żółte i czerwone, Maskotka ( ma już małe gronka), Pokusa.
Obrazek

Obrazek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4327
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

jodelka89 pisze:Witam! Uprawiam kilka odmian pomidorów w donicach w niedużym tunelu foliowym. Parę dni temu zauważyłam, że zaczynają pojedynczo więdnąć liście w dwóch krzakach. Zaczęło się od jednego liścia, następnie zwiędła cała roślina. Dzień wcześniej je podwiązywałam oraz spryskałam po raz pierwszy Pylicolem (ułatwiającym zawiązywanie owoców firmy Agrecol). Zastanawiam się czy to przypadek i szukam winnego ;) Po odkryciu dolnej części łodygi zauważyłam że jest ona bardzo cienka i jakby przegnita. Wrzucam zdjęcia. Będę bardzo wdzięczna za każdą radę :)
Szybko przesadź te pomidorki tak, żeby część zdrowej łodygi była zagłębiona w ziemi, za parę dni wypuszczą nowe korzenie i może je uratujesz :D Tylko zacieniuj je na trochę :uszy
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Shire pisze:Moje, każdy krzaczek inna odmiana- Black Cherry, Malinowe krzaczaste, Podłużne żółte i czerwone, Maskotka ( ma już małe gronka), Pokusa.
Obrazek

Obrazek

Ale wielkoludy! Moje to jeszcze mikrusy ale i tak dobrze wyglądają, na to co wyrosło na początku :D
Kiedy moje będą takie wielkie.... pewnie jeszcze sporo. Nawozisz czymś?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Kupiłam gotową rozsadę, ale była mała. Podlewałam gnojówką z pokrzyw, ziemię mają mieszaną kompost, z worka, a pod każdy dałam skórkę od banana i pokrzywę :)
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moje wczoraj dostały gnojóweczkę z pokrzywy, muszę zrobić nową bo wszystko wylałam na rabaty gdzie są pomidory i papryki oraz bylinki.
Zobaczymy co to będzie.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1404
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witam :wit
Czy te maleńkie muszki na liściach pomidorów to latająca forma mszycy o której ostatnio pisaliście?
Obrazek

Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13731
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Tak. U Mnie też już pojedyńcze zauważyłem.
Luka22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 maja 2016, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witajcie,
i znów proszę o kilka porad dla nowicjuszki :)
Moje pomidorki rosną jak szalone ale:
1. Które liście obrywać, a które zostawić? Pod gronem oberwać? Nad gronem zostawić? Ile?
2. Ile gron ma pomidor?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

witaj Luka22,
tak na szybko...
ad 1.wszystko zależy od fazy rozwoju rośliny i "jakości" liści
ad 2. różne odmiany pomidorów mają różną ilość gron ..
najlepiej poczytać sobie wcześniej forum i znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
pzdr.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mój Dancing with Smurfs ma pierwsze grono
Obrazek
U mnie też pojawiły się mszyce, ale w tej ilości można jeszcze je wyzbierać. Potem pójdzie pokrzywówka z czosnkiem i wrotyczem w ruch i HT . Na razie to jeszcze nie problem.
Kamili Tumbling Tom to na 100% Tumbling Tom ;:108 Mój niestety też słabo wiąże choć obsypany kwieciem, zastanawiam się czy go trochę nie przerzedzić, choć teoretycznie nie robi się tego z odmianami tego typu, jest już jak wielka gęsta kula.
Podobne dylematy mam z innymi i jak widzę nie jestem odosobniona, koktajlowe pomidory teoretycznie nie wymagają cięć, ale taki Cerise jak go zostawić na żywioł rośnie jak wściekły, wilk za wilkiem wilka pogania. Z dwóch pędów zrobiło się ze 20 ;:306 a w między czasie udało mi się ukorzenić i zasadzić 5 sadzonek z niego. A Takie pomidory jak Maliniak czy Beta? Też niby nie wymagają cięć. To właśnie Beta ma już 5 sporych owoców, mnóstwo kwiatów i 10l doniczkę. Liść piękny ciemny, gruby i wciąż wypuszcza wilki od ziemi. Obcinać czy zostawić? W takiej donicy będzie mu ciasno z tak rozbudowanym przychówkiem
Obrazek
Mam też w donicach Crimeę, Raf'a, Cytrynka groniastego, Winogronka, Holenderską Limę, Venus, Micro Toma, Megagrona, choć jego akurat chyba wysadzę do gruntu, bo nie chce przybierać w donicy, Limon'a z nim jest podobny problem. Blush'a i Yellow Pear, którą złamał mi wiatr, ale po zatemblakowaniu zrosła się ładnie i kwitnie jakby zapomniała już o tym przykrym wypadku. Bajaja miała od samego początku niedobory magnezu z którymi nie mogłam sobie w żaden sposób poradzić mimo regularnego podawania dolistnego, więc wysadziłam ją do gruntu, może tam jakoś więcej uzbiera tego co jej potrzebne.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Czyli po 30 na łebka ;:131 u mnie nie mają takich luksusów. Max takie donice jak ta u Maliniaka jakieś 15-20l, który ma też już owocki
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Jejku, ale macie cuda! U mnie gronka tylko na Maskotce póki co.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Skoanna ;:7
ładny ten Twój Maliniak ;:63
mój dopiero tworzy pierwsze zalążki kwiatów :(
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”