Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Mnie tam o tej porze roku mieszanka kolorystyczna jakoś nie przeszkadza
Potem już mnie razi, ale teraz róż, obok czerwieni, czy żółtego, czemu nie ;:306
Co roku dosadzam cebulowe i ciągle mi mało
Nie wiem, czy one giną, czy ja mam większe wymagania patrząc na Wasze zdjęcia?
Ja najczęściej kupuję w marketach i jestem z nich zadowolona
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Piękne krokusiki. Od dziecka bardzo je lubię :)
Ilość róż, które masz w ogrodzie, Sabinko, mnie powaliła ;:oj Roboty chyba przy nich dużo, ale radości też dużo :)
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, Ty za chwilę przekroczysz 100 ;:oj brawo, różana lista imponująca ;:180
Sadzonki z F dorodne, mam nadzieję, że moje też takie będą.
Co do cięcia, to w piątek ciachnęłam część panienek, ale tylko tą część, która dobrze wyglądała. Z tymi nieciekawie wyglądającymi poczekam jeszcze z nadzieją, że coś tam z nich wyrośnie.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko na moją chandrę spowodowaną zimnicę panującą za oknem, twoje zdjęcia cebulowych działają wyjątkowo kojąco. Obrazek przepięknie pokazujesz kolorowe maluchy. ;:138 Na temat róż nie powinnam się wypowiadać. ;:306 Które piękności będą kolejne, do okrągłej liczby blisko. :wink:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Jak tam? Kupiłaś Munstead Wood? A może przy okazji do koszyka wpadła też Glamis Castle? :;230 Jeśli dobrze pamiętam, miałaś na nią chęć?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Dorotko Ty kusicielko! ;:183 Sabinko kupiłas Munstead i Glamis..? ;:183

Kup, kup... przecież tak ich pragniesz... ;:306
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16105
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Ładne te poletka krokusików. Gdy tak oglądam Twoje zakątki, dochodzę do wniosku, że ma krokusów stanowczo za mało. No i zapisałam sobie w kajeciku, że w tym roku muszę jesienią sporo dokupić. Zwłaszcza białych, choć wydaje mi się, że one jakoś są mało chętne do rozmnażania się i przyrastania w porównaniu z innymi kolorami. Czy też odnosisz takie wrażenie Sabinko?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

O, przegapiłam wielkie otwarcie ;:306
Lista różana imponująca, zaraz sobie ją przestudiuję :wink: i jeszcze dokupiłaś ;:306 Ale to że od razu posadziłaś to podziwiam. To się nazywają przemyślane zakupy bo u mnie sporo stoi w donicach i czeka...

Dzięki za link dot brzóz ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko :wit . Ja Chopina przesadziłam gdzieś tam na bok żeby mnie nie wkurzał ;:224 . Może to go zmobilizuje ;:306 . Piękne wiosenne obrazki u Ciebie , te krokusy są cudne ;:138 . Lista różana imponująca ;:oj , będzie co podziwiać latem ;:333 . Jestem ciekawa eksperymentu z donicą ;:108 , trzymam kciuki za róże i całą resztę. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witajcie :wit
Ponad tydzień nieobecności, a tyle się działo, że ogarnąć ciężko ;:306 Krokusy praktycznie skończyły swój spektakl, ale co się dziwić kiedy temperatury ostatnich dni wynosiły ponad 20 stopni.
Obcięłam róże.. nie czekając na forsycję, która łaskawie zakwitła wczoraj. Z przykrością stwierdziłam, że z mojej bujnej i wspaniałej Jubilee Celebration zostało kilka kikucików o wysokości nie przekraczającej około 30 cm ;:145 ;:145 W ogóle większość róż wygląda jakbym je sadziła tej wiosny. Musiałam naprawdę nisko poobcinać. Wyjątkiem są Eden Rose, Pomponella, Charles Austin, Piano, Queen of Sweden, Comtesse de Segur, Abraham Darby, First Lady, Comte de Chambord, Artemis i kilka pnących terminatorek.. na ilość róż, którą mam u siebie to naprawdę żałosny wynik.
Powsadzałam też lilie na docelowe miejsca i stwierdziłam, że błogosławieństwem jest ogromny wiejski ogród, gdzie sadzisz tony roślin i nadal jest wolne miejsce ;:224
Oznaczyłam puste place gdzie w maju pójdą nowe ostróżki i jeżówki i tylo.. palca nie wciśniesz.. no może krokusy na jesień :;230

Muszę kupić opryskiwacz ;:223 Mam takie ręczne cosik, ale przy rosnącej liczbie krzewów zaczynam się wykańczać. W tym roku zanim obczaiłam okoliczne ogrodnicze i znajdujące się tam sprzęty i ceny (no szaleństwo jakieś) to róże zaczęły wypuszczać liście. W tym roku będzie bez wiosennego oprysku :shock:

Zapomniałabym.. doszedł wreszcie katalog Austina. Cóż za radość.. przewertowałam już kilka razy i usłyszałam od eMa, że pewnie kiedyś pojechać by do tych pokazowych ogrodów ;:oj Wie jak mną manipulować cwaniaczek :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dominika, czy jest róża, o której marzę a nie ma jej w Polsce?? Po uważnej lekturze powyższego katalogu jest ich nawet więcej ni zdołałabym wymienić :lol: A tak serio to od jakiegoś czasu rozglądam się za różą Winter Lodge upatrzoną u Ani/ Annes ;:167
Piszesz, że masz głównie pnące? Ależ to będzie widok za kilka lat. Dopiero będziemy ślinić klawiatury..

Jola/Yollanda, niestety u mnie narcyzy się nie popiszą. Z roku na rok wychodzi ich mniej albo zostają same liście. Doczytałam gdzieś, ze one lubią wilgotne podłoża.. a u mnie wciąż sucho na podniesionych rabatach. W tym roku zakwitnie może kilka sztuk.. bieda..
Masz rację - różowiutka róża to Schone Maid

Obrazek


Obrazek

Monika, powiem ci z własnego doświadczenia, że nie ma takiej ilości krokusów, która byłaby zbyt dużym obciążeniem dla rabat ;:224 Trzeba sadzić hurtowe ilości.. tylko kolan szkoda..

JolantaG, najlepsze jest to, że zastanawiałam się długo nad White Heaven, bo kiedyś miałam podobne i przepadły bezpowrotnie.. a tu taka miła niespodzianka - gratisik :heja


Obrazek

Obrazek

Maryna, niesamowite jest to, że w ciągu czterech lat uzbierałam tyle odmian róż i nie tylko, a jeszcze kilka lat w tył uważałam, ze prowadzanie ogrodu to zdecydowanie nie jest zajęcie dla mnie ;:224
Niestety również zdarza mi się wsadzać jakąś bylinkę w cebule. W ten sposób pozbyłam się lilii Pretty Woman ;:145 Dopiero jak zobaczyłam ciachniętą cebulę dotarło do mnie co zrobiłam.

Ania/Annes, fajnie, że jesteś ;:168 Aparat ten sam.. bawię się trochę z ustawieniami, bo mój złośliwy mąż stwierdził, że kupowanie nowego sprzętu i to kompaktu kiedy mam dobrą lustrzankę, której jeszcze nie ogarnęłam jest jak zmienianie wypasionego auta na rower.. I nie pomogły tłumaczenia, że rower lepiej służy zdrowiu i kondycji psycho-fizycznej ;:306

Obrazek

Obrazek


CDN...
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Evii, najlepiej zamów sobie mix krokusów na allegrooo. Dostępne już od końca wakacji, ale jeśli wystarczy ci cierpliwości to bliżej października lecą z cenami ;:108

Małgoś, cebule również kupuję w marketach. Takie tulipany to w większości są pochodzenia biedronkowego ;:224 Tylko krokusy zamawiałam na internecie. Oczywiście przeważyła cena. Co do kolorystycznego mixu.. u mnie króluje miszmasz. Nawet jak próbuję coś ustawić we wcześniej ustalonych barwach, to wychodzi jakiś nieopisany twór kolorystyczny ;:306 Póki mnie jakoś specjalnie nie razi to już zostaje na stałe.

Obrazek

Obrazek


Iza, dopóki nie podliczyłam wydawało mi si że tych róż wcale tak wiele nie ma. Pracy jest sporo wiosną przy cięciu i jesienią przy kopcowaniu. No niestety mieszkam w takim rejonie Polski, że same kopce nie wystarczają ( co najlepiej pokazują tegoroczne straty) i większość trzeba jeszcze okrywać włókniną ;:108 Ale czego się nie robi dla czerwcowego spektaklu.

Marlena, setkę będę świętowała.. najlepiej kolejnymi zakupami :;230 Z tym cięciem to robiłam tak jak ty. Czekałam na odbicie tych niepewnych.. Odbił Chopin - aż dwoma pączkami ;:173 Niestety najbardziej mi szkoda Jubilee Celebration. Była naprawdę ogromna, a zostało tyle co nic ;:145

Obrazek

Obrazek

Sonia, od ostatniego wpisu pewnie już zdążyłaś nacieszyć się cieplutką wiosną ;:108 Prawda, że mieliśmy udany tydzień, a weekend i te temperatury przeszły najśmielsze oczekiwania ;:oj oby tak dalej.

Dorotko ty moja ogrodowa matko chrzestna ;:196 Munstead Wood kupiłam, posadziłam i czekam na wzrost i kwiaty.. oby się zabrała do życia bo korzonki to miała nietęgie :roll: Glamis nie kupiłam, chociaż baaardzo chciałam. Odeszłam z uniesioną głową.. nie mam na nią miejsca ;:306 Jest przewidziane miejsce na Miss Dior, Amelie Nothomb, Saphir, Mrs John Laing, Stephanie Baronin zu Guttenberg, piękną Herzogin Christiana i może pasiastego Mareczka. To są plany na przyszłość.. chyba, że w międzyczasie coś wypadnie lub zmieni się pomysł ;:224

Ale mnie wkurza ten wosk na pędach.. Dopiero w domu widzisz jakiej jakości są pędy... a obdzieranie tego badziewia to prawdziwy koszmar

Obrazek

Obrazek


znowu brakło uśmieszków.. muszę podzielić wpis.. :roll:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Aneczka, kupiłam Munstead, posadziłam w najbardziej cienistej części rabaty.. czyli delikatnie przysłoniętej rosnącym kawałek dalej miskantem ;:224 mam nadzieję, że to wystarczy i nie będę oglądała spalonych skwarków..

Wanda, mało tego, że te białe wolno przyrastają, mam wrażenie, że z biegiem czasu giną. Szczególnie te wielkokwiatowe :roll:
Wandziu, wyszedł bodziszek od ciebie :tan myślałam, że przepadł i już zaplanowałam w jego miejscu jeżówkę..

Obrazek

Obrazek

Jola/April, nie było wielkiego otwarcia.. raczej ciche uchylenie furtki ;:224
Na brzozy baardzo choruję, ale najpierw musimy trochę przeorganizować działkę.. I po cichutku liczę też, że szwagier nie wytnie jabłoni. Zapowiedział, że pójdą pod piłę jeszcze tej wiosny, ale póki co mamy kwiecień, a jabłonki stoją :heja Zanim brzozy urosną mi do takich rozmiarów miną dziesiątki lat ;:223

Ewelina, eksperymentu z donicą sama jestem ciekawa tym bardziej, że to dodatkowy obowiązek w upalne dni. Jakoś nie przepadam za donicowymi. Zrezygnowałam nawet z pelargonii, które kiedyś namiętnie sadziłam.. zawsze był ten sam problem - podlewanie kiedy wyjeżdżamy na kilka dni..
Mój Chopin odbił :tan

Obrazek

zielenie..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moje kratki w (powiedzmy) białej odsłonie.. choćby ze mnie pasy darli nie mam zamiaru jechać kolejnej warstwy.. Moje dłonie tego nie wytrzymają ;:306

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko,ale cudnie w Twoim ogrodzie ,wszystko tak zasuwa ,że nie nadążamy ,róże w katalogu urzekające ,wszystkie chciałabym mieć ;:306 ,pozdrawiam ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”