Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Iwonko1 - będziemy porównywać poczynania już nie tylko naszych heliotropów, ale też gazanii. ;:333

Obrazek


Spokojnej nocy wszystkim i dobrego piąteczku. ;:4 ;:4

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Witaj Lucynko :wit . Ależ masz tych orlików ;:oj . Ja mam tylko kilka kępek ale dałam im się wysiać więc może ich przybędzie :lol: . U mnie z pogodą podobnie- śniegu już mało co zostało bo na plusie było cały dzień. Ciekawe czy zima jeszcze przyniesie nam śnieg ;:218 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko gazanie w tym sezonie bądą u mnie nie wiem czy dam rade skusiłaś mnie swoimi pięknościami.
Dałaś po oczach orlikami cudniaste, pozdrawiam :wit
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko żółtych orlików dawno nie widziałam, zbieraj po kwitnieniu nasionka. U mnie większość to fioletowe orliki, ładne są bo takich kolorków mało na rabatkach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4803
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko,no i już mnie czegoś nauczyłaś ;)
Teraz wysieję tak jak mam czyli w pojemniczki i rozsada,będzie mi łatwiej i zostawie sobie czas na naszykowanie ziemi,a juź za rok będę szła za naturą.
Orliki kt?re pokazujesz są przepiękne. Nawet ciężko stwierdzić kt?ry najładniejszy,bo jeden przebija drugi urokiem.


A Ty mkniesz jak burza. Nie tylko z sieweczkami,ale z wątkiem też. Dopiero się zacząl,a tu już czwarta strona leci :)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Śliczne orliki Lucynko, ja też już nie mogę doczekać się wiosny w ogrodzie :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj przygotowałam ziemię do jutrzejszych wysiewów i pikowań, złożyłam trzypółkowy regalik, który znalazł miejsce na parapecie. Ma on pomieścić pojemniki i pojemniczki z siewkami i kuwetami. Na razie wystarczy miejsca, a później pewnie już będzie można wykorzystać minifoliaki balkonowe.


Ewelinko - orliki lubią się siać, tylko łatwo je potraktować jak chwasty podczas pierwszego plewienia. ;:131 Musisz opóźnić tę czynność. ;:108
Śniegu u mnie jeszcze sporo leży, bo też dużo go napadało. Na szczęście deszcz szybko przestał padać, słonko codziennie się pokazuje i powolutku topi, nie powodując kałuż. ;:333

Aniu [tara] - jutro będę siała gazanie. ;:63 Już się nie mogę doczekać ich pięknych kwiatków. ;:224
Tobie też się uda, ;:108 one nie są trudne w uprawie i tylko ciepełka potrzebują, a później słoneczka. ;:3
Orlikom tak dokładnie dopiero teraz na fotkach się przyglądam. W tym czasie gdy kwitły, tylko zdjęcia robiłam, ponieważ na działkę wpadałam i wypadałam, nie miałam czasu jej doglądać. :oops:

Dorotko [korzo_m] - będę zbierała nasiona orlików i postaram się kolorami, choć możliwe jest, że się wzajemnie pozapylały i kolorki mogą powstać ciekawe. ;:333

Majeczko - ja też jestem zauroczona różnorodnością orlikowych kwiatków. ;:63
To że mój wątek mknie, jak mówisz, to nie moja zasługa, ;:185 tylko m.in. Twoja. ;:196 Wszystkich przyjaciół, którzy do mnie zaglądają.
Oczywiście bardzo mnie to cieszy i bardzo jestem wszystkim zobowiązana. ;:4

Kasiu [100780] - dziękuję w imieniu orlików i własnym też. ;:196



Dzisiaj czosnki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Witaj kochana Lucynko. ;:79
Po długim niebycie zajrzałam do Ciebie i .... pocałowałam klamkę a tu już 4 stronka. ;:oj ;:oj
Świetnie zaczęłaś wąteczek a gołąbek przebojowy ;:138 aż szkoda że został tylko wspomnieniem. ;:174 Czosnki masz niesamowite. ;:63
Wyczytałam, że masz cykora przed sianiem Galtonii a to taka łatwa w uprawie roślina. Mnoży się z siewu i z przyrostu cebul. ;:215
Chylę czoła i podziwiam Twoją małą plantację sieweczek.Niech Ci zdrowo rosną i upiększają ogródek. ;:433 ;:433
Kocham orliki a Ty masz już pokaźną ich kolekcję a co roku będą piękniejsze, gdy pracowite pszczółki porobią krzyżówki. ;:306
Czytałam u Ciebie o drożdżowych miksturach, może i te porady na coś Ci się przydadzą :
http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/porad ... 4,906.html
Miłego weekendu i świetnej pogody. ;:3 :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, trochę późno, ale jestem. Rzadko zaglądam bo czasu coś mało...
Fajnie, że pokazujesz kolorki bo ostatnio mało ich! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Hej Lucynko! wiesz co zrobię? wysieję wszystkie zgromadzone nasiona orlików, znajdę siewki w doniczkach i zrobię sobie ucztę orlikową za dwa lata :D Wszelkie czosnku, cebulki i szczypiorki to śliczne kwiatuszki!
Ucałowania sobotnie! ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynka ;:138 masz przepiękne orliki. Ja też mam sporo bo się same wysiewają i krzyżują między sobą.
W ogóle orliki są piękne bo nie dość, że ładnie kwitną to mają bardzo ciekawe i ozdobne liście a poza tym są niewymagające.
Podziwiam Twoje zasiewy, kobieto zaszalałaś :;230 na całego. ;:168
Ja też już co nieco posiałam i mam zamiar po takiej zachęcie iść za przykładem.
Przekrój czosnków imponujący tylko wkurzają mnie te usychające liście i szybko je wycinam.
Ten ostatni chyba spheaerocephalon tak mi się podoba, że wreszcie posadziłam jesienią i już się cieszę widząc Twojego. ;:138
Miłego dnia. ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Piękne orliki.W tamtym roku też posadziłam dużo orlików miniaturowych?W tym roku powinny zakwitnąć.W tamtym roku kwitł jeden krzaczek
pełnego,ciemnego,prawie czarnego.Inny z kolei taki j.niebieski,który otrzymałam od jakiegoś pana w ramach wymiany.
Mało mam jeszcze nasion.Dziś poszłam do ogrodniczego i jeszcze kupiłam parę torebek. ;:124
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Sobota u mnie szara i mglista. Śnieg miejscami jeszcze zalega, ale już nie jest bielutki, tylko taki brudny.
Ponieważ dzisiaj jest dzień kwiatowy, to coś tam dosiałam, a żeniszki przepikowałam. Regalik w oknie niemal zapełniony, ale trochę miejsca czeka na lutowe siewy.


Stasiu - witaj. ;:196
Zasiałam galtonię, już chyba ze trzy tygodnie siedzi w ziemi i nic nie wychodzi na wierzch. Straciłam nadzieję. ;:223
Większość siewek ma się dobrze, tylko pierwiosnki jeszcze chłodzą się na balkonie. A skoro tak dobrze im życzysz, to na pewno wszystkie urosną jak należy. Dziękuję. ;:180
Bardzo jestem ciekawa tych pokrzyżowanych orlików. Może być naprawdę ciekawie.
Za link do tej wspaniałej stronki pięknie dziękuję. ;:196
Kiedy tak sobie czytałam, to przypomniało mi się, że moja babunia podczas przesadzania roślin doniczkowych do każdej doniczki dawała całe jajko, bez skorupki. A miała zawsze naprawdę piękne kwiaty, szczególnie w mojej pamięci utkwiła ogromna chińska róża kwitnąca masą różowiutkich kwiatków. ;:215
Za życzenia serdecznie dziękuję i wzajemnie udanego weekendu życzę. ;:167 ;:196

Basiu [apus] - jest mi ogromnie miło gościć Cię w moim działkowym ogródeczku. ;:196
Też tęsknię za kolorami na żywo, ale skoro nie ma, to dobre i na obrazku. :D

Marysiu [Maska] - zrób tak, zrób, a uczta duchowa zapewniona! :tan
Szczególnie piękne te cebulki, które zakwitają tulipanowymi kwiatuszkami. ;:215
Buziaki odwzajemniam. ;:cm Dobrego weekendu. ;:303

Elżuniu - bywa, że orliki panoszą się nie tam, gdzie chciałoby się je widzieć, szczególnie gdy się przegapi czas ścięcia przekwitłych kwiatostanów. ;:7
Kochana, w tym roku sieję znacznie mniej niż zwykle, ponieważ zmieniam powolutku nasadzenia rabat. Rezygnuję z większości jednorocznych na rzecz bylinek, z którymi jest nieco mniej roboty. ;:333
Też mi się ten czosnek podoba najbardziej, a to z uwagi na to, że przyciąga ogromne ilości bzykaczy. ;:303
Dziękuję i dobrego weekendu życzę. ;:196

Danusiu [danuta z] - będziesz miała festiwal kwiatów orlikowych! ;:138
Kochana, zawsze będziemy mieć mało nasion i choćbyśmy wiedziały, że nic więcej na działce nie zmieścimy, to i tak oczy nie pozwolą nam przejść obojętnie obok półek z nasionkami czy sadzonkami. ;:306


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”