Sałata,pietruszka i koper

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 404
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Coś w tym musi być... Może zimę przetrwają nasionka o największej żywotności i potem te roślny są naj, naj...
Bo Matka Natura jest najmądrzejsza :)
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pomidory też mi w tamtym roku tak powschodziły . zostawiłam kilka nadpsutych na ziemi a późną wiosna zobaczyłam że kilkanaście nasionek wykiełkowało w gruncie trochę późno ale zdążyły zaowocować po uprzednim przesadzeniu w odpowiednie miejsce bo rosły w kapuście :D
liria1
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 404
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

U mnie same wschodzą pomidory koktajlowe. Ale kiedyś zdarzyło się, że w miejscu, gdzie wyrzucałam odpady z prac nad przecierem pomidorowym :), pięknie wzeszedł pomidor Krakus. Siewki późno wykiełkowały, ale owocowały i były zdrowe, owoców nie zebrałam, bo mi zmarzły.

Dodam jeszcze, że pietruszkę też można siać przed nadejściem zimy, aby tylko nic nie zdążyło wykiełkować przed mrozem. Moja ulubiona to Berlińska.
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Tak masz racje Berlinska jest the best :) Pozdrawiam
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Dzięki za odpowiedź. Spróbuje w tym roku Eagle i berlińskiej. Zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

berlinska jest zółta , najlepsza jest eagle i arat - arat jest wcześniejszy
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Moje siewki sałaty zaczęły padać. Dziś zauważyłam, że kilka ma jakby usychające (zaczyna się to od strony korzonka) łodygi, kładzie się na ziemię i niestety "umiera". Jak dla mnie wygląda to na zgorzel siewek ale ze mnie żaden tam fachowiec. Było to na tych najmniejszych siewkach, większe tego nie mają na razie. Jak myślicie, czy reszta też mi od tego padnie? Nie są jeszcze przepikowane i nie wiem czy w takim przypadku ma to sens robić, czy lepiej wysiać na nowo? Dodam, że ziemia tego samego producenta co zawsze, "upieczona" w piekarniku w temp 250 stopni, a nasiona były przez producenta zainkrustowane. Teoretycznie nic by się nie miało dziać. Co mam Waszym zdaniem zrobić z tymi sałatami? Wywalić i na nowo siać?
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Masz je w skrzynce? To może mają za mokro. Lepiej jednak przepikować do nowej ziemi, bo od tych padniętych zachorują sąsiednie. Przy takim słabym słońcu nie może być za dużo podlane. Tylko taka przyczyna może być jeśli nasiona były zaprawione, a ziemia wyprażona.
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

no mam je w skrzynce ale skoro tak to spróbuję jutro przepikować choć niektóre to maleństwa jeszcze. Dzięki
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

W związku z dzisiejszą aurą w Wielkopolsce (i pewnie w innych rejonach Polski też) chciałabym zapytać jak taki nawrót zimy ma wpływ na wczesne wysiewy do gruntu. Ja nie posiałam jeszcze ,ale gdybym posiała, to czy siewki sałaty, kopru, marchwi czy pietruszki by przetwały?
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 404
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Myślę, że nic im nie będzie, spokojnie.
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

takasobie pisze:W związku z dzisiejszą aurą w Wielkopolsce (i pewnie w innych rejonach Polski też) chciałabym zapytać jak taki nawrót zimy ma wpływ na wczesne wysiewy do gruntu. Ja nie posiałam jeszcze ,ale gdybym posiała, to czy siewki sałaty, kopru, marchwi czy pietruszki by przetwały?
takasobie ja też nic nie posiałam, tylko groszek cukrowy, bo ten ponoć wschodzi już przy temp. 2 stopnie. Ostatnio jak dokupowałam ziemie do kwiatów i nasionka pewien stary ogrodnik powiedział mi żebym poczekała przynajmniej do połowy kwietnia z wysiewami, bo tak to mi wszystko deszcz i grad wytłucze. I tak wszystko pięknie urośnie :) Ja nie mam jeszcze mojego trawnika skopanego pod nasz przyszły ogródek - w sobotę może będzie ładniejsza pogoda to nam się uda folię założyć w końcu. Na razie wszystko w domu w doniczkach i skrzynkach ;)
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

MagdaMisia ogrodnik mial racje,jak ziemia ciepla i wilgotna to wszystko szybciutko wschodzi i rosnie :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”