Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2498
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko zapisuje się do nowego wątku, a na ten Nowy Rok życzę Ci spełnienia marzeń planów i przede wszystkim zdrówka. Miałaś ładna rocznice przyjmij spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego wielu lat dalszego wspaniałego życia. Ja w Zeszłym roku w kwietniu obchodziłam 30 lecie pożycia z powodu pandemii wyszły nici no cóż samo życie płata figle. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę dobrej nocki i tego białego puchu za oknem ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko Ty miałaś śnieg, a u nas cały dzień padał deszcz, dziś miała być powtórka, ale na razie sucho, chmury się kłębią, pewno zapowiadana pogoda się sprawdzi.
Miałam dwa razy u siebie laki, ale nic mi się nie wysiało. Może to i moja wina bo namiętnie wszystko wyrywam, plewię i często siewki nieświadomie traktując jako chwasty wyrywam ;:306 za szybko chcę mieć na rabatkach porządek.
Misia to wzorowa strażniczka ogródka ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

No nie narzekaj.Chwila radości też jest budująca.Jest nadzieja,że śniegu jeszcze dosypie.U nas pomimo braku mrozu śnieg leży.
Gratulacje z powodu pięknej rocznicy. ;:196
Ciekawa jestem co z moimi lakami.??
Miłego dnia Lucynko. ;:cm
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Gdzie ta zima?! Szarzyzna brudzi widoki za oknami, śniegu brak, słońca brak, mrozu brak.
Na pocieszenie Turniej Czterech Skoczni dobrze rokuje, dzięki czemu odpowiednia dawka adrenaliny poprawi nieco samopoczucie. ;:333


Halszko - dziękuję, kochana. ;:196
A kwestia śniegowej kołderki i mroźnego powietrza pozostaje ciągle w sferze marzeń.
Kocham zimę, więc na pewno mi się nie znudzi. Jeśli nie zabłądzi i trafi w moje strony, będę bardzo kontenta. ;:303
Pozdrawiam. ;:167

Marysiu - z uprawą laków na ogół nie mam problemów, a sasanki i u mnie muszą być dopieszczane, bo wcale nie są chętne do współpracy. Trzymam kciuki za Twoje sasankowe wysiewy. ;:215
Nie sądzę, by lakom niskie temperatury szkodziły. Dawno, dawno temu, gdy jeszcze byłam dziewczynką, u mojej babuni zawsze kwitły laki, a zimy drzewiej były prawdziwe, baaardzo mroźne.
Żeby dochować się dorodnych laków, trzeba je siać już w pierwszej połowie maja, tak by wczesną jesienią duże już krzaczorki sadzić na miejsce docelowe. Muszą dostać odpowiednio dużo czasu na zadomowienie się w przeznaczonym dla nich miejscu przed nadejściem zimy. ;:108
Hiacyntów nie wykopuję, jedynie nawożę na przedwiośniu, ale nie każdego roku, ponieważ stosuję gołębie złotko, które ma wielką moc. Oczywiście każdej jesieni dosadzam nowe cebulki, bo zawsze część starych gdzieś się zapodziewa. ;:24 Przypuszczam, że w żołądkach buszujących po działce gryzoni.
Pięknie dziękuję za dobre życzenia, które też nieustannie odwzajemniam. ;:196

Maryniu - też byłam wczoraj w B... i również widziałam podpędzone hiacynty. Już, już miałam zgarnąć ze dwa do koszyka, ale na szczęście w porę zorientowałam się, że koszyk czubaty i doniczuszki hiacyntowe mogą się nie zmieścić do moich toreb. Jednak nie odpuszczę sobie przyjemności i jutro pójdę specjalnie po hiacynty. Muszą mi zapachnieć w domu, zanim poczuję ich aromat na działce. ;:138
Dziękuję i wzajemnie zdrówka życzę. ;:196

Alu - cieszę się, że jesteś! Za dobre życzenia serdecznie dziękuję i z całego serca odwzajemniam. ;:167
W ubiegłym roku zdążyliśmy przed pandemią uczcić nas pięćdziesiąty jubileusz w towarzystwie rodzinki. To była ta część bardziej oficjalna z odnowieniem małżeńskiego przyrzeczenia, natomiast w czerwcu miała być duża impreza dla większej liczby gości, ale pandemia zablokowała i z planów wyszły nici. ;:223
Pozdrawiam wzajemnie, ściskam i całuję. ;:196

Dorotko - no wiesz, miałam taki śnieg, który tylko w powietrzu był biały, a po zetknięciu z ziemią natychmiast zamieniał się w wodę i zasilał wielkie kałuże. ;:222
Laki najlepiej siać w pierwszej połowie maja. Dokładnie opisałam ich wysiew i pikowanie w odpowiedzi do Marysi Maski. Jednak jeśli zechcesz, to chętnie powtórzę.
Misia ostatnio przytyła i głównie posypia, raczej zapomniała o swobodzie, z jakiej korzysta na działce, dzięki czemu nie męczy nas miaukaniem. ;:333

Danusiu - skoro tak mówisz... to z nadziei nie rezygnuję. ;:185 Czekam cierpliwie na białą pierzynkę.
Gratulacje przyjmuję z wdzięcznością, dziękuję ślicznie ;:167 i pozdrawiam serdecznie. ;:196


Ciemierniki.

Młodziaczki - od Lidki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój staruszek.

Obrazek

Trzymajcie się zdrowo. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Piękna kolekcja ciemierników. ;:195
Ja hiacynty wykopuję co roku,przesuszam i sadzę na nowo.Z każdym rokiem mam co raz więcej.
Śnieg u nas nadal leży,ale tam gdzie jeżdżą samochody,czarno.
:wit
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko pięknie kwitnące ciemierniki i nie takie młodziaczki. ;:215 Moje, to są młodziaczki dopiero zawiązują pąki, a z wiosennego zakupu utrzymał się jeden mizerny. :( Muszę zapolować na żółtego. Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, piękny jubileusz ;:63 ;:167 niech Wam nadal szczęście i zdrowie dopisują, aby podobnych jubileuszy było więcej. ;:1 ;:cm ;:cm
Nam latem stuknie 55 lat, tak to szybko przeleciało jak mgnienie oka. ;:224
Kiedyś Ty taką ilość różnorodnych laków uzbierała ;:oj również ciemierników masz pokaźną kolekcję. ;:433 ;:433 ;:111
U nas ostatnio padający deszcz, skutecznie usunął resztki śniegu, może jeszcze białe się pojawi, zanim mrozy nas dopadną. ;:202
Trzymajcie się zdrowo i niechaj wymarzony śnieg, puchową pierzynką otuli Wasze rabatki. ;:167 ;:168 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Mają ludzie śnieg, mam i ja! :tan :tan Wprawdzie ziemi nie zmroziło i część stopniała, ale sypać nie przestaje, w nocy ma być zero, jest więc nadzieja na bielutkie widoki, które już dzisiaj wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Danusiu - ciemierników nie mam dużo, ale cieszę się z tych nielicznych, które zechciały u mnie się zadomowić. ;:303 Jest jeszcze ciemiernik cuchnący od Ciebie, ;:180 który zakwitnie po raz pierwszy, dlatego nie mam jeszcze fotki jego kwiatków.
No, popatrz, a ja wykopuję tulipany, przesadzam je do doniczek, odstawiam w miejsce nieeksponowane, gdzie stoją aż do zżółknięcia liści, po czym przesuszam cebulki i sortuję je wg wielkości, by jesienią wsadzić do gruntu. Natomiast nie przyszło mi do głowy, że to samo mogę zrobić z hiacyntami. W tym temacie muszę się poprawić. Dzięki za podpowiedź. ;:196

Halinko - moje ciemierniki naprawdę są jeszcze młodziutkie ;:108 Tylko jeden ma kilka latek.
No i żaden z zaprezentowanych nie kwitnie zimą, wszystkie wczesną wiosną, tylko cuchnący ma aktualnie paki, a będzie kwitł pierwszy raz. ;:333
Życzę udanego polowania i wzajemnie cieplutko pozdrawiam. ;:196

Stasiu - dziękuję, Kochana. ;:167
Masz rację, że te lata mijają nam jak mgnienie oka. A im dalej w las, tym więcej drzew. ;:131 Starych drzew, ale za to doświadczonych. ;:63
Laki z własnego siewu, ciemierniki - darowizna i wcale nie jest ich dużo. ;:108
Twoje życzenia spełniają się. Spadł śnieg, zdrowie w porządku, serdeczne dzięki i wzajemności. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko znowu śliczna kolekcyjka ciemierników i bieluśko przed oknami! Zima na całego tym bardziej, że jeszcze dosypie ;:333 Ja też mam zmartwienie o mojego przyjaciela z USA, było bardzo kiepsko ale modlitwa ma moc i jest nadzieja.
U mnie też biało za oknem i dzisiaj na granicy zero to może zostanie.
Byle do wiosny Lucynko dotrwać zdrowo i w dobrej kondycji czego Wam z serca życzę ;:4 ;:167 ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

No widzisz jaką masz piękną zimę.Nareszcie. ;:138
Lucynko hiacynty zostawione w ziemi mogą zagniwać i ginąć.A wiesz jak się je rozmnaża?Nacina się piętkę na krzyż i tam rosną małe cebulki.
Miłego dnia ze śniegiem. ;:304
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Cieszę się kochana, że moje życzenia spełniając się, dały Wam dużo radości a zwłaszcza Tobie Lucynko, bo w końcu spadł upragniony śnieg. ;:215 :tan
Jak ktoś mieszka prawie pod samymi chmurami, czyli wyżej niż ptaki fruwają, to z okien podziwia rozległą panoramę rodzinnego miasta. ;:oj ;:oj Zwłaszcza teraz, gdy drzewa stoją nagie, bez listowia zasłaniającego plenerowe szczegóły. ;:108
Uroczy skwerek z mnóstwem ławeczek, zaprasza do odpoczynku po miłym spacerze. ;:65 ;:65
Niechby wszystko wróciło już do normalności i można było odetchnąć pełną piersią, tego kochana Wam życzę. ;:167 ;:168 ;:cm
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko jednak śnieżny puch zatrzymał się u Ciebie na dłużej. Instrukcję wysiewu laków dokładnie przeczytałam, muszę zapamiętać :lol: Dzisiaj spacerując z psem po ogrodzie poszłam sprawdzić mojego laka :roll: wokół zobaczyłam małe roślinki muszę zrobić zdjęcie, może Ty rozpoznasz czy to aby nie siewki. Jutro jak tylko pogoda pozwoli pójdę i zrobię zdjęcie, podeślę na pw.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Dwie ogromne przyjemności mnie dzisiaj spotkały.
Pierwsza to poranna wizyta kuriera, który przywiózł paczkę - niespodziankę - prezent z okazji naszego jubileuszu.
Prezent składa się z trzech ciekawych roślin o dość pokaźnych rozmiarach.
Są to: fuksja magellańska o białych kwiatach, biała forsycja 'Abeliofylum koreańskie orazmagnolia 'Fragrant Cloud'.
Drugą przyjemnością był wyjazd na działkę w celu zadołowania roślin. Wszystkie trzy zadołowałam w doniczkach w tunelu.
Największa jest magnolia i tylko jej dobre zdjęcie udało mi się zrobić.

Obrazek

A działeczka w zimowej szacie prezentuje się całkiem przyzwoicie. Biel robi znacznie lepsze wrażenie niż szarzyzna na rabatach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Marysiu - "kolekcyjka" - dobrze powiedziane. :lol:
Modlitwa to wielka sprawa. Coś o tym wiem. A Twojemu przyjacielowi życzę powrotu do pełnego zdrowia. ;:167
Śniegu i u mnie trochę dosypało, ale podczas wizyty na działce stwierdziłam, że mogłoby jeszcze trochę popadać, tym bardziej że nocne mrozy mogą być nawet dość duże.
Masz rację, byle wiosny doczekać bez uszczerbku na zdrowiu, czego i Wam życzę z całej duszy. ;:167 ;:196

Danusiu - nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo mnie taka biel za oknami cieszy! :tan
Bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi w sprawie uprawy hiacyntów. ;:180 Jakoś nigdy na takie informacje nie trafiłam, a specjalnie nie szukałam, bo wydawało mi się, że wszystko wiem. ;:306
Twoje życzenie sprawdziło się w stu procentach, bo nie tylko śnieg dosypał, ale jeszcze brodziłam w nim na działce. Dziękuję. ;:167 ;:196

Stasiu - biel śniegu sprawia, że otoczenie jest takie czyściutkie! ;:303
Ten skwerek to fragment dużego (około kilometra) deptaka spacerowego wzbogaconego o sąsiadującą z nim ścieżkę rowerową oraz z rabatami kwiatowymi, m.in. zdobne różami, lilakami Meyera, lawendami, niziutkimi iglaczkami, zawilcami jesiennymi tudzież wieloma innymi roślinami ozdobnymi. ;:215 A po drodze jest jeszcze fontanna i miejsca na pikniki rodzinne na trawnikach. Od wiosny do jesieni jest tu naprawdę pięknie i pachnąco.
Wkrótce będziemy zaszczepieni, dzięki czemu do wiosny zapewne wróci normalność, której Wam również z całego serca życzę. ;:167 ;:196

Dorotko - doczekałam się białej zimy, a ponieważ meteorolodzy wieszczą co najmniej kilka dni z niewielkim mrozem, jest nadzieja na dłuższe podziwianie śniegowej pierzynki. ;:138
Jeżeli sieweczki laków są malutkie, to spróbuj je trochę okryć, tak na wszelki wypadek. Dorosłe przeżywają zimę bezproblemowo, ale dzieciaczki mogą mieć kłopot. ;:108


Obrazków z zimowej działeczki ciąg dalszy.

Obrazek Ciemiernik cuchnący ( Danusiu )

To i owo spod śniegu wygląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To i owo czapeczki śniegowe założyło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ognik na skwerze przed działkową świetlicą.

Obrazek

Obrazek

Misia też odwiedziła działkę. Nie była zadowolona. Po krótkim spacerku cała zakopała się w domku pod kocem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Jedyny kolorowy akcent na działeczce.

Furteczka otwarta, ale już nie taka wesoła jak choćby wiosną.

Obrazek

A po wejściu już tylko gołąbki witają, ciesząc się z obecności tych, którzy je napoją i nakarmią.

Obrazek


Pięknego weekendu Wam życzę i zdrowego. ;:4 ;:cm

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”