Yucca Color Guard i inne w paski

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Yucca Color Guard i inne w paski

Post »

Moje jukki paskowane też świetnie się mają :D Mała jeszcze jukka na pniu dzielnie się trzyma.Podwoiła swoją objętość od zeszłego roku.Te rosną na totalnie kiepskiej suchej ziemi pod formowaną sosną.Karolińskie;w różnych częściach ogrodu,w zbitej ciężkiej ziemi w centrum trawnika i też są piękne.Widziałam tydzień temu u mojego ogrodnika jukkę posadzoną w wielkiej donicy,która z jednego pnia wytworzyła dwa pióropusze powoli tworząc pień.Wyglądała obłędnie.W tym roku zapoluję w centrum ogrodniczym na taką.W sprzedaży są co roku,ale dopiero teraz widziałam ją w całej okazałości.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Yucca Color Guard i inne w paski

Post »

Jeśli ktoś szuka ,,color guard,,to polecam zajrzeć do Brico Marche.Ja dziś wyszłam z taką ;:306 Nie mogłam się oprzeć.Na prawdę duży okaz,Stały tylko dwie z czego w jednej donicy zauważyłam dwie z dwoma etykietami i co najciekawsze już na małym formującym się pniu Cena hmmm niska nie była ,bo 69,90,ale polowałam już na dużo mniejsze za 30 zł.Połakomiłam się donica z dwoma pióropuszami z wizją rozsadzenia,ale jak się do niej zabrałam;okazało się,że one już się ,,rozdwoiły w korzeniu i nijak je oddzielić od siebie,a przecinać nożem trochę się bałam.Po ogledzinach zauwazyłam dwie następne bulwy z ,,oczkiem,,Jutro wstawię fotki :D
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Juka karolińska,ogrodowa (Yucca filamentosa )

Post »

Kolorowa juka - ma ze 3 lata już i słabo rośnie
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1707
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Juka karolińska,ogrodowa (Yucca filamentosa )

Post »

dalisbea, ta Twoja kolorowa to odmiana 'Bright Edge', mam ją od kilku lat i z moich juk rośnie najgorzej. Może ta odmiana jest po prostu bardziej kapryśna. Rozrasta się u mnie trochę inaczej niż pozostałe, odrosty pojawiają się w lekkim oddaleniu od rośliny matecznej, gdzie pozostałe wypuszczają po kwitnieniu odrosty zaraz przy roślinie matecznej (sporadycznie gdzieś dalej). Ale NAwet zakwitła u mnie w tym roku więc nie jest źle :wink:

A to moja juka 'Color Guard':
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”