Berberys - dyskusja i komentarze do bazy

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Re: Berberys

Post »

Obrazek
Berberis thun.'Admiration'
Niska odmiana,dorasta do ok.50cm wysokości.Tworzy pokrój spłaszczonej kuli.Ma bardzo dekoracyjne czerwone z żółtą otoczką ,ulistnienie.U nas rośnie w pełnym słońcu,ale toleruje również stanowiska półcieniste.Wymaga gleby żyznej i umiarkowanie wilgotnej.
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3696
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Berberys

Post »

Berberis thunbergii 'Golden Ring'.
Bordowy z piękną żółtą obwódką. Pokrój krzaczasty.dorasta do ok 2m, ale nie mam dorosłego egzemplarza, więc może ktoś uzupełni dane dotyczące wzrostu.

Obrazek
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
X_r-o
---
Posty: 2226
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Berberys

Post »

darob66 pisze:Berberis thun.'Admiration'
Marzenko mam pytanie jaką średnicę może osiągnąć ta odmiana? Chcę na wisonę kupić ją na obwódki i nie wiem ile sztuk zaplanować :?:
Fallenangelv
---
Posty: 1818
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Berberys

Post »

Tak sobie pomyślałem żeby może któryś z moderków utworzył by tutaj coś na zasadzie encyklopedii obrazkowej z opisem berberysów .Wtedy użytkownicy zobaczyli by tutaj odmiany o których być może nie wiedzieli a dodatkowy opis każdej rośliny by utwierdził w przekonaniu czy możemy posadzić ją sobie w ogrodzie.Ewentualne komentarze pod spodem były by po czasie rozwiązania problemów usuwane.Zostawały by tylko zdjęcie i opis.
Pomysł chyba niezły bo widzę że m.in Marzena ,Janusz ,Ania i Mirek stanęli by na wysokości zadania dając zdjęcia ze swoich ogrodów i szkółek mając spore doświadczenie w uprawie i obserwacjach tejże rośliny.
A dodatkowo oprócz wiedzy byłby to może sposób na zwiększenie popularności tej pięknej rośliny jaką jest berberys.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Berberys

Post »

Też mnie interesuje odmiana "Admiration", zastanawiam sie tylko nad jakimś pomysłem na jej wyeksponowanie, bo to takie malutkie...:-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3696
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Berberys

Post »

Do Roberta :D :D :D
aniawoj pisze:Po nowym roku postaram się stworzyć zamknięty wątek z samymi tylko zdjęciami ( oznaczonymi ) berberysów. Myślę ,ze nasi fachowcy ( zapraszam min. Panią Szlązakiewicz) pomogą nam! :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fallenangelv
---
Posty: 1818
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Berberys

Post »

Faktycznie coś tam się wyłania z zakamarków pamięci.... :oops: :D.
Strach pomyśleć c to będzie na starość. :shock: :shock: :;230
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3696
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Berberys

Post »

I nasz najpopularniejszy: Berberis thunbergii 'Atropurpurea'.Osiąga ok 1,5-2,0 m. Najczęściej pozyskiwany z siewu. Powtarza cechy w ok. 80%. Naturalnie jest bordowy, jesienią czerwony. Ma liczne owoce.

Obrazek
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Re: Berberys

Post »

rispetto pisze:
darob66 pisze:Berberis thun.'Admiration'
Marzenko mam pytanie jaką średnicę może osiągnąć ta odmiana? Chcę na wisonę kupić ją na obwódki i nie wiem ile sztuk zaplanować :?:
Pawle,może osiągnąć około 60-80 cm średnicy,jak zwykle zależy to od stanowiska ,gleby,podlewania no i oczywiście nawozu jaki dostanie wiosną :D
Pozdrawiam Marzena
X_r-o
---
Posty: 2226
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Berberys

Post »

Dziękuję :) Mam już w ogrodzie cztery takie krzaczki, ale potrzeba mi trochę więcej. Umyśliłem sobie obwódkę z takich miniaturowych odmian czerwonej, zielonej i żółtej.
fabapi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 paź 2007, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Berberys

Post »

Czy ktoś wie gdzie można kupić berberys thunberga o zielonych liściach. Potrzebuję dużo na żywopłot a nie chcę czerwonego
Fallenangelv
---
Posty: 1818
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Berberys

Post »

fabapi w każdym większym sklepie w twojej okolicy.Jak nie ma to zawsze przecież możesz zamówić.
Przeważnie najbliżej=najtaniej i najlepiej.Znajomy szukał jakiegoś specjanlego berberysu który wypatrzył u kolekcjonera-przyszedł do sklepu,dał małą zaliczkę i przywieźli.
Janusz 61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 602
Od: 26 lip 2009, o 19:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Berberys

Post »

Berberis thunb. Maria -na zdjęciu 3-4 letnia roślina. Po 6-7 latach osiągnie ok. 80 cm wysokości i 50-60 cm szerokości . Jest to odmiana polska o złocistym zabarwieniu liści , przy czym młode przyrosty są delikatnie zaczerwienione. Drugą odmianą polską jest B. thunb. Orange Beskid na zdjęciu roślina 5 letnia. Po 6-8 latach dorasta do ok. 80-100 cm. wysokosci i 80 cm, szerokości . Jest krzyżówką B.thunb. Aurea x B. thunb. Atropurpurea i ma liście zewnętrzne (w słońcu) pomarańczowo- czerwone a wewnetrz krzewu sa zielonkawo -żółte Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”