Zapraszam do ogródka Daisy, cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Widzę Ewo, że masz identyczne myśli odnośnie magnolii jak ja, dzisiaj zamówiłam właśnie Tripetalę. Długo się wahałam czy przeżyje u mnie na wschodzie, ale jak Soulangina sobie radzi, Lennei i Nigra też żyją całkiem zdrowo , to podjęłam próbę z Tripelalą. Sama jestem ciekawa jak zakończy się ta próba, ale nie byłam w stanie myśleć racjonalnie, jak zawsze chyba jeśli chodzi o rośliny :roll: . Piękna masz już wiosnę w ogrodzie, dobry temat do poczytania przed snem, to nadrabiam zaległości.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewo, chciałam Ci pokazać jak wyglądają dzisiaj moje dwa Warwicki oraz barwinki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1433
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

Daisy, witaj!
Magnolia pięknie u Ciebie kwitnie, moje dopiero się rozkręcają. Widzę, że zastanawiasz się nad zakupem jeszcze jednej :D Z tych o których mówiłaś, ja nie mam m. Yellow River i Tripetala. M. gwiaździsta jest piękna, polecam :D
m. siebolda mam dopiero drugi sezon, ale już mnie oczarowała. m. tripetala jak na razie nie spotkałam w sprzedaży.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Tripetala jest na Allegro.

Ładne te magnolie ale dla nich to trzeba mieć kawał ogrodu. 8)
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1433
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

raistand pisze:Tripetala jest na Allegro.

Ładne te magnolie ale dla nich to trzeba mieć kawał ogrodu. 8)
A czy to pewne źródło?
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Z tego co widzę to chyba sami "hurtownicy" sprzedają. Jeden zamieszcza zdjęcia roślin. Gdyby mi zależało to bym kupował którąś z tych za 22 złote. Ale nie znam tych sprzedawców więc proszę się zbytnio nie sugerować.
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1433
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

raistand, dzięki za opinię.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Nie da się bywać w tym wątku i nie zarażać sie kolejnymi chciejstwami :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Właśnie przejrzałam ostatnich kilka stron :) Przepiękna wiosna u Ciebie, ale i ogródek cudny. Bardzo mi się podoba taki kolorowy i zadbany. Róże w LM też widziałam, ale już pustki w portfelu i mąż nie kwapliwy więc musiałam odpuścic sobie, może innym razem :lol: . A tych hiacyncików to bym nie wyrzucała tylko podsyp je czymś, to zobaczysz, że za rok będą już większe.

Pozdrawiam


Iwona
do szczęscia dużo nie potrzeba
Iwcia&Patyrek zapraszają
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witajcie mili goście :D

Moniczko, mam nadzieję, że i nowy nabytek magnoliowy pięknie u Ciebie będzie rósł :) Ta magnolia rzeczywiście jest olbrzymia, mój ogród jest chyba na nią za mały, ale piękna jest niesamowicie :) Gratuluję zakupu!

Bogusiu, piękny barwinek a Warwick Castle są już super ulistnione :) Wyglądają bardzo zdrowiutko i mam nadzieję, że niedługo ujrzysz kwiaty :) U mnie w zeszłym roku pierwsze pojawiły się w 2 połowie maja.

Witaj Kalmio :) Bardzo podoba mi się gwiaździsta magnolia, ma piękne kwiaty i wcześnie kwitnie. Jeszcze nie wiem jaką kupię, ale ta jest na liście :)

Andrzeju, piękne, dorodne magnolie są na Partyzanckiej koło kościoła, widziałam przed świętami, ceny naprawdę atrakcyjne, 100 zł prawie 2 metrowe drzewka, z pąkami kwiatów!

Ave, Ewciu, uwierz mi, że ja w każdym ogrodzie który zwiedzam robię listę chciejstw :lol:

Iwonko, miło mi Cię gościć :) Dziękuję za komplementy :oops: Ok, hiacyntom dam szansę, ale je przesadzę :) Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Ewo, mój ogród też jest na nią za mały w sumie, ale ja od zawsze chciałam ją mieć i nie wiem nawet gdzie ją posadzę. Musi mieć minimum 4m szerokości, nie wiem gdzie ja ją zmieszczę. Znowu zdejmę trawę pewnie, bo już i tak mam coraz mniejszy trawnik, może i dobrze, bo wyczyny mojego M to nie na moje nerwy jednak :twisted: . Pospacerowałam znowu po Twoim ogrodzie, zazdroszczę Tobie bardzo tej dyscypliny, wszytko masz klarowne i utrzymane w jednym stylu. Podziwiam bardzo taką samokontrolę, chyba zapiszę się do Ciebie na jakiś kurs :lol: .
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Hahahahaha Moniczko, zapisz się ne kurs do mojego M :lol: To on wprowadził tą samokontrolę w ogrodzie!

Wczesne tulipany już przekwitły, pojawiają się póżniejsze. Jeszcze trochę wiosny :)

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek Róże szaleją :)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Ewuś, patrzę, widzę i i uwierzyć oczom nie mogę ;) - matulu, wszystko takie... rozkwitnięte, u mnie pełno pąków, malutkie listki, albo gołe badylki, a u Ciebie :shock: :shock: normalnie Zaczarowany Ogród, Zaczarowany... a te róże - gapiłam się i głową kręciłam, że niemożliwe... jakby koniec maja był, a nie kwiecień z rannymi przymrozkami (u mnie rano -1 :()
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”