Kret nie jest naszym wrogiem

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3066
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: A u mnie znowu kret

Post »

:wit ja też mam sprawdzony patent na krety ,otóż wszystkich palaczy którzy mnie odwiedzają poprosiłam aby wrzucali do ustawionej puszki niedopałki papierosów,gdy zauważyłam pojawiające się kopce kreta to brałam niedopałki wsypywalam do słoja i zalewałam gotującą wodą ,tą miksturę (cała zawartość) wlewałam w rozgarnięty kopczyk i z powrotem zasypywałam. Tak pozbyłam się ich z ogrodu raz na zawsze. Poradziłam tą mtodę już wielu osobom i wszyscy twierdzą że działa. :D
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: A u mnie znowu kret

Post »

Marzenko nie słyszałam o tym sposobie na krety, ale chętnie wypróbuję. U mnie w tym roku chyba zamieszkała wielopokoleniowa rodzina kretów. Dopiero pozbierałam kopce. Wypróbuję jeszcze Twojego sposobu, bo ręce opadają. ;:223
Awatar użytkownika
Waldek26
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 kwie 2011, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A u mnie znowu kret

Post »

Zanim zaczniecie znowu polować na te piękne stworzenia, obejrzyjcie sobie parę filmów dokumentalnych. Krety to niesamowite ssaki, a ich działalność pomaga glebie.Ja mam działke od 16 lat i prócz efektu wizualnego - zwał ziemi, szkód nie czynią. Rozumiem, że ich mordowanie wynika z "estetyki" działki, co ludzie powiedzą, jak zobaczą, że trawka została tak strasznie okaleczona!

"Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą,
nigdy nie będziesz ubogi."
Awatar użytkownika
bratek158
500p
500p
Posty: 946
Od: 28 lis 2010, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: A u mnie znowu kret

Post »

Waldek26-jasne z estetyki :oops: ostatnio odkrylam przyznaje ze troszke pozno ale jednak ;:108
ze krety robia wielkie nory ;:132 czesciej pod roslinami pod moja różą która to usychała ;:223 znalazłam wielką dziure a korzenie wisiały w powietrzu ;:108
jak miała by nie uschnąć po sprawdzeniu innych roslinek odkrylam smutna prawde o kretach
z estetyki jasne
Awatar użytkownika
JanOkowita
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 cze 2011, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: A u mnie znowu kret

Post »

bartecb pisze:Z góry przepraszam jeżeli to dubel.
Najskuteczniejszym sposobem na krety są psie i kocie odchody.
Zbieramy kupy naszych czworonogów, rozkopujemy kopiec, wtykamy "toto" w dziurę i zasypujemy z powrotem. I tak do skutku po roku na 35 arowej działce zapanował spokój.
Pozdrawiam
Mam dwa psy po 50 kg i kota, tak więc za przeproszeniem trawnik jest zapaskudzony jak trzeba. Z kretami walczę wszelkimi metodami. Był karbid, świece dymne, woda ze śledzi, czosnek, sierść kota, żwirek z kuwety kota, sierść psów, czosnek i środek "Pożegnanie z kretem" (ponoć po wniknięciu do gleby dżdżownice są bardzo niesmaczne i krety wymiotują).

Podejrzewam, że główną przyczyną niemożności wygonienia ich z naszego trawnika i klombów ( w sumie ponad 1200 m2) jest fundament ogrodzenia, który okala naszą działkę na głębokości 50-60 cm. Poza tym praktycznie codziennie ogród jest podlewany, często nawożony. Pewnie stąd jest mnóstwo jedzonka dla kretów i dlatego nas lubią... :heja

Dlatego też zastosowałem metodę skuteczną i humanitarną w postaci sześciopaku piwa. Po czwartym piwie zaczynam je lubić. ;:136

Pozdrawiam

Jan Okowita
Drożdże najlepszym przyjacielem człowieka.
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A u mnie znowu kret

Post »

Witaj Janie Sporo tych sposobów wcześniej stosowałeś, ale ten ostatni naprawdę jest ciekawy. Ale tak codziennie? ;:136
Awatar użytkownika
JanOkowita
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 cze 2011, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: A u mnie znowu kret

Post »

No nie codziennie... ;:138 Ale ostatnio przyłazi często, więc jak są upały to wcale się :tan nie gniewam !

Pozdrawiam

Jan Okowita
Drożdże najlepszym przyjacielem człowieka.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2610
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: A u mnie znowu kret

Post »

A moja kotka w przeciągu 3 tygodni przyniosła mi pod 6 kretów , a raczej ich zwłok - to kara za to że nie siedziały pod ziemią - co znacznie ograniczyło ilość kopców ;:108
Awatar użytkownika
Waldek26
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 kwie 2011, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A u mnie znowu kret

Post »

bratek158 pisze:Waldek26-jasne z estetyki :oops: ostatnio odkrylam przyznaje ze troszke pozno ale jednak ;:108
ze krety robia wielkie nory ;:132 czesciej pod roslinami pod moja różą która to usychała ;:223 znalazłam wielką dziure a korzenie wisiały w powietrzu ;:108
jak miała by nie uschnąć po sprawdzeniu innych roslinek odkrylam smutna prawde o kretach
z estetyki jasne

hmm że działalność kretów powoduje usychanie roślin ? Mam thuje i zauważyłem tuż pod powierznią tunele, więc je depcze i po sprawie. Ale jeżeli owe krety mają niszczyć bryłę korzeniową moich iglaków... to mnie zmartwiłaś :roll: :?
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3130
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: nieznosny kret

Post »

Krety i nornice są ślepe więc kierują się węchem. Odstrasza je wszystko co śmierdzi. W zeszłym roku wrzucałam im czosnek do norek, ale w niektórych miejscach zaczął mi kiełkowac, więc się przerzuciłam na resztki z ryb i był spokój. Ale widze że zaczynają się znowu pokazywac więc będę musiała znowu zakasac rękawy i jeśc więcej ryb.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nieznosny kret

Post »

izabela skula pisze:... więc się przerzuciłam na resztki z ryb i był spokój. Ale widzę że zaczynają się znowu pokazywac więc będę musiała znowu zakasac rękawy i jeśc więcej ryb.
Zacznij od ustalenia czy przypadkiem krety nie polubiły ryb, bo zamiast straszyć, ściągniesz jeszcze więcej na darmowa ucztę.
Teraz na poważnie - pisałem o Cesarskiej Koronie, bo ją sprawdziłem i działa skutecznie. czosnek również - miałem posadzony w innym miejscu i też skutecznie chronił, a ja miałem swój hiszpański czosnek, bo takie ząbki wsadziłem. O pozostałych roślinach odstraszających napisałem podobno, bo nie sprawdziłem osobiście.
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nieznosny kret

Post »

Bo krety nie żrą ani czosnku,ani korony cesarskiej ani żadnego innego zielska.
Awatar użytkownika
Waldek26
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 kwie 2011, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nieznosny kret

Post »

izabela skula pisze:Krety i nornice są ślepe więc kierują się węchem. Odstrasza je wszystko co śmierdzi. W zeszłym roku wrzucałam im czosnek do norek, ale w niektórych miejscach zaczął mi kiełkowac, więc się przerzuciłam na resztki z ryb i był spokój. Ale widzę że zaczynają się znowu pokazywac więc będę musiała znowu zakasac rękawy i jeśc więcej ryb.

Polecam Karbid. Oczywiście ze sklepu ogrodniczego, Obi, albo coś takiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”