Ogród Agnieszki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Agnieś taka już jestem detale są dla mnie ważne one również tworzą klimat ogrodu- nie tylko roślinki. Mój narzeczony zawsze na mnie psioczy jak jakaś pierdołkę kupuje ale w gruncie rzecz później bardzo mu się podoba. Zapaszam częściej do mnie :)
markonix jeśli chodzi o wiatkę to mój narzeczony długo się z tym zbierał. Byliśmy ostatnio na wsi u rodziny i dostaliśmy sporo drewna i chyba to go zmobilizowało :tan . Nasze na tyle na pewno nie będzie może wejdzie połowę z tego co mówisz.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

A oto mój środowy nabytek

Obrazek Obrazek
Macie z nim jakieś doświadczenie?
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Agnieszko, w najbliższych dniach będzie w końcu trochę słońca i wszystko będzie wyglądać jeszcze radośniej. :wit
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Marciniekonar zsotał niestety pocięty i spalony w wędzarni- bo to była czereśnia. Dziękuje za miłe słowa. Belki akurat wymyślił mój narzeczony. Mieliśmy ich pod dostatkiem a i rabaty wyglądają z nimi efektownie.
Maju dziękuje za miłe słowa ja już też czekam z utęsknieniem na ;:3. Tobie też go dużo życzę
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród Agnieszki

Post »

aage pisze: A tutaj etap pracz nad trawnikiem. Do tej pory nie jestem z niego dostatecznie zadowolona, darń jest rzadka. Powstają gole placki.
Obrazek
Agnieszko,proszę zerknij do tego wątku:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p1586475
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
potfoor
200p
200p
Posty: 348
Od: 21 maja 2009, o 12:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Witaj Agnieszko :)
Jeśli chodzi o trawnik, to u mnie było tak. Wzrastał fatalnie, więcej chwastów było (zresztą pewnie widziałaś), To co zrobiłam na wiosnę (wysiewałam na jesień) nawiozłam go florowitem, podlewałam, kosiłam 2 razy w tygodniu. Potem w tym samym jeszcze sezonie nawiozłam jeszcze dwa razy, ostatni raz na początku lipca, i potem na koniec sierpnia nawozem jesiennym. Chwasty wymiękły a trawa wybujała. Zima była trudna (pełno śniegu było). Obecnie (po wertykulacji na wiosnę, bo miałam pełno pleśni pośniegowej) nawiozlam go florowitem. kosiłam dwa razy w tygodniu. nie podlewałam w tym roku bo mokro było. W tamtym roku trochę podlewałam, ale tez nie za wiele. aha, na wiosne usunęłam ręcznie trochę chwastów, szczególnie mlecze, babki i inne takie. Została tylko koniczyna. no i tyle.
Ale patrząc na zdjęcia Twojego trawnika mam wrażenie, ze może ma za mało słońca. Tam rośnie duże drzewo. jaką wysiałaś mieszankę? może powinnaś wziąć mieszankę do cienia?

pozdrawiam :)
muszę się tyyyle nauczyć jeszcze...
moje zmagania: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=26564
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Szalejesz, szalejesz pięknie u Ciebie :D
Rabatki z kamykami bardzo naprawdę bardzo mi się podobają ;:138
:wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

potfoor dziękuje za rady i opisanie co i jak robiłaś że masz taki piękny trawniczek. Może faktycznie gruszka przeszkasza trawnikowi :? . Chyba i tak będę zmuszona ją wyciąć zaczynają mieć w niej gniazda szerszenie i wyjadają cały srodek drzewa. Miał ktoś może z nimi do czynienia? Drzewo i tak jest już stare a i opadające gruszki doprowadzają mnie do szału. Boję się że znowu zniszą mi trawnik. Mieszankę kupiłam do zacienionych miejsc a więc chyba dobrze. Nawiozlam zwykłym nawozem z substrala na początku sezonu tj pod koniec kwietnia. Teraz nawiozłam 2 raz nawozem substrala rozkrzewiającym trawę. Podlewa go przynajmniej 2 razy w tygodniu. Nie mam niestety aeratora ani wertukulatora- i może po prostu mój trawnik nie oddycha. Koszę raz w tygodniu. Nie wiem co zrobić z chwastami głównie z babką. Chyba będę musiała powyrywać je ręcznie i dosiać w te miejsca trawę, albo w przyszłym roku jeszcze raz posiać trawę. :(
Zabeczka101059 na pomysł rabatki z kamieniami wpadłam sama. Nie wiedziałam jak wykorzystać niektóre przestrzenie a więc pomysł urodził się sam. Zawsze te miejsca wyglądają atrakcyjnie. Dziękuje za miłego słowa ;:196
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Witam Agnieszko...
Pospacerowałem to Twoich włościach :) i zaobserwowałem mnóstwo zmian.. w szczegulności przykuło mnie To oczko wodne super sprawa bardzo dużo pracy musiało Cię-Was kosztować, ale chyba się opłacało aby ujrzeć taki efekt:) roślinku super ładnie kwitną...
Mam tylko jedno ale.. widziałem tam kawałek czarnej foli niby wzgórka?? czy masz zamiar czymś to zamaskować bo ułożone kilka kamieni już jest i co dalej??

Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych zmian ogrodu :)
Michał
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Michale cały czas się nad tym zastanawiam czym to wyłożyć. Rośliny się już fajnie rozrosły a ja nadal nie mam pomysłu. Może coś mi pomożesz? Może ktoś ma jakiś pomysł?
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Obrazek

Agnieszko rozchodzi mi się o tą fotografię...
Kamienie super współgrają z całością otoczenia, kupowałaś czy znalazłaś takie bambulce??
A teraz do rzeczy, jeżeli mogę Coś podpowiedzieć (i wyrazić swoją wizję) to wuglądało by to tak:
1. Tu na końcu oczka fodnego (formy) posadziłbym irysy syberyjskie aby stworzyły takie fajne tło, można by było się pokusić coś na wzór japońskich ogrodów (bo już nie wiele mu brakuje :;230 )
2. Nie wiem jak ty się zaopatrujesz na rośliny iglaste, można by było jakieś miniaturki posadzić ale nie za blisko zbiornika ( gdyż igły oraz liście które wpadną do oczka zakwaszą go) ale taka mała kulista sosenka mogła by gdzieś tam sobie rosnąć...

Ale sie rozpisałem to Twój ogród a Ja Ci tu jakieś herezje opowiadam, i mógłbym opowiadać dalej ale lepiej skończę zanim mnie skrzyczysz :)

pozdrawiam Michał...
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Michale czekam jak najbardziej na podpowiedzi. Pomyślę nad tym. Iglaki to chyba dopiero w przyszłym roku sobie sprawię- troszkę kosztują a przede mną wesele i wiele innych wydatków z tym związanych. Myślałam żeby czymś wysypać te przerwy między kamieniami ale nie mam pomysłu czym. Kamole kupione niestety takich fajnych nie znalazłam. Czekam na dalszą wypowiedź :lol:
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Agnieszko... Jeżeli mogę coś jeszcze powiedzieć...
To proponowałbym zamaskować obrzeże formy pod oczka aby wyglądało b.naturalnie, ale decyzję podejmiesz sama :)
bo tak to wszystko ładnie ze sobą współga, i to już jest kwestia detali :)
Liczę, że ujrzymy niebawem fot. oczka wodnego :)

pozdrawiam Michał...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”