Ślimaki w tunelu

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

gienia1230 pisze: Groser, może one wybrały kierunek na Tychy albo na Żywiec?
A niech idą na żywiec jestem za! Tylko mogłbyby to robić ciut szybciej:)
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Ja dziś z ogródka wyniosłam 3l wiaderko ślimaków.
Przeróżne,do wyboru,do koloru :;230
Jutro pewnie następna partia będzie ;:223
Pozdrawiam,Asia
Bartkii
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 cze 2009, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

na zywiec morze nie bo juz ich jest dosc u mnie....ja uzywam tylko i wylacznie wapno....nie cierpia tego. jak raz zobaczylem ich tysiace na komposcie wziolem i posypalem od tamtej pory jakby sobie zakodowaly ze to niezbyt wygodne miejsce do podjadania....gorsza sprawa bo za jedna noc zemscily sie i objadly salate... nic tylko zbierac i unicestwiac...każdy po trochu i zmniejszymy ich populacje....ino trzeba je niszczyc a nie wynosic za plot ;)
bristol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 19 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Ja stosuje na swojej działce na ślimaki środek -Bros ,2 lata z dobrym efektem.
aniaop
200p
200p
Posty: 232
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

bristol, wszystko można stosować, tylko jak nie leje z nieba, jak leje to niestety, nic nie pomoże , bo środki rozmakają i odpływają - podobnie jak popiół drzewny.... a ślimorom nic deszcz nie przeszkadza :evil:
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7253
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Teraz przez te deszcze to nie łatwo sobie poradzić z tymi ślimakami ja też się staram to zbierać i załatwiać sprawę raz na zawsze przyroda przyrodą ,ale przed niektórymi najeźdźcami musimy się bronic ;:4 :wink:
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
bristol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 19 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

W myśl zasady na każdego owada jest rada.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Witam szanowne grono
też stosuje ten firmy bros już od lat , wbrew pozorom deszcz go rozpuszcza , ale nie z dnia , na dzień . Do namiotu tez go używam , w ogóle wszędzie. Próbowałem innych środków, ale było więcej zachodu niż efektów , a i tak w miedzy czasie ślimaki robiły swoje. Teraz mam przynajmniej czas na inne rzeczy :)
pozdrawiam
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Posiany w tym roku końcem marca bób ma u mnie zaledwie ok. pół metra wysokości i już kwitnie podczas gdy w tamtym roku miał grubo ponad metr (posiany był końcem kwietnia) kiedy zaczoł kwitnąć. Nasiona mam ze zbioru zeszłorocznego właśnie. Czy możliwe, że ma zachamowanie wzrostu przez tę nieszczęsną pogode w tym roku i co za tym idzie będzie mniej strąków?? Glebę nawoziłem jesienią naturalnym obornikiem....
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Od kilku lat bronię się przed ślimakami w następujący sposób: rozsypuję skorupki jaj.
W kuchni , na rurze od kaloryfera , stoi sobie plastikowy pojemniczek do którego wrzucam świeże skorupki. Kiedy przeschną , wynoszę do piwnicy i wrzucam do worka. Przez ten czas uzbiera się tego tyle, że wystarczy na obsypanie wszystkich wychodzących ogóreczków , sałaty i czego tam jeszcze. Ślimaczysko nie podejdzie , bo nadzieje się na ostrą skorupkę i harakiri. Ekologicznie i skutecznie. Wiem, że ten pomysł zda egzamin tylko w gruncie, bo pod folie może zabraknąć materiału. Polecam spróbować.
bara8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 24 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Olciu 123-ciekawy pomysł z tymi skorupkami a i wapnia glebie trochę dostarczą ale powiedz mi czy drobno tłuczesz przed rozsypaniem te skorupki ? Muszę wypróbować Twój sposób -tylko dzieci zaangażuje do produkcji skorupek ;:138 :wit
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Marek-BB pisze:Posiany w tym roku końcem marca bób ma u mnie zaledwie ok. pół metra wysokości i już kwitnie podczas gdy w tamtym roku miał grubo ponad metr (posiany był końcem kwietnia) kiedy zaczoł kwitnąć. Nasiona mam ze zbioru zeszłorocznego właśnie. Czy możliwe, że ma zachamowanie wzrostu przez tę nieszczęsną pogode w tym roku i co za tym idzie będzie mniej strąków?? Glebę nawoziłem jesienią naturalnym obornikiem....

Marek umnie tez jest taki nisku bób i juz zaczyna kwitnąc,tyko mi chyba cos atakuje go bo ma dziurki w liściach i gdzieniegdzie widac male czarne kropeczki,co to może być?
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Skorupki gniotę tak, że są różnej wielkości. Nie mogą być zmielone bo wtedy ślimaczek spokojnie się przez nie prześlizgnie. Muszą tworzyć " ostrokół". :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”