Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Corocznie swój trawnik na początku maja punktowo( nie zbyt wiele chwastów na trawniku- oszczędność środka) swoim 12 litrowym opryskiwaczem , dodając do tego 100 gram CHWASTOX 750, lub Turbo ( oraz 100 gram Starane( lub Mniszek) opryskuję trawnik. Oprysk robię 5-7 dni po koszeniu i 3-4 dni przed następnym koszeniem, po około 3 tygodniach dokonuję ( tym samym środkiem ) poprawki w oprysku- tego chwastu co za pierwszym razem nie zauważyłem. Przez pozostały cały sezon sprawdzam trawnik i staram się ręcznie usuwać chwasty, które zanadto się rozrastają, by w następnym roku po oprysku majowym nie było " placków"( wypalonych chwastów , które wcześniej wyeliminowały trawę. Nie należy opryskiwać trawnika w roku jego założenia. Pozdrawiam. Tadeusz.
toskan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 lut 2009, o 19:25
Lokalizacja: OKOLICE KALISZA

Trawnik nie rośnie - nasiona nie kiełkują

Post »

jakoś na początku kwietnia zasiałem trawnik (jest to mieszanka traw gazonowych o nazwie GAZON )do tej pory prawie nic poza chwastami różnej maści nie wzeszło gdzie niegdzie jakieś małe ździebko sie pojawia .miał ktoś do czynienia z tą lub podobną trawą . ona tak ciężko wschodzi czy mam brać sie za dosiew????????????
a na chwasty może MNISZEK ?????? PROSZĘ O POMOC I SORKI ZA BŁĘDY :cry:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8363
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Witaj Toskan!
Nie znam się na gazonowej odmianie trawy, ale nasuwają mi się nast. wnioski;
1.Było za zimno / za sucho
2.Miałeś pecha i dostałeś kiepskie / przeterminowane nasiona.
Przykro mi ,że tak słabo wykiełkowała Ci trawa, sama zakładałam swój trawnik (trawa sportowa),co roku muszę albo dosiewać, albo sadzić nowe płaty trawy.
Myślę, że powinieneś dosiać nowych nasion.
Pozdrawiam.
:oops: :P
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj TOSKAN, na początek, żadnych mniszków, czy innych środków chwastobójczych, stosując je, wypalisz resztki trawy jaka Ci zeszła. Nic nie napisałeś ,czy od wysiania, do dziś ( bo jeszcze wszystka trawa Ci nie wzeszła) , ziemię w której wysiałeś trawę , ciągle utrzymywałeś w stanie wilgotnym, być może że że w niedostatecznym stopniu podlewałeś trawnik i nasiona skiełkowały, lecz mając mało wilgoci uschły, w takim razie musisz dosiać trawę. Jeżeli wykonasz" dosiewkę" trawy, to ciągle podlewaj, a to co wyrosło koś normalnie. W czasie koszenia, czy dosiewania , trochę wydepczesz trawę , ale ona wstanie, ważne byś utrzymywał ciągle ziemię w stanie wilgotny, tym bardziej że praktycznie jest wszędzie sucho. Chwastami się nie przejmuj, jeżeli to są jednoroczne, to po kilku koszeniach same znikną , a jeżeli wieloletnie, to znaczyć będzie że źle przygotowałeś ziemię pod trawnik i te chwast będą się pojawiać ciągle.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj! Przyczyną słabego kiełkowania trawy jest sucha wiosna, nie wiem jak u ciebie, ale tu gdzie mieszkam nie padało już 2 miesiące, nie licząc skromnego pokropienia w zeszłym tygodniu.Często podlewając pogarsza się sprawę ponieważ wilgotna ziemia w połączeniu ze słońcem i często wiatrem w dzień zasklepia się tworząc cienką skorupę na powierzchni co utrudnia wzejście nasion.Słoneczne dni + suche powietrze + podlewanie to mieszanka zabójcza dla kiełkowania nasion.Poprawi się jak zmieni się typ pogody na ogólnie wilgotniejszy z bardziej długotrwale wilgotniejszym powietrzem. Masz po prostu pecha, ze trafiła się taka wiosna :?
dominika_iw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 cze 2009, o 08:36

Trawnik - pomocy

Post »

Witam,
mam problem z trawnikiem. Posialismy trawę ponad 1,5 m-ca temu. Wcześniej przygotowaliśmy podłoże, nawieźliśmy czarnoziem. Trawę sialiśmy bardzo uważnie siewnikiem, wcześniej wzruszając grunt, następnie walcując a przez następny miesiąc solidnie podlewając. Teraz deszcze same to robią. Posialiśmy trawę wimbledon. Trawka wzeszła po ok. 7-10 dniach, oczywiście nierówno, łatami. I tu zaczyna się problem. Wzeszła i staneła, ma może z 3 cm i koniec stoi w miejscu jak zaczarowana i na dodatek żółknie. Gdzieniegdzie pojawiają się kępki soczysto zielonej trawy, która wyraźnie jest wyższa, ale to zaledwie kilka kępek na cały ogród. Chwasty pojawiły się, ale regularnie je wyrywam. Proszę o jakieś sugestie co można z tym zrobic. Nie można jej nawet skosić, bo jest za krótka, tak może by się bardziej zagęściła. Sialiśmy naprawdę gęsto. Czy ktoś miał może podobny problem, będę wdzięczna za każdą sugestię.
pozdrawiam
zeon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Witam.

Bardzo proszę o pomoc i radę, otóż przygotowałem pięknie ziemię pod trawnik ... wszystko jak należy, i wysiałem trawę
No i pytanie, trawę wysiałem dwa tygodnie temu 3 kwietnia, dzisiaj mija dwa tygodnie i nic :( nie rośnie.
Czy wzejdzie mi ta trawa? czy może za wcześnie zasiałem? co prawda nie ma pogody ale boję się że może być katastrofa.
Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3606
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Dobrze podlałeś? A może deszcze padały?
Waleria
zeon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Ostatnio non stop padało więc jest mokro, na opakowaniu pisało że wzrost 14-21dni to chyba jeszcze poczekam.....
WaldekM
100p
100p
Posty: 121
Od: 30 gru 2010, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bezek (lubelskie)

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Witam!
Nic się nie martw, trawa wyrośnie jak zrobi się ciepło! Obecnie jest dość chłodno i kiełkuje wolniej. Sądzę że pod ziemią już wypuściła korzonki, kilka dni ciepłe i zobaczysz zielone "szpileczki" :)
Pozdrawiam - Waldek
zeon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

To mnie trochę pocieszyłeś :)
Czekam zatem :)
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Spoko, wyrośnie tylko trochę cierpliwości.
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

ja też posiałam koniec marca/kwietnia i też niezbyt wschodzi, t6ylko w miejscach gdzie jest najwięcej słońca coś siepokazało - czyli zapewne potrzebuje ciepła...
podlewam codziennie i czekam...
myślę że w tym słonecznym, ciepłym tygodniu powinna ostro ruszyć w górę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”