Ogródkowe rozmaitości cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Alionuszka pisze:Bardzo mi miło ...i dla Was...Aloha ;:180

Obrazek
Nelu, dziękuje , Aloha ;:180 uwielbiam kwiaty róż z ciemnym środeczkiem i rozbielonymi różowymi płateczkami, to dla mnie jest pierwsza klasa. ;:108
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Sangwinaria kto nie marzy o lecie... :wink: za niecałe dwa miesiące nowy rok ,a potem to już z górki
Renata miło mi ,że chcesz mieć podobne widoki... :D
Jadziu pnące potrzebują czasu...uzbroiłam się w cierpliwość i się doczekałam... :wink:
Twoje też takie będą ,byleby nie kaprysiły zanadto...
Majka dzięki ,za niedługo i u Ciebie będziemy się napawać takimi przymiotami... :uszy
Izka w okresie kwitnienia róż widoki Twoich rabat mnie zafascynowały...,takich rozrośniętych krzaków próżno u mnie szukać...i dlatego bardziej mnie nęcą pnące ,one mają światła ile trzeba i w miarę ...przewietrzania...
Clematisy ...dopiero się szykują,zauważyłaś...znasz już mój ogród na wskroś... :wink:
Małgoś mnie na razie nie korci do prac ogrodowych...zima musi przejść,potem będziemy działać z chęcią... :uszy
Eluś tak całkowicie jeszcze nie skończyłam z ogrodem...jeszcze w grudniu 2 sztuki róż dostanę ...trzeba będzie je jeszcze zadołować :roll: Musze przenieść doniczki z patyczkami różanymi do piwnicy..w ogrodzie niestety już nie mam miejsca do zadołowania
Danka przypomniało Ci się o jednej ,pewnie nie ostatniej... :wink: Czasu mamy wiele do przemyśleń...
Marta Ty jako zwolenniczka pomarańczowych bądź morelowych kolorków ,znajdziesz ukojenie w spoglądaniu na ową Morgengruss... :wink: Tylko nie zniechęć się pierwszym sezonem ,wtedy kwitnie mało i kwiaty nie w pełni ukształtowane ...Ale pochwały ... :oops: moje rozwiązania na problemy zdrowotne są bardzo proste ,zazwyczaj takie są najbardziej skuteczne... :uszy
Basia natura sobie kpi ...i z naszych oczekiwań... :lol: Flammentanz powtórzyła ilością kwiatów ,jakich się nie spodziewałam,czyżby cięciem sprowokowałam ... :wink:
Asiumam nadzieję ,że to wielkie otwarcie nie nastąpi wiosną,ale wcześniej... ;:108
Majka Aloha ma piękny kwiat,taki kolumnowy...,i bogaty w ilość płatków,mimo tego , w końcowej fazie można dojrzeć pylniki...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu , ach dobrze że jeszcze zdążyłam na otwarcie ;:136 będzie jakaś popijawa ;:63
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Alionuszka pisze:Majka Aloha ma piękny kwiat,taki kolumnowy...,i bogaty w ilość płatków,mimo tego , w końcowej fazie można dojrzeć pylniki...

Obrazek

Obrazek
Nela, :D kuś mnie, kuś tą różą, a ja miejsca nie mam. Jest tylko jedno wyjście , coś wyautować np. 5 Nostalgii. Sporo miejsca bym miała co?
Czy ona tak ciągle ma kwiaty ?
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

No nie powiem kolor kwiatów ma śliczniutki i takie stojące te kwiecie, nie spuszcza główek ze wstydem. :;230
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Tez nie lubię na klęczkach patrzyć w oczy różom .Taką jedną juz wyexmitowałam za płot chociaż miała piekne czerwone kwiaty. Alohę będe podziwiać u Basi [ona chyba ją kupiła ]i moze kto wie . Nela ja chciałabym już mieć takie wielgachne krzaczory jak Twoje . Jakoś nigdy nie myślałam o pnących az do niedawna
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Helen witaj :wit ... popijawa ...a jakże gorącą herbatką z cytryną na ogrzanie..no może z dodatkiem kieliszka nalewki z letnich zbiorów ... :wink:
Majka Nostalgia w ilości 5 to już zbytnie zagęszczenie... :wink: trzeba urozmaicić inna odmianą... ;:224
Aloha kwitnie całe lato
Majka oglądanie kwiatów z góry a nie z dołu to jeden z jej atutów...Z tym,że jako pnąca nie rośnie u mnie ,a bardziej jak angielki ...do 1,5 m
Jadziu gdy bardzo Ci się spodoba u Basi,zawsze możesz patyk ukorzenić... :D
Krzaste sa bardziej widoczne ,na wysokości nosa możesz wąchać...ale zajmują miejsce
Na pewno taką krzaczastą ,przynajmniej trzema wielkokwiatowymi można zastąpić... Ja już wybrałam ...jeżeli niskie to okrywówki...Chociaż parę sztuk wielokwiatowych jeszcze posiadam...nawet niedawno wkopałam takie.. :wink: np.Dainty Bess,choć ona do małych nie należy...no widzisz same takie wchodzą do mojego ogrodu :;230

Wspomnienia cd.
Rosarium Uetersen nie taka wielka i gęsta jak np.dwa lata temu,ale przemarzła ostatniej zimy...
uzupełnia ją clematis x durandii
Obrazek

Obrazek

Pachnąca Westerland ...dała w tym roku po oczach... :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I coś z wiszących doniczkowych ... Bacopa,sporo kwiatów przez cały sezon,już wycięłam pomimo jeszcze mnóstwa kwiatów,ale w domu nie przezimuje... :?
Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Majka ma 5 Nostalgii?No nie-my ani jednej-i dobrze bo wszystkiego nie można mieć.(poza tym ja za nią nie przepadam)
Maja rób miejsce pod Aloszkę.

Nelu już przykleilam tulipanki-na szybie. ;:167
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

No nie przypuszczałam, że różowe z fioletowym może taki udany duet stworzyć! To ja miałam zestawiać niebieskie powojniki z pomarańczowymi różami, a tu widzę, że z różowymi też im do twarzy! Czyżby zanosiło się na to, że polubię bardziej niebieskie, a może jeszcze i fioletowe powojniki? :shock: Co to forum z ludźmi robi, powtórzę częsty tu zwrot! :wink:
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Fioletowy to do każdego koloru pasuje, podobnie niebieski. Tym Westerlandem dalaś po oczach. To letnie kwitnienie a jak było z powtórką :?: Rosarium z powojnikiem śliczny zestaw. ;:138
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

O, to, to... pobudka motyli! Tak nam Nelu rób, oj tak...

Wiesz, posadziliśmy z M róże... tak jakoś mi ich było szkoda w tych dołach... Jeszcze tylko Indigo czeka, bo ziemi zabrakło. Tak więc po krótkim letargu powróciłam do prac ogrodowych... Pełną parą!
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

piękne zestawienie :) podziwiam
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Zaintrygowało mnie zdjęcie Westerlanda - on u ciebie jest taki niziutki - taki by mi się bardziej podoba - jak go przycięłaś?
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”