Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Izo :-) Masz już piękny ogród, ale wciąż szukasz nowych cudów :-)
Myślę więc, że zainteresuje Cię wątek Krysi, jeśli jeszcze go nie znasz, bo na pierwszych stronach prezentuje alfabetycznie swoje ukochane białe kwiaty :-)

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49361

Miłych wrażeń :-)
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izo zareklamowałaś tak pięknie swój ogród, że aż zapragnęłam zobaczyć go na żywo. Jestem pod wrażeniem jego naturalnego wyglądu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nadarzy się okazja na odwiedziny.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Wpisuję się do klubu miłośników jesieni. Ta pora roku zachwyca kolorami, które niby pstrokate, świetnie współgrają ze sobą. Lubię ją jeszcze za to, że w moim przekonaniu /być może to zasługa dłuższych wieczorów/ czas jak gdyby zwalnia.
Kocham drzewa, a po zrzuceniu liści można w pełni zachwycać się ich sylwetką.
Zgadzam się z Tobą co do brzydoty wczesnej wiosny. Myślę, że to taki noworodek, który nie grzeszy urodą a potem szybko zamienia się w urocze niemowlę i pięknego młodzieńca :wink:
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Prace ogrodowe w zasadzie ukończone, więc grasuję na forum szukając inspiracji. Tak trafiłam do Twojego ogrodu :D Bardzo się z tego cieszę, bo jest wspaniały-podoba mi się i strumyk, i biała rabata, i warzywnik, i koszyki, i lilie, i liliowce, i w ogóle przemyślana całość. Zapewne będę zaglądać częściej :D Jednak najbardziej zazdroszczę wysokich drzew, tego mi brakuje.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witam przedświątecznie!
Jeszcze kolory jesieni - borówka amerykańska -smaczna, zdrowa i urodziwa, szczególnie jesienią...

Obrazek

Obrazek

KLAMBER ? wiesz, Robercie, o ogrodach to można gadać bez końca..! I pisać tak samo.
Ze mną było dość typowo ? po pierwszym okresie zachwytu iglakami, odkryłam rośliny liściaste ? z ich kwiatami i jesiennymi kolorami liści. Wtedy postanowiłam,że większość sadzonych przeze mnie roślin ma być atrakcyjna przez min. dwie pory roku.
Jaki jest Twój faworyt w jesiennym przebarwianiu ?
Ja nie mogę się zdecydować. Natomiast w przyszłym roku przybędzie mi nowy kandydat ? trzmielina oskrzydlona Compacta.
EM-y planuję zastosować już od dawna i ciągle jakoś tego nie zrobiłam, ciągle są pilniejsze wydatki. Popełniam klasyczny błąd ? biorę się za rzeczy pilne , a nie ważne.
Na zdjęciu, o które pytałeś jest fotergilia większa, faktycznie liście ma podobne do buka. To krzew bardzo ciekawie kwitnący wiosną i niesamowicie kolorowy jesienią ( od buraczkowej zieleni do pomarańczowej czerwieni), polecam!
Masz u siebie prawdziwe pole do popisu..! Czasu i kasy chyba brakuje wszystkim ogrodnikom. Ileż razy marzyłam,żeby tak wpadła niespodzianie jakaś sumka,żeby wreszcie zrealizować plany...

MIRABELA ? witam po raz pierwszy w Moim Świecie, Mirko! Miło mi,że Ci się podoba. Pracy w ogród rzeczywiście wkładam sporo, a końca nie widać... Ale to przecież cała nasza przyjemność.
A pieniądze staram się oszczędzać, bo życie mnie do tego zmusza ? np. sama wykonuję większość prac ? np. teraz układam obrzeża z cegły, będę robić ścieżkę. Kamienne ozdoby kupuję na wyprzedaży, zdziwiłabyś się , jak tanio...Rośliny przeważnie kupuję w szkółkach, nie w centrach ogrodniczych, nawet w jednej mam już 10% zniżkę.

A to kiścień odm.Rainbow...

Obrazek

I jeszcze płowe kolory znad strumyka...

Obrazek

Różne oblicza miskanta chińskiego...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

RIANE ? żółta fotergilia...moja na słońcu w ogóle nie bywa żółta... A dęby, Agatko, cudne , jak zwykle. Cieszę się,że rosną szybko, problem tylko z liśćmi, których jest coraz więcej. Otulam nimi rododendrony, ale i tak jest ich za dużo. Może masz jakiś pomysł na ich zagospodarowanie..?
Moje psiaki już zadomowione, w lutym będzie rok, jak są z nami. O, dziwo ? nie poczyniły większych strat , mimo swojej masy. Biegają wokół rabat, może dlatego,że mają gdzie... rzadko się zdarza,żeby wbiegły na rabatę. Natomiast wyryły rów po prostu, biegając wzdłuż ogrodzenia ! Wiosną obowiązkowo będę tam robić utwardzoną ścieżkę.

ELWIRKA ? cieszę się,że mnie odwiedzasz, Elwiro!
Takie wielkie czyszczenie strumyka odbywa się co roku. Za każdym razem ciężej mi idzie, chyba sił mi ubywa, to jednak ciężka praca.
Naturalny wygląd nasadzeń trudno jest osiągnąć...Jeśli udało mi się to choć trochę, to jestem szczęśliwa.
Powiedz, jakie turzyce sprawdzają Ci się w cieniu? Czy masz wilgotną glebę? Chyba tak , skoro języczka czy tawułki dobrze Ci rosną. Bo u mnie to nie bardzo. Śliczny musi być Twój ogród..!
Czy bez i piwonia dobrze w cieniu się sprawują??

DAFFODIL ? Asiu, ja właśnie za tę zmienność lubię nasz klimat. Nie chciałabym żyć w kraju, gdzie panuje wieczne lato. Każda pora roku niesie co innego, inne nastroje, inne barwy...Ogród przybiera całkowicie odmienne oblicza. Jakby się miało kilka ogrodów..!
Masz rację,że jesień jest w tym wyjątkowa, u mnie np. w tym roku zupełnie inaczej wyglądają bergenie. Jesień jest taka malarska... Przez operowanie dużymi plamami koloru. A lasy jesienią, np.. Bieszczady ? są bajkowe absolutnie..!
Ja też uwielbiam narty i góry zimą, ale i w mieście śnieżna zima wszystko łagodzi i wycisza, wszystko pięknieje...

MARGO ? napisałaś Gosiu : ?każda pora roku musi kierować się swoimi prawami, żeby wszystko dobrze funkcjonowało.? Zgadzam się całkowicie. Dobrze jest akceptować rzeczy nieuniknione. I znajdować w nich dobre strony. Ot, np. dzięki temu ,że jest wcześnie ciemno, mogę przeznaczyć dużo czasu na zwiedzanie waszych ogrodów!
Gosiu, co Ty mówisz..?! Lubisz pustki na rabatach, choćby tylko wiosną?
Popatrz, jaką mam sklerozę, zapomniałam tę rozmowę... Z ciurkadełkiem damy sobie radę! Magos sama robi strumień, Mag zrobiła staw...Ja też mam w planach małe oczko, podzielimy się doświadczeniami. Rezerwuj miejsce na ciurkadełko.

[IZA] ? moje psiaki są bardzo posłuszne i wpatrzone we mnie. Niestety, trochę mniej na spacerze...Ale sobie radzimy. Są bardzo kochane i starają się nie włazić tam, gdzie im nie wolno. Ale warzywnik musiałam ogrodzić. Gdy roślinek na rabacie nie ma lub są malutkie ? wydaje im się,że droga wolna !
Wiśnia (ten wielki czarny) uwielbia włazić do strumyka,więc możesz sobie wyobrazić, jak potem wygląda taras czy podłoga w salonie.

WENDY ? myślę, Wendy,ze to dzięki rozmiarom ogrodu takie dwa dorosłe psy nie zrujnowały go. Na pewno też przyczynił się do tego fakt, że zawsze są w ogrodzie ze mną i kiedy tylko wchodzą w szkodę, dostają burę, więc się uczą. No, Wiśnia obsikał kilka krzewów, tak ,że widać zniszczenia (np. jałowiec Hibernica). Teraz stworzyłam tam nową rabatę, więc chyba zrozumie,że to nie miejsce na załatwianie takich spraw...
Edukacja zorganizowana skończona. Chyba pisałam o tym,że na pierwszych zajęciach Wiśnia piszczał i szczekał całą godzinę..? Tak był zestresowany. Było ciężko, ale powoli robił postępy. Natomiast Emi była pierwszą uczennicą. Przez to zagłodzenie jest tak zmotywowana przez jedzenie,że dla smakołyka wykona każde ćwiczenie, czasem nawet zanim wydam polecenie...

A to moje przygarnięte ?maleństwa?...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

SIBERIA ? niestety, jestem perfekcjonistką, Siberio, więc wiem,że droga do idealnego ogrodu jest dla mnie jeszcze daleka. Szukam więc, szukam nieustannie... Dziękuję Ci za zaproszenie do ogrodu Krysi, nie znałam go dotąd. Nasze forum jest tak obszerne,że wiele świetnych wątków umyka. Zajrzałam tam tylko na chwilę (te białe kwiaty..!) i wiem,że muszę go zwiedzić dokładnie. Na pewno warto!

SOCZEWKA ? Moniko, cieszę się,że Ci się podobało! Mam tylko nadzieję,że na żywo Cię nie rozczaruje...Wiesz, na zdjęciach wszystko wygląda ładniej, starannie je wybieram. Zapraszam Cię serdecznie w odwiedziny , planuję latem zrobić jakieś spotkanie, a jeśli będziesz w Warszawie wcześniej, zawsze będziesz mile widziana u mnie!

DANIO ? mam takie same odczucia, Dorotko! Ciepłe barwy, wirujące liście, nostalgiczny nastrój ? wszystko to skłania do refleksji nad przemijaniem, człowiek uświadamia sobie ,że czas na odpoczynek jest niezbędny, że wszystko ma swój czas, że każdy etap ma swoje uroki.

EWAMAJ 66 ? cieszę się, Ewo, że właśnie to zwolnione tempo jesiennego czasu pozwoliło Ci mnie odwiedzić. Dziękuję Ci za tyle miłych słów i za uznanie. Szczególnie za dostrzeżenie tej przemyślanej całości, bo na tym mi bardzo zależy.
Drzewa w ogrodzie to skarb, mnie się poszczęściło,że na kupionej działce było dużo dorosłych drzew, to od razu stworzyło ramy ogrodu i dodało mu dojrzałości.
Liczę na Twoje odwiedziny !


Na zakończenie jeszcze ?zaprzyjaźnione? zdjęcia z pokazywanego niedawno Central Parku w Nowym Jorku, tym razem jesienne widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to koniec jesieni w Moim Świecie!
Teraz pora na coś nowego ? podsumowania i plany...
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Jestem raczej totalnie zakocona, ale dobrze wychowane psy lubię i doceniam :D Mój ogród powstaje raczej w biegu, dlatego podziwiam planowanie. Do perfekcjonizmu mi daleko. Dlatego będę Cię często odwiedzać :D Może się zarażę?
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

O zaletach miskantów to mnie przekonywać nie trzeba! Uwielbiam! Ale chyba najbardziej lubię je w tej fazie młodych kwiatostanów...Puch już mnie tak nie cieszy...Iza, a Ty o trawiastej rabacie nie myślisz? Takie różne w pokroju i wysokości miskanty, gdzieniegdzie rozplenica...Szum liści, falowanie wiech...Co Ty na to?
A jak Ci zimuje ten kiścień Rainbow?
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić, że mogłabym być rozczarowana Twoim ogrodem. Bardzo lubię takie naturalne i romantyczne klimaty. Po drugie na działce masz dorosłe drzewa, których bardzo brakuje u mnie, A pewnie wiesz, że jak się czegoś u siebie nie ma, to tym bardziej się docenia u kogoś. Więc spodziewaj się nieudawanych ochów i achów
Jeśli chodzi o plany na następny rok to na pewno bym chciała pojechać do Powsina i Rogowa
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izo ja też zapytam o kiścień Rainbow. Kupiłam go w tym roku i zastanawiam się jak przezimuje? Izo, często czytam u Ciebie, że dążysz do harmonii w ogrodzie. Chyba już to kiedyś pisałam, ale powtórzę. Naprawdę uważam, że Twój ogród jest pięknie skomponowany i harmonijny. Rośliny łączą się i przenikają wzajemnie, wszystko stanowi idealną całość. Wiem, że sami widzimy niedociągnięcia w naszych ogrodach, ale u Ciebie naprawdę trudno znaleźć jakiekolwiek.
Fajne te Twoje psiaki. I na pewno są Ci wdzięczne za to co dla nich zrobiłaś.
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izuniu - cudownych, białych, ciepłych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku ! :wit
Awatar użytkownika
klamber
100p
100p
Posty: 124
Od: 29 sie 2011, o 06:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie-Otwock

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Iza. Wróciłem o 6 rano, godzinkę pospałem i od razu piszę, żeby się pochwalić łupami. Drogę miałem tak beznadziejną że jeszcze takiej nie trafiłem. Wyjechałem z Ostrzeszowa o 20 i całą noc się mordowałem, był mróz do 8 stopni a od Piotrkowa była taka mgła że nie dało się jechać, miejscami jechałem 20/h i od Nadarzyna śnieg. Zawsze jeżdżę przez B. rawską i Grójec ale przez mgłę i remonty nie znalazłem skrętu i wróciłem przez Wawę. Łupów przywiozłem cały samochód ledwo się zabrałem, pewnie coś ominę ale spróbuję wyliczyć Miskant olbrzymi, wydmurzyca, bambus n/n i spartyna grzebieniasta to trawy i krzaczory, platan, tulipanowiec, oczar pośredni, różowiec, pigwa, klon ginnala, cypryśnik błotny miłorząb, leszczynowiec, kielichowiec wonny. Tyle pamiętam, niektóre się powtarzają, wziąłem jeszcze trochę dla Edyty1 i Gosi2501. Pomimo fatalnej drogi jestem zadowolony. Wymianę zrobiłem ze swoim forumkowym kolegą Witeksem, wybierałem się do niego pół roku, latem nie mogłem gdyż część miał w gruncie i trzeba było czekać do jesieni. Pierwszym razem byłem w październiku ale zepsuł mi się samochód i bałem się jechać do niego. Żałuję że dotarłem do niego o 16 jak zrobiło się już ciemno ale i tak kilka fotek ciachnąłem. Jego szkółka sporaśna mam nadzieję że i moja się rozrośnie.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witam jeszcze przedświątecznie!

Obrazek

EWAMAJ66 ? no, tak, Ewo ? ludzie dzielą się na wielbicieli kotów i wielbicieli psów...Niezmiennie mnie zadziwiają pozostali, nie darzący sympatią zwierząt.
Mieć wizję ogrodu i planować działania w nim na pewno warto. Ale perfekcjonizm nie jest dobry ? wykańcza i odbiera sporo przyjemności, więc obyś się nim nie zaraziła!

ARTAM ? ja też wolę młode kwiatostany miskantów, Marto. Są takie jedwabiste.
O rabacie trawiastej myślałam, owszem. Na zdjęciach wyglądają pięknie. Ale wydaje mi się,że one przez pierwszą połowę sezonu nie są atrakcyjne, czy się mylę? A nie zniosłabym tego. Mam jakieś takie przekonanie,że rabaty sezonowe czy jednogatunkowe są lepsze w wielkim ogrodzie, gdzie możesz odwiedzać dany zakątek w pewnym okresie, gdy jest najbardziej atrakcyjny, a potem cieszyć się inną częścią ogrodu.
Dlatego zaczęłam umieszczać trawy wśród innych roślin na mieszanych rabatach. Ale może warto to jeszcze przemysleć...
A szum liści zapewniają moje brzozy. Nad falowaniem muszę popracować...
Kiścienie mam dwa. Jeden już ze 4 lata. Zimują bez problemu, ale owijam je cienką włókniną.

SOCZEWKA ? jeszcze raz zapraszam serdecznie, Moniko! Ja też bym chciała zwiedzić arboretum w Rogowie, może zorganizujemy jakąś wspólna wyprawę? Pewnie znajdą się i inni chętni. A Powsin ? po prostu tam zróbmy kolejne spotkanie grupy mazowieckiej!

DAFFODIL ? Twoje słowa to balsam na moje zakochane w ogrodzie serce, Asiu !
Kiścień nie sprawia mi problemów. Co prawda, owijam go lekko włókniną. Podobno wytrzymuje do ?25 stopni mrozu, ewentualnie zalecają go okrywać stroiszem.. Nie lubi mroźnych wiatrów. Czytałam,że zmarzniety, po przycięciu odrośnie. Mój wytrzymał nawet bardzo ostrą zimę bez żadnych zniszczeń, ale owinięty. Może następnym razem spróbuję go nie owijać, tak , jak zrobiłam z rh i magnolią.
Psiaki są kochane, chociaż jest z nimi trochę kłopotów. Ale liczyłam się z tym, biorąc starsze i niezbyt zdrowe psy. Niedługo minie rok, jak są z nami. Mam nadzieję,że zostało to zapisane w Wielkiej Księdze!

[IZA] ? dziękuję za życzenia, Izo!

KLAMBER ? droga była ciężka, Robercie, ale jakie zdobycze..!
Bardzo ciekawe okazy, niektórych w ogóle nie znam ? co to takiego, ten różowiec??
Czy masz już pomysły , jak to wszystko wkomponować w ogród? Czy to wszystko na rozmnażanie do szkółki?
I gdzie tę masę roślin przechowasz przez zimę?



Mili moi Goście! Przyjaciele i znajomi! Wszyscy odwiedzający Mój Świat !

Życzę Wam, aby magia tego Świątecznego Czasu napełniła Wasze serca ciepłem i nadzieją ! Wszystkiego dobrego!



Obrazek
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
klamber
100p
100p
Posty: 124
Od: 29 sie 2011, o 06:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie-Otwock

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj, dzięki za życzenią, również życzę Ci tego samego.
To krótki opis różowca, jest to bliski kuzyn złotlinu dorasta najwyżej do 1,5 metra wysokości. Białe kwiaty (do 5 cm średnicy) rozwija w maju, potem - tak jak złotlin - powtarza kwitnienie latem. W odróżnieniu od złotlinu różowiec biały nie tworzy rozłogów, jest doskonały na małe żywopłoty. Jesienią liście przebarwiają się na bardzo jasny słomkowy kolor. Dekoracyjne owoce - twarde pestki okryte lśniącą łuską - są trujące! Kupiłem ze względu na kolor jesiennych liści są prawie białe. To co było z gruntu już posadziłem reszta będzie w doniczkach. Mam ze 30 doniczek do wysadzenia i 10 miskantów, jak mi to nie odbije to się chyba pochlastam. Nigdy nie miałem problemu. Cieszę się z klonu Ginnala(1,5m), już raz kupiłem i okazało się że mnie oszukano i dostałem Tatarskiego. Pewnie podpadnę u Ciebie ale futrzaków nie lubię, za to kocham ptaki. Widziałem że posiadasz trochę miskantów czy wiesz co masz czy to n/n. Jutro tęż będę sadził, u mnie jeszcze sezon w pełni. Zima to u mnie sezon drzewny wczoraj przywieźli mi 3 wywrotki gałęzi.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”