Jak ze starego trawnika zrobić ładny dywanik?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jak ze starego trawnika zrobić ładny dywanik?

Post »

Obrazek Obrazek
Moja trawka po pierwszym koszeniu(kosiareczka na kółeczkach)Też nie jest idealna, ale i tak się cieszę,że moja ciężka praca, zrobiła się zielona :D
Pozdrawiam Ewa
czeski1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2015, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowy trawnik "na starym"

Post »

Szanowni Państwo !

Miło wszystkich witam, debiutując - proszę o ciepłe przyjęcie;

Przeglądając forum nie znalazłem tożsamego problemu jak niżej;

Na działce, którą mam od zeszłego roku, mniej więcej regularnie koszę trawę; Było strasznie, stan obecny jest niebem w porównaniu
do tego co zastałem przed ogrodzeniem; Naprawdę na chwasty działą regularne koszenie !

Podczas budowy stan trawnka (ze zdjęć) jest ok, docelowo jedak chciałbym mieć wszystko idealnie równe i oczywiście ładne
- tak by móc przygotować trawnik pod automatyczną kosiarkę;

Dolna część trawnika (teren lekko opada - zdjęcie 2.) będzie wymagała dość sporego nadsypania - by teren ostatecznie
zachowywał jedną płaszczyznę (z trawnikiem z zdjęcie 1.); Mam trochę ziemi z wykopu - jakość nie nagrosza, mogą posiłkować
się humusem;

Pytanie brzmi:

- czy w celu wytównania poziomów trawnika do jednej płąszczyny na ten "dolny| nawieźć ziemię (?) wyrównać, ubić czy też zanim zacznę nawozić - wpierw przekopać /?/ tę część trawnika, spulchnić a może w ogóle zdjąć trawnik ?

Boję się, iż samo nawiezienie ziemi spowoduje, iż istniejący trawnik będzie gnić, nie będzie to przepuszczać wody i wyjdzie fatalnie;


Będę wdzięczny za każdą uwagę i radę;

serdecznie pozdrawiam
MZ

zdjęcia:

http://images66.fotosik.pl/854/f8add58ddde8828f.jpg

http://images66.fotosik.pl/854/d3b540a0e5f96094.jpg
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowy trawnik "na starym"

Post »

Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy trawnik "na starym"

Post »

Często praktykowane w Anglii jest kładzenie nowego trawnika na starym. Tzw 'top soil' na stary trawnik, a na to trawa z rolki. Żadnych problemów z tym później nie ma. Stara trawa się rozłoży. Przecież od czego są mikro i makroorganizmy glebowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”