Mikroogródek - Ankha cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Renatko ja się jeszcze dołączę do odpowiedzi Ani , areał rzeczywiście ma niewielki ;:108 ;:108 ale ile ma tam rarytasków ;:224 ;:224 ..................... jest wcieleniem hasła chciec to znaczy móc ;:108
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Aniu ale ta Twoja teściowa pazerna 10 arów a Ty tylko 0,016 ara na warzywniak toż to niedopuszczalne :lol: ale ja nie dużo więcej z działki wygospodarowałam po warzywniak i ma by tam jeszcze namiocik albo szklarenka :lol:
Zakupy nasionkowe pokaźnie ja na razie delikatnie .
Tego siarczystego mrozu współczuję u mnie max było wczoraj -17/ na ranem / . Dzisiejszej nocy nasypało troszkę śniegu ...szkoda że tak późno ale każda kołderka się przyda a potem wiadomo dodatkowa woda . U nas zdecydowanie cieplej ale i tak martwią mnie te roślinki które pod koniec stycznia już tak pięknie "powyłaziły ".
W domku 14 no to chłodno ciężko by było posiedzieć przy kompie ...u mnie kominek sprawdza się rewelacyjnie i nie zstąpię go niczym ...nie ważne że trzeba drewno rąbać ...troszkę ćwiczeń się przyda a ja to lubię .
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3793
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Piękna kolekcja! Sama nie wiem, co najładniejsze.... :wink: Drogie te warzywa? Też bym sobie takie kolorowe paczuszki rozłożyła na podłodze... :wink:
Ale tam i jakieś kwiaty w pierwszym rzędzie się zaplątały...
I to wszystko na 16 metrach kwadratowych chcesz upchnąć? Czyli niespecjalnie nastawiasz się na wykiełkowanie i wzrost? I plon? :;230
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Martuś zawsze możesz poprosić aby Ania przesłała Ci opakowania po nasionkach to sobie na podłodze porozkładasz ...ja pamiętam jak dwa lata temu kupiłam sobie z wyprzedaży cebulki kwiatowe i tez tak sobie rozłożyłam na podłodze a potem stanęłam nad tym i sobie pomyślałam " i co ty teraz z tym zrobisz kobieto ogródeczek zapchany po brzegi " :;230
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Ewciu ;:196 Teściowa ok, póki mi w grządki nie lezie. Niewielki warzywniak wynikiem mocno zagospodarowanej działki - dwa garaże, dom, chlewik, kurnik, altana, i foliak ... i sporo owocowych, poza tym do podziału areału trzy gospodynie (w tym moja skromna osoba) Jak widzisz, kwestia wyższej konieczności :lol:

Marta, prześmiewco ;:196 Kwiatki mi zostały niewykorzystane, robię to sukcesywnie acz powoli...
Tak samo z nasionami warzyw - po trochu, po trochu i zużywam kolejne opakowanie. No może jedynie selera nie jestem w stanie zużyć, ale warzywny ignorant, który nie miał w ręku torebeczki z nasionam selera tego nie zrozumie :;230 :;230 ;:224
Same nasionka w opakowaniach nie takie drogie, ale jeśli Ci nie potrzebna zawartość, to będę specjalnie dla ciebie zbierać opakowania, zgodnie z sugestią Ewci ;:108
A jeszcze informacja, że ja każdym nasionkiem się bardzo pieczołowicie zajmuję, nastawiając się jednak na plon... Ostatnio jedynie kalarepka mi nie wychodziła... a raczej wychodziła, ale przede mną... b brzuszkach tłustych, zielonych potworów :twisted:
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Bazylia podwójna :-) A ile fasolek? :roll:
Ja tam mam mocne postanowienie niewyrzucania pustych torebek, żeby wiedzieć, która firma lub jaka odmiana dała u mnie plamę. Nie będę wspierać tych, co się nie troszczą o moje plony :-)

Dziś kupiłam tylko kminek, dwuletni. Siałaś?
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Siberko ;:196 Dwie paczki bazylii, bo z paczki sprzed czterech lat ( ta zaczęta ) zostało mi dosłownie 6 nasionek. A ta mi b. ładnie rośnie. Nie wiem do czego mogłabym użyć kminek... raczej nie do jedzenia - mam kminkowa fobię, tak jak nie trawię szwedzkich czarnych cukierków lukrecjowych i anyżu.
Ot taki mały wyjątek.
Fasolek mam trzy odmiany, i sporo zieleniny...
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
biedronka27
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 gru 2011, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Witam sąsiadkę,ładny ten twój ogródek.
Ja też lubię wysiewać dużo nasion,dzięki temu co roku ogród wygląda inaczej.
Zeszłoroczny hit burak liściowy, piękny i smaczny. :)
pozdrawiam Dorota.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Ja szukam u Ciebie tego, co napisałam i teraz mi się przypomniało, ze nie wpisałam się, bo internet się zbiesił!
Nasion nakupiłaś! Ale fajnie! Ja też już chciałam, ale chyba później zacznę, bo przemysleć jeszcze muszę.

Ja marchwi u siebie siać nie mogę, bo małe i byle jakie są. A ja co roku sieją, bo mam nadzieję, ze tym razem będzie fajnie!
Groszku nie siałam nigdy, bo trzeba go popalikować, czy cóś, a mi sie nie chce.
No to wychodzi, ze pracuś jesteś, bo ja chętnie coś bezobsługowego, np buraki :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Witaj Dorotko-sąsiadko ;:138
U mnie ten hit będzie pierwszy rok, mam nadzieję, że się uda bardziej niż szpinak :oops: :;230

Miłka ;:196 , akurat z groszkiem to poleciałaś... ja "rozpinałam" groszek na rozkrzewionych, suchych badylach z drzew owocowych, same się pięły, tylko w pierwszym roku uprawy robiłam im bambusowy wigwam, ale się na niego wypięły :wink: Za ślisko miały ;:108
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
biedronka27
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 gru 2011, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Ja burak liściowy,szpinak ,groszek sieję w połowie kwietnia przykrywam podwójną fizeliną.
Mimo śniegu i mrozu warzywa były piękne i zdrowe.
Tak radzą w literaturze ogrodniczej.
Sałatę w trzech kolorach też wypróbowałam,rewelacja.Mogę jeszcze polecić sałatę liściową
też siałam wcześnie :)
Awatar użytkownika
Alina-277
200p
200p
Posty: 454
Od: 3 sty 2011, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola /Podkarpacie..

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Zaciekawiłam się twoim wątkiem ale przejrzą sobie wątek poprzedni bo już dawno tu nie byłam...początek wątku wspaniały...
Pozdrawiam... Alina .
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha cz. 3

Post »

Witaj Dorotko - ja też wczesne zasiewy (czasem koniec marca) przykrywałam podwójną włókninką, mimo to szpinak szedł w pędy kwiatowe, nie wiem co mu nie pasowało :roll: Za to świetnie pod nią rosły rzodkiewki, sałata i zwykłe buraki ;:108
Z liściowej sałaty miałam Simpson, była spora i krucha, i mieszanki liściowych sałat bodajże Vilmorinu, ale te się nie popisały - może taka ze mnie ogrodniczka :lol:

Alinko dziękuję, miło, że jeszcze ktoś tu zagląda :wink:

Bo ja przyznam szczerze, choć na forum bywam codziennie, to jednak szybko znów i pobieżnie tylko przeglądam wasze wątki... Trochę poluję (na pomidorowe cudaczki :heja ) ale głównie pracuję. Wyrabiam sobie nadgodziny przed niepewną przyszłością :roll: Najwyżej będę miała więcej czasu na forum i ogródek, nie ma tego złego :;230

Ale dziś dostałam od dobrej duszyczki coś niesamowitego...
Prawdziwa fasola z orzełkiem, tak zwana fasola niepodległościowa. Z prikazem, żeby rozmnażać i rozdawać, co też czynić zamierzam.
A oto wyżej wymienionej fotki, nieco ciemne, ale niedawno robione... a ciemno już było :roll: i światło kiepskie. Widać tyle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jak próby rozmnażania będą wyglądały, informacja w odpowiednim czasie się ukaże :uszy
Na razie zmykam, bo za tydzień mam hospitację na najwyższym szczeblu :wink: :wit
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”