Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Cześć Agata :wit
Mnie też święta znużyły; wolę jednak normalne funkcjonowanie, bez koczowania przy stole... Próbuję wrócić do formy ruszaniem się w ogródku i bieganiem na bieżni... Wysiłek fizyczny zawsze resetował mi szare komórki...
Wiosenne zdjęcia piękne, niektóre obiekty podobne do moich :)
Dziś odbieram przesyłkę, a potem będę w ogrodniku - dam znać co w końcu z tą Rebeccą ustalili.
Miłego!
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Jolu, niebieskie bratki mają takie jakby poszarpane lekko płatki, ale to drobiazg. Stały cały czas na dworze, tyle, że między murkami ganku, to może uchroniło je przed najzimniejszymi podmuchami.
Aguniu, ja ostatnio też ćwiczę, ale raczej w domu w ciągu dnia; kiedy wychodzę po południu to do ogrodu, bo z Franiem nic nie mogę zrobić - dzielnie mi towarzyszy na rabatkach nie patrząc po czym chodzi :roll: .
Mam obawy co do tej Rebekki, chyba, że Twój ogrodnik bardzo się postara o dostawę dla swojej ulubionej stałej klientki :wink: .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Agatko, z podziwem czytam jak sie przykladasz do sadzenia powojnikow ;:180 u mnie dołek, trochę lepszej ziemii i koniec ;:131 kompost mam tylko w granulkach, może trochę im podsypię.. :uszy
Hagley Hybrid będę sadzić dzisiaj, swój posadzilaś w półcieniu?
Miłego dnia :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Dobrze, że jeszcze nie posadziłam powojników, z pewnością, nie dałabym drenażu..... :evil:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

:D Ja nie dałam drenażu ale jakoś rosną.
Agatko czy ta jabłoń Royalty to rajska jabłonka, bo jam mam rajską, taką czerwoną właśnie i tak podobnie się nazywała, muszę przeszukać karteczki :? Mam też drugą rajską, taka jakby płaczącą i ma żółte jabłuszka, oczywiście nazwy nie pamiętam :(
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Agata, ja też podziwiam za tak metodyczne podejście do sadzenia powojników... Nic dziwnego, że tak ładnie Ci rosną i obficie kwitną...
Czy już wiesz, Wielki Bracie, że odebrałam awizo? ;) Rękawiczki bomba, wypróbuję je niedługo!
O Rebecce w ogrodniku nadal nic nie wiedzą, ale jestem z nimi w kontakcie telefonicznym. Wytrzymasz jeszcze trochę? :)
Awatar użytkownika
Kasik_38
500p
500p
Posty: 644
Od: 4 paź 2011, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Witaj Francesca :wit . Dzisiaj byłam w Twoim ogrodzie, co prawda nie zwiedziłam go do końca, ale jest cudny. Wpisuję się, cobyś mi nie uciekła :tan . Boćki są super, ja tam nie miałabym nic przeciwko, żeby jeszcze jeden do nas zawitał ;:215
Pozdrawiam, Kasia {Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie[...]Co ma przeminąć, to przeminie. A co ma zranić do krwi zrani [...]}
Kawałek zielonego marzenia
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Przepiękne masz bratki. Wszyscy je chyba kochamy. A kolory mają tak piękne, że zawsze trudno się zdecydować :wink:
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Cześć, dziewczyny :wit
Kasiu, przepraszam, że nie odpowiedziałam wcześniej o HH :oops: ;:14 - tak, posadziłam go na rabacie przy wschodniej ścianie domu; niedawno oglądałam sobie ten klemek na zdjęciach Jurka na przykład tu. Ładny, co? ;:138 Oby to tylko była ta odmiana :lol:.
Justynko, Iwonko, ja daję drenaż, bo jak porządnie popada to mam czasami za mokro :roll: .
Iwonko, tak, Royalty to odmiana rajskiej jabłoni, jest ich całkiem sporo; moja rośnie niemała i ma maleńkie jabłuszka, jadalne tylko dla ptaków. Żółtoowocowe też są śliczne ;:108 .
Aguniu, ładne to moje klemki mają szanse być dopiero w tym roku, przy tym drze Ruppelu zobaczyłam, ile mogą mieć korzeni :shock: . Ale dwa mnie denerwują - dostałam je od Mamy i są chyba stare po prostu, na pewno są wieloletnie a maja po dwa-trzy pędy; jeśli w tym roku, po posadzeniu w porządnym miejscu i podlewaniu Magiczna Siłą nie zaczną lepiej wyglądać, to je bez żalu wymienię na młodsze modele. :twisted: Rok temu przygarniałam zachłannie takie biedy, teraz już nie :lol:
Cieszę się, że rękawiczki Ci się podobają; mnie pasuje, że guma na nich zachodzi aż na dłoń i drobinki ziemi mi się nie wsypują w palce, dzięki czemu paznokcie się tak potwornie nie brudzą :lol: .
Kasiu, witaj i zapraszam jak najczęściej :wit . Czytałam o Twoich rozterkach związanych z własnym wątkiem, popieram zdanie dziewczyn - zakładaj, będziemy radzić i identyfikować ;:108 .
Izo, to prawda, bratki mają piękne kolory i są takie różnorodne. Mi się jeszcze bordowe spodobały, ale zobaczyłam je w sklepie jak już te fioletowe kupiłam :wink: . W czerwień pewnie pójdę z pelargoniami jak co roku :lol:

Wczoraj właściwie do nocy pracowałam w swoim mikrowarzywniku. Postawiłam minitunelik z Lidla, a w nim posadziłam sałatę (wyrosła już niebotycznie, śmiałam się, że jeszcze chwila i z doniczki będzie można brać na kanapki :lol: ), posiałam koperek i rzodkiewkę. A dziś siąpi; cóż, ciepło i woda są niezbędne,żeby trochę wiosnę przyspieszyć :wink: .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Ja przedwczoraj przycinałam swoje powojniki sadzone w zeszłym roku. Wygladają mizernie. Muszę je czymś zasilić. Co posadzić im w niżkach? podobno powinny mieć zasłonięte dolne gałązki.
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4199
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

A mój warzywniaczek jeszcze nie ruszony ;:14
Muszę sie brać , ale aura nie sprzyja .
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Francesca, u Jurka powojniki jak marzenie ;:170
Oby nasze tez takie piękne były.... ;:173
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Jolu, ja swoje powojniki mam zamiar zasilać Magiczną Siłą Substrala, dużo osób tak robi i sobie chwali efekty. W nogach możesz posiać jakieś niewysokie jednoroczne (gdzieś w dziale powojników było o takich roślinkach niedawno ale nie mogę znaleźć) albo na przykład posadzić płożącą trzmielinę czy barwinek.

Agnieszko, u mnie też dziś stanowczo gorzej z pogodą :roll: No i pewnie znowu po deszczach zrobi się bardziej grząsko ;:223 .

Kasiu, jeśli chcesz zapaść na chorobę azaliową czy różanecznikową to przejrzyj cały wątek Jurka ;:oj . A powojniki ma cudne, to prawda ;:170 .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”