Ogród warzywny na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

A to mój warzywniak na balkonie.
Co w nim rośnie ? Sałata, szczypior , koper , ogórki , papryka , 3 rodzaje rzodkiewki , fasolka szparagowa karłowa( 5 krzaków) ,natka pietruszki , za pudłami chowa się cukinia w wiaderku by castorama, a nad warzywniakiem na parapetach są poziomki i truskawki . W czerwonych donicach kilka odmian pomidorów , ktróre tworzą gąszcz pomidorowy.( koralik , ola polka , cytrynek groniasty).
W innej donicy( nie widocznej na zdjęciach ) , mam jeszcze Henryka F1 i bawole serce w ramach eksperymentu. Jestem ciekawa czy takie gruntowo-szklarniowe odmiany pomidorów dadzą radę w balkonowych warunkach.
Wszystkie te pojemniki są bez odpływu , zeby nie zalewać sąsiadów , ale jak widać warzywa od kwietnia dają sobie radę.
Wszystko sadziłam w kwietniu i stwierdzam , ze za wcześnie . Przymrozek popieścil , pomidory , ogórki i paprykę i na dłuższy czas większość stanęła w miejscu . Nadal nie wiem czy z tego najmniejszego ogórka coś będzie, dlatego dosiałam dzisiaj jeszcze
Aga
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Na moim balkonie, rośnie pomidorek koktajlowy karłowy z 3 słonecznikami i 2 groszkami, i jeszcze truskawki (pnące? zwisające?)
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Ewa a co to za odmiana tego pomidorka , on taki niziutki będzie ?.
Co do truskawek to nie ma pnących (chwyt marketingowy).
Aga
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Jest taki niziutki ;:173 Kupiłam na targu, karłowy koktajlowy, (chodziło mi o balkon). Nie znam odmiany, ale spróbuję się dowiedzieć-podobno to
Vilma ;:218
Pozdrawiam Ewa
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Dlaczego Wy macie takie duże te warzywa i do tego owocujące , nie za wcześnie ? . Jak Wy to robicie?.
Aga
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2974
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Ta cukinia to TONDO DI PIACENZA

czy TONDO DI NIZZA
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Belinek
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 cze 2011, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: war-mazur. Rolnik inżynier bud.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Witam,
Mam kilkanaście hektarów ziemi, tunel foliowy, ale takich upraw balkonowych się nie spodziewałem.
Od dwóch lat próbuje uprawiać pomidory pod folią, były różne, lepsze i gorsze ale w tym roku tragedia.
Widocznie nie mam ręki do uprawy. Podziwiam "balkonowe sukcesy" i chętnie bym udostępnił komuś tunel, pole, dlatego by się cieszył z uprawy własnego pomidora czy ogórka w lepszych warunkach.
Pozdrawiam
Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Zadziwiające jest to , jak osądzamy bliskich nie zdając sobie sprawy z podłości naszego lekceważenia dopóki ich nam nie zabraknie, Carlos Ruiz Zafón
moniasweden
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 mar 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na balkonie też można ;-)

Post »

Właśnie się zastanawiam nad ziołami ale w ubiegłym roku mięte mi mszyce pożarły :shock:

Miałam też koperek bujny zawsze pod ręką
a w tym roku posiałam siedmiolatkę na szczypiorek :wink:

Obrazek

Wdomu z powodzeniem bazylia jak na razie

A tu miłość mojego dziecka dojrzewające poziomki i drugiego truskawki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pomidorowka
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Witam

To i ja się pochwalę


Mimo że na działce w ROD mam swój warzywniak, co roku na moim balkonie hoduję kilka krzaków pomidorów, żeby jakby co mieć zawsze pod ręką :) W tym roku oprócz koktajlowych gości BETALUX.
Nie sądziłam że urośnie do takich rozmiarów (na działce są o wiele mniejsze :) ) i widzę że pod koniec sezonu zajmie mi chyba pół balkonu :)



A wygląda to tak:




Obrazek


Oprócz pomidorów mam jeszcze sałatę, rzodkiewkę, rozmaryn, szałwię, rukolę i 3 odmiany bazylii (standardowa, fioletowa i cytrynowa)
Awatar użytkownika
Belinek
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 cze 2011, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: war-mazur. Rolnik inżynier bud.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

pomidorowka, niezły bajzel musisz mieć w domu, tyle warzyw? Ja w ogródku man sporo miejsca a też nie jest zbyt swobodnie luźno w tunelu. Zawsze to jest uprawa która potrzebuje pielęgnacji choćby tylko przez same podlewanie. Pozdrawiam
Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Zadziwiające jest to , jak osądzamy bliskich nie zdając sobie sprawy z podłości naszego lekceważenia dopóki ich nam nie zabraknie, Carlos Ruiz Zafón
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Czy może to urosnąć na balkonie :?:
Obrazek
Czosnek Niedzwiedzi :wink:
i no słonecznik
Obrazek
Obrazek
przegorzan
Obrazek
cukinia
Obrazek
zapylona papryka
Obrazek
pomidory
Obrazek
fiołek rogaty
Obrazek
słoneczniki
Obrazek
Co mam zrobić jeżeli mszyce schowały się pod liściem mieczyka bo w tamtym roku atakowały kwiaty :evil:
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Z balkonu do mieszkania przeniosłam dwie donice. Właśnie dzisiaj zamierzałam zlikwidować "uprawę",ale Cytrynek Groniasty zaczął wypuszczać nowe pędy z kwiatami.Myślicie,ze warto dalej się bawić?
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Obrazek
W tamtym roku zastanawiałem się czy dobre sąsiedztwo warzyw ma znaczenie . Po jakimś czasie dowiedziałem się że to ma znaczenie ,np cebula i sałata to dobre sąsiedztwo a fasola hamuje wzrost cebuli .Chociaż ta cebula wielka wcale nie była duża ale sałata tak :D .
Obrazek
A na tym zdjęciu posadziłem 6 pomidorów malinowych retro ,dużo było zbiorów, ale jeden pomidor od drugiego zabierał składniki odżywcze i przez to liście opadały.
W tym roku tak nie zrobię będą inne plany i czekam z nie cierpliwością na Wiosne :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”