Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

ODPOWIEDZ
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Rozanko ja zawsze bardzo lubiłam lilie (mam nawet wytatuowaną) ale dzięki tobie teraz zakochałam się w liliach ;:196 Na razie mam tylko kilka sztuk ale lada moment się to zmieni i to wszystko dzięki Tobie ;:180
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Hejka, w końcu dotarłam do domu. :D
A tu tyle wiadomości i kwitnące łany kwiatów.

Anuś, dziękuję. Pogoda była jak marzenie, ale tam gdzie byłam zawsze jest. ;:333 Wrzucę parę ciekawych fotek z wyprawy, bo rośliny też są tam piękne.

Dorotko, ja też uwielbiam te ilości. :D A różnorodność pozwala wyselekcjonować te najładniejsze i najtrwalsze.

Ewuś, zawsze tu jestem. :D Z liliami jeszcze chwilkę, ciągle rozkwitają następne i wiele muszę oznaczyć i zidentyfikować. I oczywiście muszą trochę podrosnąć. Wybyczyłam się za wszystkie 4 lata nie bycia na urlopie.

Galadrielo, Black Spider jest świetna i długo trzyma kwiaty. Nawet dłużej od Nettys Pride. I miała dużo kwiatów jak na 2 letnią cebulę rosnącą w piachu. Godna polecenia odmiana. Mam nadzieję, że się szybko rozmnoży.
Teraz mam na tej rabacie bordowe mieczyki i cytrynową ...ło matko, zapomniałam jak się to wysokie, żółte nazywa. :;230
To zestawienie kolorystyczne też jest rewelacyjne, bardzo przykuwające uwagę. :D

Maddy, tak mi przykro. Ludzie bywają uczuleni na różne niesamowite rzeczy, ale na lilie? To jest straszne.
Dziękuję za miłe słowa. ;:180

Małgosiu, wielkie dzięki. ;:196

Agnesik, dziękuję. Moja była biała, ale jak dostała słońca zrobiła się różowa, jak Brasilia. Te nowe odmiany słabo trzymają cechy i się zmieniają. Z najpóźniej kwitnących to mam Speciosum Album, jeszcze w małych pąkach, zakwitnie we wrześniu. Teraz zaczynają kwitnąć Miss Lily i Urandi.

Beatris, dziękuję. ;:180 Na FO jesteśmy zawsze na "TY", tak jest łatwiej i przyjemniej. :wink: Przypomnij mi się proszę za 3 tygodnie.

Riane, witaj. :wit Dziękuję za nazwę tego kwiatka i za miłe słowa. Wierzbówka to bardzo fajny i ekspansywny kwiatek, a takie lubię. Rozsiewa się w tych częściach ogrodu, gdzie rzadko pielę i lubię jak coś niespodziewanie kwitnie łanami kwiecia. No i jest bezproblemowy, nawet nie trzeba podlewać. :D

Kasiu, już jestem. Czy ja się Ciebie doczekam? :wink: Bez netu to jest dopiero wypoczynek. :D Polecam.

Ewuś/Gajowa, cieszę się, że odnalazlaś. Szaleństwo jest od 2 miesięcy, jak ja to lubię. ;:138

Dorotko, nie wiem czy się cieszyć. ;:173 Przecież choroba liliowa pociąga za sobą pustki w portfelu i wieczną tęsknotę za latem. :;230 Żartuję oczywiście. To wspaniale, że jest nas coraz wiecej. :heja Tym sposobem dostawcy i importerzy będą sprowadzać wiele pięknych odmian. A są ich tysiące i to takie że aż się serce wyrywa żeby je mieć.

Gdy wróciłam z wakacji moim oczom ukazał się taki widok.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Oczywiście Ewuniu :D
Ale ciągle coś się dzieje gdy dzieciaki są w domu , trudno coś zaplanować :wink: Niby siedzi się w domku a zajęć tyle i czas biegiem leci. Na pewno zobaczymy się niebawem, obiecuję ;:108
Zdjęcia liliowe cudne, nasadzenia w dużych ilościach to jest coś, wyglądają wspaniale ;:138
Świetnie ,że urlop się udał :D
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Ojej ;:oj dla takiego widoku aż warto wracać z urlopu. Te Twoje lilie są niesamowite można oczy zgubić i wypatrzeć. A wysokie cytrynowe wygląda mi na dziewannę :wink: .
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Piękny ten widok ;:173
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5895
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Ależ powitanie ;:oj
Dla takich widoków warto powracać do domu z każdego nawet najbardziej egzotycznego miejsca ;:108
Masz rację, lilie warto mieć i to w znacznych ilościach.
Pozdrawiam i napawam się tym widokiem :wit .
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Gdy wróciłam z wakacji moim oczom ukazał się taki widok.

Ewciu, marzyłaś o takim widoku ;:108 a, marzenia się spełniają :heja
Patrzę i się zastanawiam, ;:138 która jest naj..... nie umiem wybrać .... one wszystkie są piękne ;:108
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Ewuś liliowe pola wokół domu wyglądają wspaniale ;:oj ;:215 ;:215 ;:215
Warto czekać na taki widok.
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Takich widoków nie spodziewałam się, dopiero w tych ilościach lilie wprost powalają. Wspaniale wyglądają w tym otoczeniu :D
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Ewuniu, zbieram od dłuższej chwili szczękę z podłogi - te liliowe zdjęcia mnie przytkały! ;:oj Coś cudownego ;:167
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Ewuniu i one jeszcze teraz tak ci kwitną :shock: :shock: :shock: ???Dobrze że już jesteś!

:wit Bejka
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

Kasiu, no to czekam na Ciebie. ;:65 Jak nie będziesz bardzo zwlekać, to jeszcze zobaczysz w realu ten spektakl. :wink:
Wiem, jak to jest. Też mam ciągle coś do zrobienia. Ale jak się zacznie rok szkolny będzie jeszcze gorzej i w ogródeczku już nie tak pięknie.
Urlop był fantastyczny.

Galadrielo, dokładnie tak. Wszędzie pięknie, ale ciekawa byłam co u mnie rozkwitło. Powiem szczerze, że byłam bardzo zaskoczona widokami. Nie spodziewałam się takiej ilości kwiecia. Musiało być ciepło i deszczowo, bo znów zarosło nie tylko liliami.
No, właśnie dziewanna, dzięki. :D

Dorotko, dzięki. ;:196

Klaryso, miejsce było dość egzotyczne choć niezbyt daleko od naszego kraju. Lubię je właśnie za roślinność, kolor wody i ciepełko.
Powrót był rewelacyjny i choć wróciłam nocą, obejrzałam wszystko w świetle reflektorów i latarki. :;230 Przede wszystkim powitał mnie zapach, zanim otworzyłam bramę.

Majeczko, dokładnie tak. ;:215 Jak Ty to dobrze pamiętasz. Spełniło się moje marzenie o masie kwiatów i plamach kolorów. Pierwszy raz jestem z siebie dumna. ;:172
Ja też patrzę na nie i nie potrafię odpowiedzieć. Jeszcze nie pokazałam wszystkich, bo fotosik wolno ładuje, a zdjęć mam kilka .. tysięcy. ;:131

Majeczko/Edulkotku, oj warto było czekać. Tak nawet myślę, że warto było wyjechać i zobaczyć po kilku dniach, na zasadzie wstrząsu. :;230

Irminko
, na fotkach to jeszcze nie wygląda tak dobrze. :D Jest doprawdy pięknie.

Agunia, rajsko jest. Zaraz pokarzę jeszcze.

Bejka, a jeszcze trochę w pąkach. Mam nadzieję, że zdążą przed mrozami. :;230

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różano-liliowy ogród w lesie - Rozanka cz.3

Post »

a zdjęć mam kilka .. tysięcy.

Ewciu, nie pomyliłaś się ;:oj dobra czekam spokojnie na kolejne foty ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”