Rewolucja w naszym ogródku - Iwcia&Patyrek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2338
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Iwcia&Patyrek pisze:Dziękuję za pochwały. Bylismy bardzo zadowoleni z naszej pracy.... do czasu jak nie zajrzeliśmy do ogrodów innych forumowiczów. Teraz nasze dokonania wydają się nam marne. :cry:
Póki co nie będziemy zaprzestawac starań...
Wasz ogród już jest piękny, a będzie coraz piękniejszy. Nie patrzcie na inne ogrody, to znaczy patrzcie ale nie porównujcie. Każdy ogród jest inny i każdy jest ładny "wkładem pracy swoich właścicieli". U was na razie najbardziej podobają mi sie te linie oddzielające ścieżki, trawniki i nasadzenie. Te "krzywizny" przy liniach prostych są fantastyczne.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Też tak sądzę. Pięknie zaprojektowany ogród.
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

Metamorfoza przecudowna. Z wielkim zainteresowaniem będę śledzić wasze poczynania.
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

ślicznie!!!! bardzo mi się podoba połączenie żwirku i kory. Możesz zdradzić mi koszt tych materiałów?
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witam ponownie i dziękuję za rady.
CO do cyprysika... chyba się pomyliłam :oops: widac jakim jestem laikiem :cry:
Anula dzięki za informacje nt. hotuni.. już się zastanawiam gdzie będzie jej lepiej niż na żwirku..
Na marginesie dodam, że w tych centrach ogrodniczych pracują ludzie, którzy w ogóle się nie znają :x ale co tam... od czego mam was:)
Grzegorz B

Post »

Iwcia&Patyrek pisze:Na marginesie dodam, że w tych centrach ogrodniczych pracują ludzie, którzy w ogóle się nie znają :x ale co tam... od czego mam was:)
To ja jestem szczęśliwcem, bo w moim najbliższym centrum ogrodniczym pracuje taki ogrodnik, który bardzo dokładnie tłumaczy, co to za rośliny, jakie warunki muszą być spełnione. A jak jakaś roślinka jest nie najlepszej jakości to odradza jej kupna. To się nazywa perfekcyjna obsługa :wink:
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj onka:)

Koszty no cóż nadszarpnęły budżet ... I o ile pamietam to... na cały żwitek... a było go z 2,5 tony poszło jakies 500 zł... bruk.... 2 tony za około 500 zł... kora była najtańsza.. na razie poszło 5 worków.. worek srednio po 8 zł... i kora stosunkowo najtańsza...
Kamienie ozdobne znalazły się w piasku, który wygrzebalismy pod kostkę... i które nic nas w ten sposób nie kosztowały:)..

Niestety nie jest to tania sprawa... mieliśmy jeszcze plany w związku z kamykami... ale ze względu na koszty... (a zbliża się zima i trzeba o innych kamykach pomyslec) odkładamy to na przyszły rok. :cry: Ale już teraz wzięliśmy się do pracy w innej części ogrodu...
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ha haha Grzegorz... ja jais czas temu widziałam jak szefowa pewnego marketu kazała obrywac swej pracownicy zaatakowane listki przez przędziorki, żeby nie było widac... albo obwiazywac kolorą wstążką gwiębnące łodygi gerbery w doniczce... hehe
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

Ja też mam już zaklepane miejsce na którym znajdzie się takie cudo żwirkowo- korowe. W innym kształcie ale ściągnięte od Was. Oczywiście do piero wiosną bo je również muszę mieć na uwadze zimę i inne kamyki...
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Cieszę się bardzo.. i chcę zobaczyc to dzieło :)

A my pod wpływem przejżanych milonów stron i ogrodów.... zapaliliśmy się do robienia skalniaka..
Póki co trzeba oczyścic teren... i tym sposobem trwa wycinka.. m.in. uschniętego bzu. Tak to mniej więcej wyglada :roll: :wink: :lol: Obrazek
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

aha i jeszcze mam pytanie.

Dzis postanowiłam porozmnażac tuje... Mam sadzonki w doniczkach na podwórku, pod jabłonką (wcześniej sadzonki potraktowałam ukorzeniaczem) i teraz nie wiem kiedy je mogę podlac pierwszy raz i w ogóle jak dalej z nimi postępowac :oops: :roll: :?:
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

No mi się bardzo podobają kompozycje z kory i białego tłucznia... Tylko te koszty... ja na razie używam kamieni, bo mam ich dużo, a jak zabraknie to wystarczy przejść się po polach, ziemię kopiemy z łąk (bardzo ładna torfowa) i wychodzą nam jakieś kompozycje, obecnie jesteśmy na etapie kopania strumyczka... no i oczywiście oczka do którego ma wpadać.
Grzegorz B

Post »

Iwcia&Patyrek pisze:Ha haha Grzegorz... ja jais czas temu widziałam jak szefowa pewnego marketu kazała obrywac swej pracownicy zaatakowane listki przez przędziorki, żeby nie było widac... albo obwiazywac kolorą wstążką gwiębnące łodygi gerbery w doniczce... hehe
W marketach to normalne i nie tylko w tych ogrodniczych ale także i w spożywczych, więc uważajmy na to co kupujemy :wink:

Oczywiście czekam na skalniaczka, ja je uwielbiam :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”