Na Polnej... comeback...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Wiesz... może to i racja, tym bardziej że ta kokorycz kwitnie do mrozów...
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

O jejku,Gabi, u Ciebie jak zawsze pięknie. Tulipany już tak bogato kwitną ;) Przesadzasz tulipany co roku, czy zostawiasz na kilka sezonów?
Współczuję tych drutowców, u nas kilka lat temu chyba wraz z obornikowym nawozem w warzywach korzeniowych pojawił się też jakiś robak (już nie pamiętam co to było), przez dwa sezony go zwalczaliśmy. Zamiast polepszyć plon, to wyszło - nie miała baba roboty, kupiła sobie prosię ;)
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Alutka, ja też się zastanawiam czy to dziadostwo nie przywędrowało z obornikiem...
Drutowce zawsze były ale sporadycznie, a teraz..normalnie gdzie grzebnę w ziemi tam drutowiec... ;:202

Zimnisko takie się zrobiło, że nawet z domu nie chce się wychodzić... i zdjęć nowych też niema...
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

A u mnie aktualnie plagą w ziemi są ...śmieci. Mamy przeuroczego sąsiada, który wszelkie śmieci, tłuczone szkło składuje w kompostowniku (a ile śmieci niepostrzeżenie przesypało się do naszego), a potem ten "kompost" jesienią rozrzuca na działce i wszystko z wiatrem frunie do nas. I jak człowiek dawniej wybierał robactwo, to teraz chodzimy z oddzielnym wiaderkiem i wybieramy śmieci. Tak więc nie ma tak dobrze, jednego się pozbędziesz, druga atrakcja się wyłoni :D
U nas też zimno, chociaż popołudniu było słonecznie, to ciepło biło od słońca i dało się trochę popracować na działce.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Gabi dopiero dzisiaj zajarzyłam klikając w następny link z Twojej stopki .Fajnie ,ze założyłaś wątek. Bogusia mogłaby też to zrobić ,bo brakuje tu jej .Skuś ją .Fajna kępka Psizębu .Czy to tulipan Angelique .U mnie szybko się wyradzają tulipany tylko 1 sezon i finito
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

No to Ci współczuję Alu... nie chciałabym takiego sąsiada, ale za to ja mam dwie sąsiadki, które notorycznie palą przeróżne rzeczy w swoich piecykach, bo jak wiadomo ognisk nie wolno robić.
Ze trzy lata walczyłam z nimi o palenie chwastów i takich różnych odpadów roślinnych i w końcu wzięły się na sposób, że palą to w piecykach... normalnie nieroformowalni ludzie.....


Witaj Jadziu... miło że wpadłaś... ;:168

Nie pamiętam nazwy tych tulipanów, ale może to być Angelique, choć w zeszłym roku pod koniec kwitnienia był bardziej różowy... popatrz...


Obrazek

Obrazek


A co do reszty tulipanów, to doszłam do wniosku, że opłaca się sadzić gatunki botaniczne ... są nie do zdarcia... przynajmniej u mnie.

A co do Bogusi... nie wiem czy założy wątek, bo ma sporo zajęć i za bardzo nie ma czasu na ogródek... tak mi ostatnio mówiła .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Wyglądają jakby to były one ,ale czy ja wiem porównaj TU .Nie wiem czy moje zakwitną bo w ubiegłym roku były już tylko 2 szt z całej paczki, a było ich 10 .Tulipany zbyt szybko się wyradzają a może słabo je dokarmiam .Wiem ,ze Bogusia zalatana
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Są bardzo podobne... może to one...
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Gabi palaczy to i ja mam :D Co prawda alejka nas oddziela, ale zapach palonego/topionego plastiku i wszelkich śmieci i tak dociera za mocno :twisted: Ludzie są niereformowalni, palą wszystko co napotkają na swojej drodze, nieważne, śmieć (czyt. plastik), zielony chwast wrzucają w ogień a potem roznosi się duszący dym i w atmosferę to idzie.

Tulipan faktycznie wygląda na Angelique, też mam tą odmianę kilka lat i u mnie zawsze były takie bladziutkie jak na pierwszym zdjęciu.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Gabi bladoróżowe tulipany piękne :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

U mnie niestety też są tacy palacze.
Zimą wieczorami to strach wyjść z domu, taki smród się ciągnie.
Co robić, jest jak jest, nie da się walczyć ze wszystkimi.
Botaniczne tulipanki są cudne, chociaż kwitną u mnie krótko - zazwyczaj - bo przymrozek je wykańcza.
Ale też bardzo je lubię.
Wesołych Świąt Gabi. ;:196 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Witaj Gabi cieszę się ze jesteś z nami ;:196 piękne zdjecia pokazujesz z ogródka pewnie się ogród bardzo zmienił od czasu jak byłam u ciebie. Na drutowce to tylko posadzic w warzywniku aksamitki i masz spokój, tak robiła kiedyś moja mama.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Re: Na Polnej... comeback...

Post »

Gabikochaniutka ;:196 ,Tyś nowiutki wątek założyła :heja ...jakże się cieszę...
Myślałam ,że to tylko tak ,jak wspominałaś żeby wrócić ...i to dobrze ,bo będę podglądała .
Wiesz fotki masz cudowne ,pięknie pokazujesz swoje kwiatuszki ,aż mi się zamarzyło wracać ,,,,muszę się jeszcze zastanowić.....Czas na ogródek jako taki mam ....tylko że bardzo nie starcza czasu na forum....
a z drugiej strony to kontakt z ludźmi dobrze robi . :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”