Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Justynko, roślinki pięknie Ci rosną ;:63 Fiołeczki urocze ,bardzo mi się podoba ten z jasnym kwiatuszkiem :)
Moją uwagę zwróciła też anginka variegata ;:108 Listki ma takie delikatne i kolorek subtelny, przeurocza roślinka ;:167
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1561
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

A ja pochwalę przede wszystkim lasek małych skrętników.
To jedna odmiana, czy więcej ?
Jak już tak ładnie urosły, to chyba dadzą radę ;:63
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Pięknie wybarwiona begonia, czy to z królewskich , czy jakaś inna? I w ogrodzie żurawka wpadła mi w oko, świetny kolor ;:oj .
x-u-3
---
Posty: 285
Od: 20 kwie 2013, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Witaj Justynko :wit
kolor fiołeczka cudowny , taki cukierkowy śliczny ;:oj
a ilość siewek skrętnika mnie poraziła
Ty chyba masz kilometry parapetów ;:168
nisamowite ;:63
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Siewki skrętników pięknie Ci rosną ;:138 i begonia piękna, napisz jak ją podlewasz i jaka ziemia?
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Witaj, ależ pięknie Ci zakwitła ta pelargonia kolorowa, one dość rzadko kwitną. Pięknie Ci wykiełkowały skrętniki i ładnie rosną. Ja uwielbiam właśnie mieć coś z własnego krzyżowania z własnych nasion później siewki i czekać jak zakwitną ;:108 .
krysia_w
100p
100p
Posty: 138
Od: 16 maja 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Oj mnóstwo siewek skrętnikowych, będziesz miała wspaniałe roślinki, z nasion każda jest zawsze inna :D Troszkę pracy jest przy pikowaniu, ale efekt końcowy jest wart tej pracy. Begonia cudna ja akurat nie mam bo mi się nie utrzymują, więc mimo, że je uwielbiam zrezygnowałam z nich :(
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Oj...aż tak długo mnie tu nie było...
No tak, sezon w ogrodzie...wywożenie roślin i jestem do tyłu...
Wycieczki dwie...
Czas pochwalić się tym, co kwitnie :D A jest czym się chwalić.

Crazydaisy - ja uwielbiam kolorowe liście na roślinach. Choć tylko mam dwie variegaty hojowe - to cieszą bardzo ich kolory.

Tesia39- hmm... nie wiem, ile odmian fiołków mam obecnie w tym kolorze, ale jest tego "dobra" trochę ;:224

Elcia1974-
hihi...a Wiesz, ile od tej pory debiutów już mam na parapecie fiołkowym - dużo. I wszystkie piękne.
Hoje w szklarence, fiołki na parapecie fiołkowym, a skrętniki - na parapecie skrętnikowym.

Kasiuta74- witaj miło w kolejnej części u mnie :D

Jola1- coś Ty. U mnie rosną, jak chwasty. Nawet ukorzeniany listek variegata skrętnika na przełomie listopada i grudnia wydał ładne sadzonki. Jestem ciekawa, jak będą wyglądać kwiatuszki tych variegat...

Blueberry
- hihi...wystarczy inne spojrzenie, a można pokochać to, co kiedyś nie było nam miłe ;)
Wiesz...uwielbiam swoje rośliny. Gdy wyjechały na działkę, w mieszkaniu mam puste parapety i jakoś tak smutno się zrobiło. Po prostu część mojego ;:167 "tkwi" w moich roślinach...
Uwielbiam patrzeć na swoje fiołki. Nieraz oglądam pojedyncze okazy, rozmawiam z nimi i nucę piosenki - kołysanki... To dopiero trzeba mieć fioła na punkcie... fiołka ;:306

Anita041-dziękuję za odwiedziny ;) Fiołkowa łączka teraz kwitnie na dzialkowych parapetach. Kolorowo się zrobiło.
Mnóstwo pączków, mnóstwo debiutów i...mnóstwo liści się ukorzenia.
A hoje są..piękne. Dopiero niedawno odkryłam ich bogactwo odmian. Uczę się ich wciąż...

Edyta 74-
prawda to, co Piszesz. Fiolki potrafią zawrócić w głowie.
A pelargonia - delikatna i powabna z niej roślinka.

Lucy23-61-
w łączkach było kilka różnych krzyżówek skrętnikowych. Już popikowane - rosną w siłę.
W tym roku dopiero planuję zaszaleć z krzyżowaniem tych roślin. Niech no tylko zakwitną debiuty, a wtedy będę pszczółką Mają ;:108

Emma1966- to akurat begonia królewska. Uwielbiam ich liście ;)

Ula123-
witaj milutko ;)
Wiesz, jak bardzo chciałabym mieć kilometry parapetów. Nie ma tak dobrze, trzeba upychać, gdzie się tylko da...
Fiołki w pastelowych kolorach są delikatne, powabne... Rozjaśniają ciemne parapety. Uwielbiam na nie patrzeć godzinami...

Misiaczka- hihi..rosną, jak szalone. Te siewki skrętnikowe - liczę na pierwsze pączki już wnet. A potem będzie "drastyczna" selekcja. Mogę zostawić do dalszych krzyżówek - góra, jedną, dwie sztuki ze stu siewek ;:224
U mnie begonie mają ziemię uniwersalną, z dodatkiem ziemi do kwaśnych roślin (akurat miałam do azalii - wyprażyłam i dosypałam) + drenaż na dnie doniczki.

Marcin01988- witaj miło u mnie. Skoro Uwielbiasz krzyżowania, nasiona - to się Rozwijaj w tym kierunku.
Ja pokochałam właśnie takie eksperymenty najbardziej mnie "kręcą" w moim hobby.
A ile się nauczyłam w ciągu roku przy krzyżowaniu różnych roślin, że niejedna książka z biologii to za mało...

Krysia_w tyle, że dla mnie pikowanie jest formą... medytacji. Uwielbiam pikować roślinki. To zajęcie mogłabym codziennie robić od rana do wieczora... ;:108
Widok przepikowanych pełnych palet z roślinami daje mi nadzieję, na stworzenie moich, własnych odmian roślin.

Zaczynamy...smakowicie... czas rozpocząć zbieranie plonów... Wczesna czereśnia zaowocowała, jest taka pyszna...
Słodka, czerwona, pachnąca i zdrowa...

Obrazek

W ogrodzie jest pachnąco, kolorowo...

Obrazek

W tamtym roku zakochałam się w irysach TB - w tym roku mam już kilka swoich kwitnień. Są cudowne ...
Forest of Tjaru

Obrazek

Arms Wide Open

Obrazek

Shadow Warrior

Obrazek

Hello Darkness

Obrazek

Fiołkowo... Rob's Dust Storm - mini cukiereczek:

Obrazek

Rebel's Rjubarb Frost

Obrazek

Ma's Frog Land w bukieciku (teraz ma jeszcze więcej kwiatów). Polecam tę odmianę. Ma trzy zalety: kolor i woskowe kwiaty długo otrzymujące się, zakwita jako młoda sadzonka, ma kolorowe liście:

Obrazek

Skrętnikowo... Bianka,

Obrazek

HP

Obrazek

Malinowy nn

Obrazek
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Hehehe, irysomania? Początek nowej kolekcji? Ciebie na TB wzięło, do mnie przyjdą w sierpniu zamówione SDB, :;230
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Witaj Justynko :wit
Przepiękne ogrodowe i parapetowe kolorowe i fantastycznie kwitnące roślinki ;:138
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Jak fajnie kolorowo ;:138 dobrze że zajrzałaś na swój wątek bo już brakowało mi twoich fotek w promieniach słonka ;:196
Iryski mówisz ;:224 no całkiem całkiem ;:224
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Justyna, cudnie! Ogrod kolorami zyje. ;:167
Kolorowych lisci u hoi mam juz male ciut - podobaja mi sie. I podobaja mi sie takie dziwnowate listki jak ma Macrophylla, sp. Chiang Mai, Nicholsoniae - takie pogibane. O, Carnosa Crincle 8 tez.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
algosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 15 maja 2014, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy...

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach cz.V;)

Post »

Ja też zaglądam :D piękne roślinki
Pozdrawiam , Gosia
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”