Mój parapet i jego mieszkańcy :) camillo 1718

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Dzięki :) dziś w supermarkecie kupiłem krzaczek kawy arabskiej. nie jest w opłakanym stanie, ma ładne zielone listki :)

Obrazek Obrazek

Powiedzcie mi prosze czy krzaczek kawy wymaga specjalnej opieki nad nia? czy jest to roślina szybko rozwijająca sie? itp itd?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ania Banaszek pisze:już Ci pisałam :) Wsadz nasionko do ziemi, zroś wodą (najlepiej spryskiwaczem, ale jak nie masz to trochę podlej), nakryj folią i czekaj. Raz dziennie możesz na godzinkę odsłonić, jak zapomnisz nic się nie stanie. Jak pojawią się pierwsze zielone oznaki życia ściągasz folię i tylko zraszasz delikatnie kiedy ziemia wyschnie ;)
Zupełnie się z tym nie zgodzę dlatego że po to się zakłada torebkę foliową by stworzyć mikroklimat i nie powinno się jej wcale zdejmować dopóki nasiono nie skiełkuje i nie osiągnie pierwszy młodociany liść ok 4 cm, po wysianiu nasiona i podlaniu jak założy się torebkę ziemia nie ma prawa wyschnąć choćby dlatego że następuje parowanie wody z ziemi na wewnętrzną stronę torebki i jednoczesne jej skraplanie z powrotem do ziemi poprzez co uzyskuje się prawidłowy mikroklimat do rozwoju nasion przy założeniu że zapewnimy odpowiednią dla kiełkowania nasion danego gatunku temperaturę, jeśli takie warunki zapewnimy nasiona nie zgniją nawet jak poczasa pierwszego podlewania damy za dużo wody. :D :D :D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

MAtko!!!!!!!!!!! a ja dziś sciągnąłem folie!!!!!!!!!!!!!11 to żle ? cos wyjdzie z tych nasion>????????? Przemo ratuj!!!!!
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

camillo1718 pisze:Dzięki :) dziś w supermarkecie kupiłem krzaczek kawy arabskiej. nie jest w opłakanym stanie, ma ładne zielone listki :) Obrazek Obrazek Powiedzcie mi prosze czy krzaczek kawy wymaga specjalnej opieki nad nia? czy jest to roślina szybko rozwijająca się? itp itd?
Nie jest w złym stanie wymaga tylko przesadzenia bo w tym kubku rosnąć nie może a tu masz link o warunkach jakie powinno się zapewnić kawie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=4044
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Powiedz mi czy przez sciagniecie folii nie zejdzie mi nasiono?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Powinno wzejść ale zdecydowanie później a ponadto niszczysz mikroklimat jaki się pod folią wytworzył no i wtedy musisz zraszać ziemię a czy nie przelejesz sam sobie odpowiedz ja jak wsadzę nasiona do ziemi zraszam ziemię lub ją podlewam tak by woda przepłynęła na podstawek odlewam to co przepłynie i po pół godziny zakładam foliówkę i nie zdejmuję jej aż do wykiełkowania rośliny i osiągnięcia przez pierwszy liść 4 cm wysokości potem dopiero zaczynam hartować siewkę poprzez zdejmowanie i zakładanie z powrotem foliówki, tak około tygodnia a potem całkowicie zdejmuję foliówkę :D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Skomplikowane! ale załozona dzis filię nie sciagne zanim cos wykiełkuje!!! a po ilu dniacz pod foliówka zejdzie nasiono cytryny?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli będzie miało odpowiednią temperaturę powinno po 7do 14 dni być na wierzchu. Postaw doniczkę z zasianym nasionem na południowym parapecie. :D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Niesamowite! akurat okno mojego pokoju skierowane jest prosto na południe :0 a na dodatek grzene jest juz w kaloryferach :)
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Przemo, ja się z Toba zgadzam, ale Kamil nie wziął czystej ziemi jak się to profesjonalnie robi tylko zwykłą gdzie są grzyby i bakterie, do tego bardzo mocno podlał, wtedy mikroklimat może i jest ale robi się tam za mokro i ziemia pleśnieje z góry (poajawia się biały nalot). To dotyczy wyłącznie tego przypadku.. Ja tak czytałam i zwykle tak postępuję, bo najczęsciej nie przykrywam nasion. Tylko ja nie hoduje palm, one chyba gorzej wschodzą niż baobaby :D

Kamil, ziemię powinno się zraszać jeśli coś siejesz :) I pamiętaj zeby stało w cieple. Na pewno wzejdzie ;)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

["Ania Banaszek"]Przemo, ja się z Toba zgadzam, ale Kamil nie wziął czystej ziemi jak się to profesjonalnie robi tylko zwykłą gdzie są grzyby i bakterie, do tego bardzo mocno podlał, wtedy mikroklimat może i jest ale robi się tam za mokro i ziemia pleśnieje z góry (poajawia się biały nalot). To dotyczy wyłącznie tego przypadku..
No to w takim razie ja się teraz z tobą zgodzę jeśli to nie jest prawidłowa ziemia to trzeba ja wietrzyć tym bardziej jeśli dał dużo wody faktycznie może wejść pleśń na wierzch ziemi, powinno się sadzić nasionka w prawidłową i odpowiednią do tego ziemię.

:D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

A jaka to jest prawidłowa ziemia do tego typu siewów? ja wsadziłem nasiona do ziemii dla kwiatów doniczkowych więc na pewno to jest niedobra ziemia :)
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jest dostępna w kwiaciarniach ziemia do cytrusów ale jeśli posadziłeś w ziemię do roślin doniczkowych to z pewnością wykiełkuje wietrzyć niestety i zraszać będziesz musiał oczywiście jeśli ziemia będzie przeschnięta. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”