Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

alexia pisze:
Alania pisze: ...Dzisiaj o poranku
Obrazek
Zdjecie ;:63 , godne impresjonistow :!:
Alexia, dziękuję :wit :D

-- Śr 18 lut 2015 10:40 --
jolcia1212 pisze::wit
Moniko melduję się w nowym wątku.
A zdjęcie bajkowe. Jednak zima też ma swój urok...ale jednak dobrze że wiosna sie zbliża
Jola, dziękuję za odwiedziny ;:196 Ja tam się cieszę, że idzie wiosna, bo zima dla ogrodniczek to piękna bardziej na zdjęciach ;:304 Nie neguję jej ważności dla odpoczynku roślin, ale nie przeszkadza mi, że jest krótka i łagodna :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

MID2006 pisze:Ojojoj :) jaka piękna ta Twoja Alania, ale na zabawach ze znajomką wygląda jakby jedna drugą zagryzała. Bardzo ładnie prezentują się poranki u Ciebie.
Nie robią sobie krzywdy - czarna suczka jest bardzo spokojna, wręcz flegmatyczna, nawet w zabawie, a Alania -mój skarb, to uosobienie radości i przyjaźni, nawet dla obcych kotów, listonosza i innych pachnących nie "psiowo" ;:167

-- Śr 18 lut 2015 10:47 --
AnaAn pisze:No szalejesz Koleżanko z tym nowym aparatem ;:138 Też mnie urzekło to zdjęcie zacytowane przez Alexię ;:63 ;:63
Dziękuję, Aniu ;:196 Zupełnie niespodziewanie wychodzą czasami takie zdjęcia. Inna sprawa, że u mnie naprawdę ładne widoki słoneczka są ;:3

-- Śr 18 lut 2015 10:49 --
justi177 pisze:Monika,
To cytowane zdjęcie - jak z ogrodów pokazowych, w których są ogromne powierzchnie nasadzeń. Bardzo fajny efekt uzyskałas, oko plus teraz świetny sprzęt. ;:oj
Świetne tło dały te rośliny "za płotem" - no chyba, że ja sobie za dużo wyobraziłam - i to "za płotem" wcale tam nie jest ;:173
Dobrze widzisz, Justynko, to suche trawy i nawlocie na łąkach, które nas otaczają ;:108
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Moniko, w takich trawach to pewnie i zwierzynę masz ;:224 Nie podchodzą czasem sarny obgryzać roślin?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

nifredil pisze:Moniko, w takich trawach to pewnie i zwierzynę masz ;:224 Nie podchodzą czasem sarny obgryzać roślin?
Podchodzą i sarny i zające - niszczą drzewka owocowe, sarny zjadają pąki i młode pędy różom ;:108 Poza tym są bażanty i kuropatwy - traktuję jak kury i podkarmiam cały rok :wink: Jastrząb ma też tutaj terytorium polowań, więc muszę czuwać nad pieskami 8-)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

OJ oj, to chyba musisz drutem kolczastym swoje różane pannice ogradzać a nie bukszpanem. :wink:
Swoją drogą super musi być takie obcowanie z naturą. Chyba więcej jednak radości niż szkód z ich bytowania, prawda?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

aneczka1979 pisze:OJ oj, to chyba musisz drutem kolczastym swoje różane pannice ogradzać a nie bukszpanem. :wink:
Swoją drogą super musi być takie obcowanie z naturą. Chyba więcej jednak radości niż szkód z ich bytowania, prawda?
Ależ oczywiście, Aneczko ;:108 U mnie tutaj niczym na wsi, choć to obrzeża miasta - droga ślepa, prowadząca na nasz wzgórek, tylko parę domów, lasek na końcu drogi ciągnący się dalej hektarami. Pozytywne jest też to, że raczej nie ma możliwości jakiejś dużej rozbudowy w okolicy, czy tez powstania drogi powodującej ruch. U nas tutaj cichutko, spokojnie, z dala od zgiełku i samochodów i ta dzika zwierzyna - po prostu raj na ziemi ;:108 ;:167 W zasadzie mało o tym piszę i na tym się nie skupiam w wypowiedziach, ale ja uwielbiam to miejsce - jest naprawdę wyjątkowe ;:167
A tak a propos dzikiej zwierzyny - dzisiaj przed kuchennymi oknami walczyły dwa samce bażantów (pewnikiem o jakąś piękną pannę) - chyba to potwierdzenie, że wiosna idzie? ;:333
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Monika pytanie z innej beczki: czy masz u siebie w swoim różanym dobytku dokotrka?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Tzn? Masz na myśli Jamain? Nie mam ;:185
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Tak, o niego mi chodziło. ;:131
Dopisałam go do listy i chciałam usłyszeć zapewnienie, że dobrze zrobiłam. :lol:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Niestety nie znam tej róży, więc nie chcę zabierać głosu :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

:wit Moniko!
Przyszłam się przywitać w nowym wątku.
Poprzedni podczytywałam po cichutku :oops: Nadszedł czas, aby napisać kilka słów....
Posiadasz piękny, elegancki ogród, który zachwyca ilością cudnych róż, piwonii oraz licznych roślin ;:180 Wszystko u Ciebie skomponowane z ogromnym smakiem i widać jak dużo pracy i serca wkładasz w swoje królestwo. Efekty przyprawiają o szybsze ;:97 .
Róże śliczne i w tak wielu odmianach, że ich zdjęcia można oglądać bez końca. Będę częstym gościem u Ciebie, bo jest co podziwiać.

Chciałam Cię podpytać o Sharifa Asma...Na jakim stanowisku rośnie u Ciebie? Swoją chciałam posadzić w lekkim półcieniu. Myślisz, że to dobry pomysł?
I jeszcze jedno pytanie o Granny. Co sądzisz o tej róży? Zastanawiam się nad nią bardzo poważnie. Chcę zamknąć zamówienie wiosenne, ale właśnie ta róża jest jeszcze na mojej liście i wciąż nie mogę się zdecydować ;:204
Pozdrawiam serdecznie,
Dorota
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Jeszcze parę lat temu ja też mieszkałam na szarym końcu miasta.
Teraz to wielkie osiedle domków. Ale wokół mamy pola i las. Także nie jest źle. Nawet nie mamy drogi asfaltowej tylko utwardzaną. Latem jest gdzie wyjśc na spacer. Ale Ty to masz jeszcze lepszą miejscówkę
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Melduję się w nowym wątku :wit
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”