Szambo na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: szambo

Post »

No to u nas wiejskie chłopy :) spółka wodna pozwala na liczniki ogrodowe ale i tak mam studnie i zdecydowanie lepiej wszystko rośnie na takiej wodzie.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szambo

Post »

Space, tak to jest, kiedy wodą i ściekami rządzi monopolista. Dlatego szukamy rożnych dróg ułatwienia sobie życia.

Mam pytania także odnośnie studni http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p1831677 , ten wątek tyczy czegoś zupełnie innego.
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: szambo

Post »

Nam odmówiono budowy przydomowej oczyszczalni, ponieważ kanalizacja jest już "w planie". Także będziemy mieć problemy z podpięciem się. Konieczna będzie przepompownia. Według nas wystarczy nam oczyszczalnia, ale z urzędem nie da się rozmawiać... :?
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: szambo

Post »

Fajną alternatywą dla zwykłych poś-ów jest oczyszczalnia glebowo-korzeniowa.
Pod kątem takiej oczyszczalni ja u siebie, póki co, zbudowałam szambo dwukomorowe.Na razie szczelne(betonowe z kręgów #180cm).No i też mam wysoko wody gruntowe, zwłaszcza wiosną :? a kanalizacja nie wiadomo kiedy.Wiosną będę się orientować ile takie rozwiązanie kosztuje i czy w ogóle gmina mi pozwoli na taką "ekstrawagancję".Z tego co zdążyłam się doedukować to woda z takiej glebowo-korzeniowej oczyszczalni może nawet oczka wodne czy też stawy zasilać i jest czysta.
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: szambo

Post »

Pola42 pisze:Dość wysokie wody gruntowe uniemożliwiły u sąsiadów wkopanie zbiornika ( podobno go wypychało?).
U mnie wiosną na wsi też bywają wysokie stany. Zresztą, przez ostatnie dwa lata nie tylko wiosną ;:223 Mam szambo betonowe 10m3. Rodzina 3 oswobowa, pralka i zmywarka w zasadzie na okrągło. Konieczność opróżniania raz na miesiąc, może rzadziej.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: szambo

Post »

Rozumiem,że plastikowe może wypchać jak puste, ale betonowego to nie ma szans ruszyc żadna woda gruntowa.
Moje ma 8m sześćiennych pojemności i opróżniam raz na 3 do 5 miesięcy, ale nas jest dwoje dorosłych tylko i dużo jesteśmy poza domem. :)
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: jak opróżnić szambo

Post »

Jak szambo ma 50L to co za problem wyciągnąć je wiadrem (5szt) do beczki ?
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: jak opróżnić szambo

Post »

Ewntualnością jest pompa do brudnej wody. Koszt pewnie około 100 - 200 zł, a problem pozostanie rozwiązany na dość długo.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: jak opróżnić szambo

Post »

Tylko nie pod płot sąsiada :twisted: ~tak jak to było u mnie ;:223
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: jak opróżnić szambo

Post »

Proponuje jeszcze kupić cos do szamba jakiś preparat, który wspomaga rozkładanie tych nieczystości, żeby zmniejszyć nieprzyjemny zapach i ilość nieporządanych paskudztw.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
BartekOpole
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 27 paź 2013, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ścieki

Post »

Podpinam się pod temat. Rozpoczynam przygotowania do wielkiego/wiekopomnego wydarzenia jakim jest budowa altany murowanej na terenie ogrodów działkowych. Czy ktoś ma pomysł lub rozwiązał problem wody i ścieków. Na terenie ogrodów mamy wodę która jest "puszczana" kilka godzin w ciągu dnia. Woda ta pochodzi z dużego zbiornika do którego jest w nocy tłoczona pompami z pobliskiej kamionki/jeziora. I teraz z tego zbiornika który jest na wzniesieniu siłą grawitacji spływa do sieci i do poszczególnych działek. Wniosek: ciśnienie jest słabe i woda jest tylko kilka godzin dziennie. Chciałbym zainstalować mały zbiornik/boiler który zmagazynowałby wodę i ja podgrzał. Pytanie czy w boiler zostanie zapełniony wodą do końca skoro wewnątrz powstanie podciśnienie a woda działkowa ma słabe ciśnienie. Problem boilera rozwiązała by zwykła mała terma elektryczna ale ona nie rozwiąże mi problemu braku wody w ciągu dnia. Macie jakieś pomysły? Może ktoś już rozwiązał tego typu problemy? Zastanawiałem się nad studnią ale w gruncie poniżej 50 cm jest margiel i może być problem z wierceniem.
Ścieki mam zamiar zbierać w małym szambie.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana murowana budowa

Post »

Hydrofor.

np. taki tani zestaw:
mały hydrofor i zbiornik np. 1000l z którego mały hydrofor będzie podawał wodę już pod właściwym ciśnieniem.

np.Obrazek zakopany w gruncie

i niedrogi, mały hydrofor np.
Obrazek

a zbiornik połączony z siecią na zasadzie np. spłuczki w toalecie. Zbiornik pełen - zawór się zamyka. A wodę na swoje potrzeby masz juz znormowaną własnym urządzeniem.
BartekOpole
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 27 paź 2013, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana murowana budowa

Post »

Hosta pisze:Hydrofor.
np. taki tani zestaw:
mały hydrofor i zbiornik np. 1000l z którego mały hydrofor będzie podawał wodę już pod właściwym ciśnieniem.
i niedrogi, mały hydrofor np.
a zbiornik połączony z siecią na zasadzie np. spłuczki w toalecie. Zbiornik pełen - zawór się zamyka. A wodę na swoje potrzeby masz już znormowaną własnym urządzeniem.
Dzięki, to jest bardzo dobra koncepcja :)
Do zbiornika puszczę wężem "wodę działkową" A dalej już będzie łącze zbiornik-hydrofor-spłuczka
OK tak zrobię.
O realizacji pomysłu poinformuje Was zdjęciami. Nie wcześniej niż lato 2014
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”