Magiczny Ogród EWY

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

EWO, kolejna ślicznotka :P
Widziałam takiego w centrum ogrodniczym koło mnie i nawet zastanawiawiałam się nad zakupem :wink:
Niestety korzenie miał w fatalnym stanie a kosztował dość sporo :( i tylko to mnie powstrzymało :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ale śliczny!
Ewuniu, byłam dzisiaj w LM, storczyki w opłakanym stanie po ok 36 zł. Mnóstwo tych po przekwitnięciu, ale ceny nie było i osoby kompetentnej również. Bardzo smutno ta ich ekspozycja wyglądała.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Jeanne to ważna uwaga. Na mnie czasem dziwnie patrzą, gdy zamiast podziwiać piękne kwiaty ... patrzę na korzenie, jakbym tam czegoś szukała ;:183

nie warto brać roślinki, która już na starcie jest w opłakanym stanie. Będzie nam potem trudno doprowadzić ją do formy
... choć ja raz skusilam się na ciekwego falenpsisa o oryginalnych seledynowych kwiatach. Nie żółto - seledynowych, czy cytrynowo - zielonkawych. On miał zielone jasne kwiaty - tyle, że był praktycznie bez systemu korzeniowego ;:144

Kupiłam go więc są jakąś symboliczną cenę i teraz się męczymy. Na razie ma coś w rodzaju pryszcza przy nasadzie liści (zostały aż 2 !) i może z tego bedzie korzonek . A 3 dni temu zobaczyłam, że rośnie mu nowy listek. Na razie storczyk żyje na samym keramzycie w mini-szklarniowej atmosferze już ponad miesiąc. Żyje, ale co będzie dalej - nie wiem. To taki mój eksperyment, ale nie wiem czy to ma głębszy sens. :roll:


Guciu ja tam też czasem wpadam i rzeczywiście jest wiele storczykow, które już dawno powinny być przecenione. Nikt ich nie kupi w normalnej cenie - bo często są już bez kwiatów, nie mówiąc o tych, co są w fatalnym stanie. I stoją sobie i czekają miesiącami. Jedne jakimś cudem żyją, a inne - odpowiedź każdy zna :?
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

EWO, gratuluję odwagi :P
Ja na takie eksperymenty czuję się jeszcze za "cienka" :oops:
A tamten falenopsis kosztował coś ok 50 zł :shock: a za tyle to można nieraz kupić naprawdę jakieś cudeńko, i co najważniejsze zdrowe 8)
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
MaJ@
100p
100p
Posty: 149
Od: 24 sty 2008, o 16:19
Lokalizacja: Tarnów

Post »

Śliczna hybryda ja takiej szukam po sklepach ale na razie nie ma ale mam nadzieje że wiosną kupie
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam ja im wiecej czytam na temat storczyków tym wiekszą mam ochote nabyć jakiegoś a wszystko sie zaczelo praktycznie 2 tygodnie temu jak na imieniny dostałam 2 storczyki o rany i od tamtej pory korci mnie żeby dokupić im towarzysza jeden dzień i zakochałam sie w tych kwiatach :)
Ewo a Twoje są śliczne ja mam nadzieję, że w przyszłości też będe miała się czym pochwalić
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

MaJ@u to poszukaj w Obi tam czasem są pojedyncze sztuki. W zeszłym roku widziałam podobne dosłownie 2-3 razy i szybciutko znikały. ;:130 , ale wtedy jakoś ich ,,nie zauważałam".
A i ceny są różne, zależy od dostawy , ilości pędów kwiatowych, itd.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ewo Zatkało mnie. Jakie cuda :shock: Ja mam jednego, białego. Zaczynam jak Ty, oby tak dalej... :wink:
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Ale cudeńko. No nie mogę. Jak ktoś powie, ze nie lubi tych kwiatów to ;:14 wybije mu to z głowy :lol: .
Awatar użytkownika
MaJ@
100p
100p
Posty: 149
Od: 24 sty 2008, o 16:19
Lokalizacja: Tarnów

Post »

EWA K pisze:MaJ@u to poszukaj w Obi tam czasem są pojedyncze sztuki. W zeszłym roku widziałam podobne dosłownie 2-3 razy i szybciutko znikały. ;:130 , ale wtedy jakoś ich ,,nie zauważałam".
A i ceny są różne, zależy od dostawy , ilości pędów kwiatowych, itd.
Ale u mnie niestety nie ma obi :( ;:98
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

MaJ@u wiesz storczyki bywają teraz w bardzo wielu sklepach, kwiaciarniach, marketach, wystawach, są na giełdach, nie wspominając o sklepach internetowych. Czytałam, że są to najczęściej ,,produkowane" rośliny ozdobne do mieszkań. Także prędzej czy poźniej znajdziesz coś dla siebie.
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

MaJ@u - u mnie też nie ma OBi - niestety - ale czekam już na lato, bo wówczas pojawiają się w zwykłych supermarketach spożywczych, więc niedługo na pewno coś będziesz miała... i tak jak pisze Ewa - jest wiele miejsc, gdzie można znaleźć storczyki ;) powodzenia ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

pokażę Wam moją encyclię.
Tak wygląda w całości:

Obrazek

Obrazek
mam ją od niedawna. Każda pseudobulwa wydaje po kolei kwiaty. Ta największa miała ich kilka, mniejsza już tylko 2 , a inna zaledwie jeden. Nie wiem czy to jest kwestia wielkości pseudobulwy, czy też samego egzemplarza. Zauważyłam w sklepie, że poszczególne okazy różniły się wielkością i kształtem kwiatów... może więc istnieje różnica w ich ilości?

Obrazek

Obrazek

... a to jeden z ostatnich kwiatków, w trakcie ,,wylęgu".

Ciekawa jestem, czy ktoś ma w domu taką encycklię... trochę dłużej niż ja.
Wiem, że na następne kwitnienie trzeba będzie poczekać, aż roślina wypuści nowe pseudobulwy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”