Mój pierwszy storczyk, phalaenopsis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Ale się u Ciebie dzieje miaaa. Gratuluję.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Piękne się u Ciebie dzieje :D A może nadłamany pęd spróbowałabyś plasterkiem zakleić? :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Dorociu i Soniu, porządne z Was storczykomaniaczki. Pozakładałyście storczykowe pamiętniki, czy "kapowniki" ;:191
i wszystko wiecie na bieżąco. Trzeba z Was brać przykład. Mnie się wydawało, że panuję nad moją 30-tką storczyków. A jednak sporo spraw może umknąć... kwitnienie, nawożenie, przesadzanie, kiedy się podlewało ostatni raz np. przy kontrolowanym przesuszaniu, u niektórych okres odpoczynku itp. ;:43
A co do nadłamanego pędu, to mnie by kusiło, aby go lepiej unieruchomić, czyli zabezpieczyć przed ewent. zgięciem.
Ale może mu to nie grozi. Ty Dorociu wiesz najlepiej :)
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dorociu :shock: :shock: ogromne gratulacje Ci się należą :!: :!: :!:
to się nazywa ruch w doniczkach :shock: :lol:
Jejku, ale wielkie już niektóre pączki, zaraz będziesz się cieszyć kwiatami, ja jeszcze troszkę muszę poczekać :roll:
Zaciekawiły mnie te dwa pędy wyrastające z jednego oczka :shock: nie wiedziałam że to możliwe - bliźniaki :lol:
Z niecierpliwością czekam na fotki kwiatuszków 8)
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziewczyny dzięki za miłe słowa :P

Soniu ja cały czas walczę z tymi paskudztwami, na chwile znikają i znowu wychodzą nie wiadomo skąd :?

Aniu jeszcze nie próbowałam :roll: szczerze powiedziawszy kiedy się nadłamał zostawiłam go tak i postanowiłam obserwować, co się z nim dalej będzie działo, choć nie ukrywam, że smutno mi się zrobiło :roll: Ale pęd " postanowił walczyć i bałam się go nawet tknąć :lol: Gdy lekko podrosnie pomyślę o jakiejś "asekuracji " :twisted:

Asiu ( Art ) pomysł na "kapownik" zaczerpnęłam właśnie od Soni :P i muszę przyznać , że jest niezastąpiony :D Polecam jak najbardziej :P

Asiu ( Jeanne ) cytrynowy już zaczął otwieranie pączka :twisted: ja też byłam zdziwiona 2 pędami z jednego oczka :D ale nie ukrywam, że to bardzo miła niespodzianka 8)

A to mój dzisiejszy " Mikołajek" >>> w kolorze czerwonego wina ;:31

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

iu zycie storczykowe to az tetni u ciebie,nie moge sie doczekac tych wszystkich kwiatow :wink:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Cóż ja również mam problem z wełnowcem na 1 storczyku, do tej pory stosowałam delikatne środki, ale niestety muszę wkroczyć z chemią, bo ciągle się odnawiają, wyłażą ze swoich schowanek. A co do Twoich piękności, to widzę że przybyła kolejna, Mikołaj ma dobry gust :wink: :D
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dorcia Mikołajek śliczny ;:183 mam też takiego i po przekwitnięciu na końcu wypuszcza wciąż nowego kwiatka a do tego zaraz jak przekwitł obdarował mnie nowym pędem kwiatowym i niebawem będą u mnie kwiatuszki ;:225 u mnie też Mikołajek był, ale leniwiec jestem i fotek nie wstawiłam na wątek ;:216
a co do tego nadłamanego, to może jedynie mocno go przymocuj do palika, a przy tym uszkodzonym miejscu nie kombinuj, by nie pękło dalej ;:171
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ten bordowy Phalaenopsis jest piękny.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Marto ja też :D a dziś się już zaczęło - sezon otworzył cytrynowy phalaenopsis :lol:

Obrazek Obrazek

Agness ja też jeszcze nie stosowałam chemii przy storczykach :roll: A dziękuję za komplement, bo tak prawdę powiedziawszy to tego Mikołaja to ja sobie sama zrobiłam ;:31

Soniu mam nadzieję, że mój też będzie tak "szalał" z pędami :wink: A tego nadłamanego miejsca własnie boję się ruszać, żeby nie narobić gorszego ambarasu :lol: na razie właśnie przytwierdziłam go do palika i czekam na ciąg dalszy historii PECHOWEGO PĘDU :lol: :lol: :lol:

Storczykowa cieszę się, że Ci się podoba :D
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dorociu śliczny nowy falenopsis, taki głęboki kolorek :wink:
a cytrynek :shock: poezja :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Cóż można powiedzieć, poza ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Moja koleżanka nadłamane storczyki z powodzeniem skleja taśmą i usztywnia zapałką, złamane tuż przy kwiatach kwitną dalej bez szwanku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”