Podłoże do nasion,sadzonek cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
stachs
100p
100p
Posty: 171
Od: 26 lut 2012, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie okolice Sochaczewa

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

A jak bym miał przykopać takie długie słomki..??
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Też się da przykopać, Zależy jaką technikę przekopywania obierzesz. Jeśli podpatrzysz pracę pługa i będziesz rył sztychówką odkładając skibę na bok posuwając się do tyłu, to powstanie Ci rowek w który dajesz ten słomiasty obornik. Następnie znów zaczynasz od początku i wykopujesz następny rowek odkładając ziemie w rowek wykopany poprzednio w który dałeś obornik .
O, coś w tym stylu tylko rowek przy rowku

Obrazek
Awatar użytkownika
stachs
100p
100p
Posty: 171
Od: 26 lut 2012, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie okolice Sochaczewa

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

dziękuję Ci bardzo, jak zawsze cierpliwy i pomocny..
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Aha.
Jeszcze jedno. Jak będziesz brał ten obornik z pryzmy- to widłami , bo czym innym nie nabierzesz. Najlepiej trójzębnymi .
Awatar użytkownika
stachs
100p
100p
Posty: 171
Od: 26 lut 2012, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie okolice Sochaczewa

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Zgadza się:) Mam takowe na stanie ;:138

Myślisz że teraz jest dobry czas żeby wrzucić trochę tego kurzaka pod folię? Czy wstrzymać się do wiosny i wtedy od razu przekopać ziemię?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Lepiej, by do czasu przykopania był składowany w niższej temperaturze.
Awatar użytkownika
stachs
100p
100p
Posty: 171
Od: 26 lut 2012, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie okolice Sochaczewa

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

OK wstrzymam się jeszcze z miesiąc ;:65
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

forumowicz pisze:Chłopak pobierze z nich sadzonki i jeszcze Wam oczy wyjdą na wierzch ;:306
Przeczytałam wcześniej, że jeśli ogołowię pomidorki za pierwszym gronem, to będą dużo wcześniejsze. I planuję taki eksperyment na kilku krzaczkach. Ale grzechem byłoby wyrzucać tak wcześnie stożki wzrostu, więc zrobię z nich sadzonki. Ile powinny mieć listków, by się ładnie przyjęły?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

BozenkaA pisze:planuję taki eksperyment na kilku krzaczkach.
Fajnie, tylko jak będziesz to miała zamiar zrobić najpierw pokażesz tu taki krzak. O ile ogłowienie krzaka końcem lipca jest sprawa prostą o tyle tak wczesne ogłowienie trzeba przeprowadzić umiejetnie.
Pabblo_Pl

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Na jesieni ubiegłego roku miałem dwie koktajlów ki posiane z nasion z pomidorków z biedronki..

Dopóki było słonka więcej ładnie rosły i wiązały owoce a potem bardzo się wy ciągły więc obciąłem stożek wzrostu z 10 cm i do szklanki z wodą na kilka dni,
ładnie pościły korzonki.
Bez listków tylko miejsce gdzie była woda i do sadzenia oczywiście, sadzonka ładnie się przyjęła i ładnie rosła..

Czytałem że nie którzy dają do ukorzenia-cza ale ja dałem do czystej wody i osiągnąłem oczekiwany efekt..

Nie liczyłem listków zrobiłem na próbę a i tak się przyjęły na 10 cm to miały z 4-5 listków ..
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Pabblo_Pl, dzięki.
forumowicz pisze: Fajnie, tylko jak będziesz to miała zamiar zrobić najpierw pokażesz tu taki krzak.
Niestety, gdy wysadzę pomidorki do ziemi, będę musiała nad nimi czuwać. A na wsi nie będę mieć internetu. Więc czeka mnie kilka miesięcy bez FO. :(
Pomyślałam, że obok takiego 1-gronowego pomidorka, mogę posadzić od razu drugi krzak. W ten sposób ekonomiczniej wykorzystam miejsce i paliki.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4360
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Po ogłowieniu pomidora po 1 gronie można wyprowadzić mu nowy główny pęd z wilka, wtedy nie tracisz miejsca i pomidor owocuje dalej. Pisała o tym Kozula.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

aria pisze:Po ogłowieniu pomidora po 1 gronie można wyprowadzić mu nowy główny pęd z wilka
To o czym rozmawiam z Bożeną to zupełnie inne zagadnienie.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”