Kawon ( arbuz ) - część 1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2121
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kawon(arbuz)

Post »

sebapila nie dramatyzuj, może się jeszcze doczekasz, tylko dłużej im zajmie aż te boczne odpowiednio się wyrobią. Nie wierzę, żeby roślina zrezygnowała z szansy na rozmnażanie po takim wypadku;)
Artexo
50p
50p
Posty: 72
Od: 7 kwie 2010, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kawon(arbuz)

Post »

A ja posiałem 2 tygodnie temu Sugar Baby... Mam 3 sadzonki które zaczynają wypuszczać dopiero 1 właściwego liścia. Jak myślicie czy lepiej będą rosły na dworze czy w tunelu?
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2121
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Nie mam co prawda doświadczenia z tunelem, ale chyba w tunelu. Na zewnątrz mimo wszystko pogoda jest dość niestabilna.
Awatar użytkownika
Layola
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 28 kwie 2011, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Witam,

u mnie wtym roku po raz pierwszy arbuz Rosario i Bingo w tunelu foliowym. Już trzy zostały przesadzone, posypane Azofoską. Ponieważ arbuzy wymagają dużej ilości składników odżywczych-obornikowych, a jako ziemia była tylko przekopana z kompostem trzeba by ją dodatkowo nawozić. Planuję przygotować miksturę z pokrzyw do podlewania. Czy można podlewać arbuzy wodą z domieszką takiej "gnojówki" powiedzmy 10:1 codziennie. Może lepiej będzie nawieźć w większym stężeniu ale rzadziej?
W jaki sposób stosujecie takie organiczne nawożenie?
A co sądzicie o kurzym oborniku, który można kupić w sklepach ogrodniczych. Taki pakowany w foliowe worki jak ziemia.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Ja dałam wczesną wiosną kurzy nawóz, zmieszałam z glebą i własnie dziś mam zamiar posadzić arbuzy do gruntu.Jak będzie potrzeba to będę uzupełniać dolistnymi nawozami przeznaczonymi do ogórków. Mam gnojówkę z pokrzyw, zdaje się , ze harlej pisał o stosowaniu gnojówki z pokrzyw do oprysków i do gleby jak chcesz to szukaj postów tego użytkownika.
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Widzę, że wiele osób jest zafascynowanych nawożeniem. Niektórzy nawet codziennie. Włosy na głowie stają dęba z przerażenia.
To nie lepiej kupić gotowe, wypędzone chemicznie?

Ja po to uprawiam warzywa i owoce, żeby były zdrowe, a nie rekordowo wielkie.
harlej1
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 kwie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon(arbuz)

Post »

ale przecież naturalne nawozy, typy gnojówki, wywary, napary nie są szkodliwe...
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Siberia, po wysadzeniu rozsady arbuza będę obserwować czy ta sadzonka rośnie, czasami trzeba coś psiknąć na start bo jak herlawa sadzonka to zaraz choroby się przyplączą.
Dawno temu czytałam atykuł w którym pisano, że arbuz nie lubi gnojówki zwierzęcej ( bydlęcej)
Reszta to będzie na wyczucie.
Dzisiaj rewelacyjnie ruszyły melony w doniczkach, zmienił im się kolor z żółtego na zdrowy zielony a to za sprawą albo upałów albo gnojówki pokrzywowej .
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon(arbuz)

Post »

A czym się różni azot z azofoski od azotu z gnojówki?
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Ja myślę tak: gnojówkę pokrzywową można dawać bezkarnie ale azofoskę to trzeba się zastanowić kiedy, na jakim etapie wegetacji można dać.
Chociaż gnojowką pokrzywową też można przedobrzyć.
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kawon(arbuz)

Post »

A jak się ma gnojówka z pokrzyw do gnojówki z kurzeńca..??
Właśnie robię taką.. i ciekawa jestem czy można nią wszystko podlewać tak jak tą z pokrzyw..
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Gnojówka z kurzeńca na pewno ma bardzo dużo azotu, to już jest nawóz i trzeba mieć na uwadze możlowość kumulowania w warzywach azotynów w końcowej fazie wegetacji.
Na początku można dawać ale pożniej to lepiej pokrzywową i braki czy niedobory uzupełniać opryskami dolistnymi.
Ja w tym roku zasugerowałam się poradami ekopoma, on daje obornik jesienią i to ma wystarczyć ( tak pisał w wątkach o pomidorach), w pogotowiu będzie pokrzywówka, był też dawany popiół drzewny, dolomit, trochę kredy.
Awatar użytkownika
Layola
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 28 kwie 2011, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kawon(arbuz)

Post »

Siberia pisze:Widzę, że wiele osób jest zafascynowanych nawożeniem. Niektórzy nawet codziennie. Włosy na głowie stają dęba z przerażenia.
To nie lepiej kupić gotowe, wypędzone chemicznie?

Ja po to uprawiam warzywa i owoce, żeby były zdrowe, a nie rekordowo wielkie.

Siberia, dokładnie w tym samym celu uprawiam sama warzywa i owoce. Tak, jak pisał już ktoś wcześniej nawożenie rozłożonymi pokrzywami jest właśnie w pełni metodą naturalną i ekologiczną. Azofoska to wg mnie taki zastrzyk na start.
Zresztą przyznam, że arbuzy uprawiam po raz pierwszy. Co prawda miałam krzaczki w ubiegłym roku właśnie nie nawożone, które nie zawiązały nawet wcale owoców. Były natomiast melony, które mają chyba troszkę mniejsze wymagania jeśli chodzi o nawożenie.

I nie chodzi o to, żeby owoce były rekordowo wielkie, tylko żeby były w ogóle.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”