Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiolamanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4139
Od: 16 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko ile masz kwitnień ,a tak ostatnio narzekałas ;:oj ;:138
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;:196 Moje kochane, mam swoje powody do narzekania. No bo kilka storczyków kwitnie, w tym trzy kupione kilka miesięcy temu i nadal utrzymujące kwiatki. Ale wierzcie mi, większość to zieleninka, nawet nie ma znaku, że przymierzają się do kwitnienia. Powiem więcej, niektóre już w ubiegłym roku wypuściły "coś" i zatrzymały. Stan zawieszenia trwa od roku. Ktoś mi je chyba zaczarował ;:306
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko, ślicznie i kolorowo u Ciebie :)
Pięknie Ci kwitną roślinki, muszą mieć dobrze ze się tak odwdzięczają :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Też uważam,że narzekałaś trochę na wyrost bo tak prawdę powiedziawszy to Masz naprawdę dużo storczyków, które właśnie kwitną ;:215 . Kilka z nich to prawdziwe perełki ;:167 .
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Pati, Iwonka, miło, że tak myślicie ;:196 . Kurcze, wychodzi na to, że ja jakaś maruda jestem. A ja tylko stwierdzam fakty. Kilka już co prawda w tym roku kwitło, i przekwitło. Jednak razem z tymi co kwitną obecnie stanowi to jakieś 20 procent moich wszystkich storczyków. Rozumiem, że nie kwitną gatunki, które preferują werandowanie. Póki co, nie mam takich możliwości. Stoją przy szeroko otwarty górnym oknie, od maja. Na parterze nie mogę mieć otwartych całych okien, szczególnie gdy jestem w pracy. Przymierzam się właśnie do zakupu nawozu, a tym samym zmiany nawożenia. Może je pobudzę do wydawania pędów?
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janko gdzie te Twoje sałaty? :D
Ja tu widzę same piękne kwitnienia, masz się czym chwalić :)
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

gianna pisze:Stoją przy szeroko otwarty górnym oknie, od maja. Na parterze nie mogę mieć otwartych całych okien, szczególnie gdy jestem w pracy. Przymierzam się właśnie do zakupu nawozu, a tym samym zmiany nawożenia. Może je pobudzę do wydawania pędów?

Ależ możesz Janeczko :;230 , tylko adresik podaj :;230 , a pewnie wielu chętnych się znajdzie do opieki...będę pierwsza :uszy .
Oj marudo ;:224 ...nie narzekaj tylko pochwal te co kwitną, a te co śpią będę zazdrosne i się obudzą.
W tym roku po raz pierwszy wyniosłam wszystkie storczyki na balkon, wisiały sobie całkiem wygodnie na sznureczkach. Szczerze mówiąc lepiej im to zrobiło w temacie kwitnienia niż kombinowanie z nawozami. Co prawda kilka ma przypalone listki od słońca, bo nie spodziewałam się tak prażącego słonka od wschodniej strony, ale wyrastające pędy kwiatowe rewanżują z nawiązką brzydkie listki...
A kwitnienia masz rzeczywiście całkiem śliczne ;:138 .
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Jeszcze raz sobie popatrzyłam z podziwem na Twoją Philadelphię ;:63 Moja zaraza dalej wydłuża pęd a pąka ani jednego ;:185
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

oxalis pisze:
gianna pisze:Ależ możesz Janeczko :;230 , tylko adresik podaj :;230 ...
Dobre :lol:
Janeczko, naprawde nie masz na co narzekać ;:196 U mnie kwitnie tylko żółciutki z wieczorku panieńskiego i biały gigant ... któremu oklapciały kwiaty :(

Tak więc nie jest źle.... (P.s. Ja mam Twój adres, więc myślę, że otwieranie drzwi na parterze jest baaardzo dobrym pomysłem ;:215 )
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Kochani ;:306 jak się na moje storczyki pogniewam, to nie będziecie musieli kraść, choćby z parteru przy otwartym oknie. Sama je wyślę pod wasze adresy i nawet kuriera opłacę :;230

Kasiu, gigancik pewnie tak zareagował na zmianę warunków. Kwiatki pewnie już musisz spisać na straty. Mój biały reanimowany, do niedawna NN, jest teraz moim ulubionym egzemplarzem. Kwiatki ma duże i takie mięsiste.... warto było o niego walczyć. Cudo po prostu ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Oj Janeczko, u mnie gigancik miał taką przygodę, że podczas pakowania do podróży, pędzik został tak wygięty, że niemal nie pękł ;:202 Podejrzewam, że wiązki przewodzące były zablokowane przez co kwiaty nie otrzymywały wody itd. :roll: Nie wiem, czy jest opcja cofnięcia zniszczeń, ale zmiana miejsca faktycznie może tylko zaszkodzić... Ale co zrobić :wink:
Za to Twój białasek jest śliczniutki! Dla takich kwitnień walczy się czasem rok... a czasem i dłużej ;:333
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

gianna pisze:Kochani ;:306 jak się na moje storczyki pogniewam, to nie będziecie musieli kraść, choćby z parteru przy otwartym oknie. Sama je wyślę pod wasze adresy i nawet kuriera opłacę :;230

Obrazek
No cóż...Mój adres znasz ;:224 :;230 :;230 :;230


A tak poważnie to Janeczko masz tak wspaniałe kwitnienia,że ja o takich mogę tylko pomarzyć ;:131
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko nie masz co narzekać kwitnienia piękne a ten biały cudeńko ;:oj A co do zieleninki Moja też protestuje i stoi w miejscu ;:204
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”