Mały sucholubny zbiorek

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Śliczne echeverie
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Piękne nowe nabytki... przypuszczam , że z praktikera, bo ja też parę z tych okazów właśnie tam zakupiłam:) :wit
Awatar użytkownika
margolina9
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 lut 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Bardzo ładne zbiory tylko podziwiać...masz rękę do kwiatów
Awatar użytkownika
Pokemonka
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lut 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Nabytki rewelacyjne :) no i gratuluje udanego wysiewu Adenium ;)
Mój ZIELONY ŚWIAT http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=51824" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Ta druga nieokreślona to chyba echeveria pulidonis
Pozdrawiam, Artur!
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20208
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Echeverie faktycznie niebrzydkie ale... Twoje kaktusy mi się bardziej podobają. Mam nadzieję, że teraz będziesz ich więcej pokazywała. :)
Tego typu sukulenty zabierają sporo miejsca bo to ekspansywne rośliny. A Ty piszesz, że nie masz go za wiele.
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Piękne zbiór roślinek ;:108 Gratuluję !
Dzisiaj zastanawiałam się nad zakupem Echewerii i Euphorbii validy, ale wybrałam dwie inne roślinki. Potem wstawię w swoim wątku.
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
margolina9
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 lut 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Super kolekcja tylko podziwiać...
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Dziękuję wszystkim za dobre słowa i odwiedziny.
margolina9 pisze:...masz rękę do kwiatów
Ręki do kwiatów to ja wybitnie nie mam, podczas tego sezonu zimowego padło mi dużo roślin domowych, w tym kilka sukulentów, ale tylko jeden kaktus, niestety bardzo dla mnie ważny - Turbinicarpus pseudopectinatus. Z dwóch została mi już tylko jedna siewka. Ta jednak trzyma się dzielnie.

Henryku ja też wolę kaktusy, ale niestety mój Mąż nie. I czasami coś przynosi. Na zachodnim parapecie stoją sukulenty (oby tam przetrwały), a wschód jest tylko mój i tam trzymam to, co cenne dla mnie. Miejsce jeszcze jest i plan na jego powiększenie, także. Tylko nie bardzo mam co pokazywać, ponieważ sama jeszcze roślin nie nabywam. A rośliny z ubiegłego sezonu nie mają, póki co, czym się wykazać.

O, taka mi się zaplątała Coryphantha cornifera, której jeszcze chyba nie pokazywałam w ubiegłym sezonie. Nawet nie pamiętam, skąd. Bodajże jako gratis do jakiegoś zamówienia.

Obrazek Obrazek


Przy okazji, mam pytanie. Po zimowaniu mój Ferocactus glaucescens dostał takich dziwnych plamek. Wygląda, jakby był pręgowany, co więcej, te pręgi są jednocześnie wgłębieniami. Jest jedynym, który nabawił się jakichś efektów ubocznych w trakcie zimowania. Czy mam się tym martwić?

Obrazek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Piszesz, że straciłaś kilka roślinek. Również i mnie ta nietypowa zima pozbawiła kilku roślin - Faukaria, które bardzo sobie ceniłem - już ładnie kwitły i rozrosły się w doniczkach. Natomiast rośliny Adromischus cooperi - całą zimę rosły = wybuiły się, mimo że bardzo mocno wietrzyłem pokój w którym mam zakręcony dopływ ciepła do kaloryferów. Rośliny straciły ładny zwarty wygląd.
Oglądam i podziwiam wygląd kaktusów, niestety z braku miejsca i również możliwości zapewnienia odpowiednich warunków do zimowania, nie mogę mieć tych jakże uroczych roślin. Cieszę się, że chociaż mogę mieć kilkanaście haworsji, kilka gasterii jak również kilka roślin z kaudexem.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Pręgi na feraku to efekt chłodu lub przypalenie słoneczne ze wskazaniem na to drugie. Czy po wystawieniu z zimowania roślinka została już wystawiona na pełne słońce? Warto ją na jakiś czas (~2 tygodnie) przykryć czymś, co ograniczy pełne słonko. Ja stosuję bibułę lub ręcznik papierowy. Plamy nie są groźne. Po jakimś czasie powinny zginąć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Te pręgi powstały w czasie zimowania. Rośliny tak były ustawione, że słońce (o ile było) bezpośrednio na nie nie padało. Obecnie są cieniowane. Widocznie to chłód. Kilka razy temp na zimowisku oscylowała w okolicach zera stopni. Jednak takich przebarwień dostał tylko ten jeden. Ale, jak piszesz, że to zniknie, to jestem spokojna. Dziękuję.

Akwelan_2009 ja z kolei nie mam miejsca na Adenium. Bardzo chciałabym mieć taką plantację tych roślinek, jak Ty na przykład, ale właśnie przez kaktusy nie mogę sobie na to pozwolić. O ile jestem w stanie upchnąć obecnie kilkanaście siewek, to w przypadku, gdyby wszystkie przetrwały, za rok-dwa i tak będę zmuszona się ich pozbyć, zostawiając sobie maksymalnie 2-3 sztuki.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Wiosna tuż tuż :tan

Obrazek
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”