rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
nowika
200p
200p
Posty: 380
Od: 3 lip 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Widzę apetyt rośnie :P Piękne nowości niech zdrowo rosną :!:
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Andziu, dzięki :) Szkoda, że nie masz już tych roślinek, bo fajnie wyglądały
elciu, fakt, że tym razem Andzia cię ubiegła, ale jakby co, to ja wiem, że jesteś skarbnicą wiedzy
Filigranowa, dzięki :)
nowiko, apetyt apetytem, ale jak już i tak wiadomo było, ze stracę ponad 4 zł na bilety, to tak z pustymi rękami miałam wyjść? :wink: Fakt, że kupując tę nową peperomię nie miałam pojęcia, co to jest, ale w sumie okazało się, że mi z nieba spadła, bo ta doniczka z peperomiami wygląda nie najlepiej.
Swoją drogą już drugi raz kupiłam peperomię podejrzewając, ze jest to trzykrotka, ciekawe :)
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

No i mamy piękną nowość do oglądania,śliczna ta peperomia,no przecież byłoby grzechem nic nie kupić i nie uratować choćby jednej roślinki skazanej na pewno na powolne umieranie,jak to przeważnie w takich centrach bywa.No i czekam na kwiatuszki u gardenii ;:65
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Tylko rozśmieszył ? Ale do serca sobie nie wzięłaś bo nadal znosisz !! :;230 Poczekaj jak będziesz ścieżki w domu wydeptywać żeby kawę sobie zrobić !!
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mika181
500p
500p
Posty: 678
Od: 7 wrz 2011, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok. Oświęcimia

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

peperomki to jedne z moich miłości mam tylko dwie odmiany ale je uwielbiam i planuje na przyszłość uzbierać wszystkie, podobnie sie ma plan do hoi na razie jedna singielka :;230 ale plan jest :D
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:wit
Jak zwykle mam u Ciebie zaległości. ;:132
Piękne koleuski, moje się ukorzeniają, kącik ze skrzydłokwiatami i sansewierami uroczy.
Oj i widzę, że skusiłaś się na szlachciankę, powodzenia. ;:215
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Twoja "roślina pnąca" wygląda całkiem przyzwoicie jak na możliwości casto :shock: .
Ani nie jest przesuszona, ani połamana, ani nie ma zniszczonych listków - no, jestem pełna podziwu. Chyba jacyś miłośnicy roślin tam pracują :wink: . U nas przeważnie wszystko suche jak pieprz i podniszczone :( .
Za gardenię będę trzymać kciuki, bo bardzo mi się podobają ich kwiatuszki :) . Sama nie mam na taką roślinkę odwagi, ani miejsca, ale Twojej będę kibicować ;:108 .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:;230 dzisiaj trzymałam taka samą peperomkę w łapkach :D
Z gardenią wysoko poprzeczkę sobie ustawiłaś... do łatwych, lekkich i przyjemnych to ona nie należy ale czego jak czego urody to jej odmówić nie można ;:180 ;:108 powodzenia Jagódko ;:196
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Cześć dziewczyny, dziękuję tym razem hurtem za odwiedziny i miłe słowa, bo dziś małż w domu buszuje, więc na forum nie posiedzę niestety, bo wiadomo są ważniejsze sprawy.
Wczoraj wieczorem obie moje kwietnikowe kompozycje się pozmieniały i jak tylko zrobię zdjęcia, to się pochwalę. Co do gardenii, to kupiłam zachęcona ceną, w sumie tańsza niż cyklamen i naprawdę malutka jest. Jak padnie, to na pewno przeżyję :wink: A jak nie padnie, to tym lepiej :;230
Awatar użytkownika
nowika
200p
200p
Posty: 380
Od: 3 lip 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

No to czekamy na fotki z kompozycjami , bo znając Ciebie to coś ciekawego znowu wymyśliłaś!
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagódko...gardenia piękna. Dostałam ją kiedyś w prezencie, oj pięknie i długo kwitła ;:224 . Niestety to już wspomnienie. Bardzo jestem ciekawa twojej nowej kompozycji.. ;:108 . U mnie także zaczną się nowe kompozycje parapetowe, zwiezionych z działeczki. :;230 . Boję się o moje ukorzeniające się w wiaderku na działce koleuski. Dziś w nocy było zaledwie 5 st... ;:14 . Pędzę więc po wszystkie...o rany, jeszcze tam moja Fatsja japońska. ;:223
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Zeniu, ja bym się fatsją najmniej przejmowała, temperatura zimowania dla niej ponoć najwłaściwsza to właśnie 5 stopni :wink: Gorzej natomiast może to zrobić koleusom, bo one zimna nie lubią :?
nowiko, już wstawiam, w moim przypadku kompozycje to szansa na znacznie więcej roślinek, bo podstawki na kwietniku maja średnicę co najmniej płytkiego talerza, więc doniczka wejdzie spora, to i sporo pomieści :)
Najpierw obie odnowione kompozycje z lotu ptaka
Obrazek

Peperomie nieco bliżej
Obrazek

Z doniczki z dolnego piętra wyjęłam z bólem serca bluszcz, który chyba przetrwał u mnie od zeszłego roku, ale myślę, że przebywanie w donicy wiszącej bez drenażu na tyle go osłabiło, że już nie udało mu się odzyskać dobrej formy. Co rusz jakieś liście bez powodu brązowiały albo opadały. Nie sądzę, że to z obecnego przelania, zwłaszcza, że druga młoda zielistka do niego dosadzona dotychczas trzyma się dobrze.
Obrazek
oczywiście ulokowałam tam fikusa pnącego, bo mam dziwną chyba nieodwzajemnioną sympatię do tej roślinki.
W tej kompozycji znalazł się tez skrzydłokwiat, który zaliczył dwa upadki z kwietnika i w związku z tym, że był praktycznie w kawałkach rozmieściłam go łukiem wzdłuż brzegu doniczki. W sumie to dość awangardowe rozwiązanie, bo zauważcie, ze skrzydłokwiaty zawsze tworzą zwartą kępę, ale inaczej by się nie zmieścił, a wygląda to nawet ciekawie, wg mnie :wink:
Natomiast fikus benjamin to po prostu rozpacz :cry: Liście z niego lecą jak z drzew na dworze :cry: Czy one odrosną kiedykolwiek? :? Liczę zwłaszcza na wypowiedź Wiktorii, bo jak wiadomo zna się na fikusach jak mało kto. Na końcach pędów są mikroskopijne listki, wyglądają raczej jak małe igiełki i one nie opadają.
Nieraz myślę, że to może protest przeciwko temu, że trafił od innego domu. W końcu kupiłam go jako młody okaz, ale na tegoroczna sadzonkę, to on mi nie wyglądał. Nie wiem, co innego. Nie był raczej przelany, bo podlewany nawet latem raz na tydzień, przesuszony chyba też nie, nie wiem naprawdę, co mu odbiło. Ciekawa jestem, czy mój to kupi, jak powiem, ze liście opadają z powodu jesieni... ;:224 W przeciwnym razie będzie się ze mnie nabijał ;:223
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Piękne kompozycje. ;) Widzę, że tam na parapetach masz jeszcze miejsce :shock: Jak Ty to robisz ?
Ja też lubię fikusa pumile ;:167
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”